Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok játszani a kisbabáto...

Szoktatok játszani a kisbabátokkal vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Szoktatok az olyan korú kisbabatokkal játszani aki meg nem tud beszélni? Vagy ez addig felesleges?:)

2022. nov. 12. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
100%

"én a terhességemmel kapcsolatban sem azt a szeretetet, örömöt, boldogságot érzem"

Sokan vannak így, csak senki se büszke rá, ezért aztán nem is hirdetik.

Szerintem ezzel ne foglalkozz sokat. Szeresd a gyereked, amennyire tudod - és kérj szakembertől, meg a párodtól tanácsokat a neveléshez.

2022. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 A kérdező kommentje:
Igyekezni fogok! Viszont őszintén azt érzem, hogy nálam biztosan jobb anyát érdemelne bármelyik baba.
2022. nov. 12. 22:04
 53/79 anonim ***** válasza:
84%

"én egy másik szobában"

Na, ezt felejtsd el gyorsan.

Kimehetsz 20 másodpercre - vagy akkor, ha alszik.

Neki dolgoznak az ösztönei, azok meg azt mondják, hogy nagyon rossz dolog, ha nincs ott az anya.

Az meg, hogy milyen leszel, majd alakul, egyelőre ne rágd magad ezen. Már most jobb vagy, mint sok nő, aki magasról füttyent a gyerekére.

2022. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
37%

Ha már foglalkoztat a kérdés, hogy jó anyja legyél és igyekszel mindent megtenni, hogy ez meg is valósuljon, akkor jó anyja leszel. Eleve nehéz rossz anyának lenni, ha szereted a gyereket és jót akarsz neki. A szeretet az kialakul, a jó szándék meg már benned van, szóval fele már most adott.


Bízz magadban, olvass sokat a témában, és menni fog az. Mindenkinek nehéz az eleje és teljesen természetes a bizonytalanság is, de bele fogsz jönni.

2022. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
100%
Ő teljesen magatehetetlen, az élete tőled függ. Nem zárhatod csak úgy el a másik szobába.. és ha kimarad a légzése pl és te nem veszed észre? Vagy már forog a kiságyban és bealad, leszed valamit stb és nem kap levegőt? Vagy bukik és félremegy neki? Ha a másik szobában van , hogyan veszed észre? És ha torkaszakadtából üvölt utánad hányásig? Te tudnád hallgatni? Azért sír a baba mert másképp nem tud jelezni, hogy valami nem jó neki. És ha evett, de sír 1 óra múlva, hogy megint éhes akkor éhezteted, sírni hagyod?
2022. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
37%

Szülés után nagyon sok anyai ösztönöd lesz, máshogy fogod látni a dolgokat. Szerintem az a legfontosabb, hogy most ne ijedj meg. Biztosan jó anya válik belőled idővel és imádni fogod a kisbabádat. Most még nehéz elképzelni, de már az is pozitív hogy érdeklődsz ilyen témában.

Válasz a kérdésedre: Igen. Kell is és igényli a pici. Az első három éve meghatározó lesz a személyiség fejlődésében. Hiába picike vele kell lenni hogy érezze nincs egyedül (a babák amúgyis anya közelében a legnyugodtabbak), vigyázni kell rá nagyon. Számára az is játék lesz ha énekelsz neki, gügyörészel, fújkodod a pociját, bohóckodtok. Ezeket mind igényli egy újszülött baba is, az is aki nem tud beszélni. A pici úgy fog megtanulni beszélni ha gügyögsz neki.

2022. nov. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én nagyon szerettem volna babát , mégis őszintén nehéz az egész napos készültség . És igen amíg nagyon pici te kellesz neki! Nem ismeri a kinti világot , neki ilyesztôek a fények , zajok, szagok. Ezeket fel kell fedeznie a te /apuka / családtagok segítségével.

Az h ő az egyik szobában van te a másikban hát szép gondolat. :D max ha alszik de vannak olyan babák akik csak úgy tudnak elaludni ha ott vagy mellettük. Apuka el tudja látni de pl szoptatni nem és gondolom ő dolgozik uh napközben ez a te feladatod.

Ilyenkor meg minden játék bekik. Ha vicces fejet vagsz, énekelsz, könyveket mutatsz neki, megmutatod neki a lakást, viszed sétálni . 1 eves mult a gyerekem de WCre sem tudok elmenni egyedül mert követ.

Ha ennyire nem érzed magad felkészültnek tényleg gondolkozz el az orokbeadason mert egy gyerek nagyobb felelősség , kihívás mint gondolnád.

És neg az sincs h oké este lerakod aludni és akkor reggelig szabad vagy. Nekem meg mindig 2-1000x ébred éjszaka és olyankor sajnos nem jó neki apa.

Keress baba-mama klubbot, baba foglalkozásokat a közeletekben oda el tudtok menni programozni például.

Sétáljatok , legyetek kint sokat ez mind segít.

Nagyon nehéz de csodás dolog :)

2022. nov. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!😊

A másik felelmem nem az, hogy nem lesz olyan “szép” mint amilyen nekem tetszene, amit elképzelek magamnak, és így csalódni fogok.. vannak tényleg gyönyörű kisgyerekek, de sajnos vannak akik nekem kevésbé szépek, és ettől felek😞

Egyébként az előző kommentekre válaszolva szoptatni egyáltalán nem szeretnek, valahogy annyira taszitanak ezek a nagyon pici pár hónapos kicsi babák, nem szeretnem hogy a cicimhez érjen 😣

2022. nov. 13. 10:34
 59/79 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező de megkerdezhetem hány eves vagy?

Szerintem ha megteheted most fordulj szakemberhez ezekt atbeszelni vele.

Elég negatív erzeseid vannak már most. Szülés után jön a hormonbomba, a szülés utáni depi nagyon arcon fog csapni jó lenne előre foglalkozni magaddal

2022. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem kellene arra bazírozni, hogy majd jön az anyai ösztön, mert közel sem biztos. Én nagyon vártam a babát, imádtam szoptatni, ringatni, mégis kegyetlenül elkapott a baby blues gyermekágy alatt, nehéz volt kijönni belőle. Hát még olyasvalakit, aki nem is várja, sőt taszítja a gondolat... vagy örökbeadás, vagy terápia MOST.
2022. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!