Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok játszani a kisbabáto...

Szoktatok játszani a kisbabátokkal vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Szoktatok az olyan korú kisbabatokkal játszani aki meg nem tud beszélni? Vagy ez addig felesleges?:)

2022. nov. 12. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
#10: azta, ennyi mindent tud csinálni a 10 hónapos pici babad?😳 Ez szuper! Ez így elég jól hangzik amit leírtál:)
2022. nov. 12. 20:27
 12/79 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, szerintem vegyél egy babák fejlődéséről és gondozásáról szóló könyvet és alaposan olvasd át, mert sok hülyeséget írsz most.. sajnálom a kisbabádat komolyan. Nem, nem hagyhatod egyedül, veszélyes, felelőtlenség plusz szeparációs szorongás is van, követni fog a wcre is.
2022. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván a gyerektől is függ, mennyire igényli a közelséget.

Meg nem mindegy mennyi idős..

Amíg max forgolódott olyan 6hónapig addig mindig vittem magammal abba a házrészbe ahol voltam, főzés alatt adtam neki játékot, mondtam, hogy mit csinálok, narráltam a napomat kb. Amikor kimentem a szobából akkor rákezdett sírni. De ez normális abban a korban, szepa akkor kezdődik amikor rájön, hogy anya és ő nem egy személy.

Amikor elkezdett mászni akkor mindig jött utánam, játék alazt ha kimentem pisilni vagy bárhova akkor is jött utánam.

Onnantól, hogy elkezdett járni igazából van egy árnyékom pluszba, ha játszani akar hozza a játékot, könyvet. Ha nem megyek akkor jön a hiszti (ami szintén normális ilyenkor). Ezt minden szülő úgy kezeli ahogy akarja.

Elég összetett dolog ez. Tudom most nehéz elképzelni de ha ott leszel tudni fogod a saját gyereked igényeit.

2022. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 4 hónapos. Teljesen leköti, ha olvasok neki, akár egy órán keresztül is elhallgatja. Tornázunk sokat, közben szórakoztatom, mert nem nagyon szeret pl hason lenni. Megyünk sétálni, énekelek neki, mutatom neki az állatait, elveszi tőlem, markolássza, megmutatom neki magát a tükörben, akkor tapogatja a tükröt és vigyorog. Ha kukucsolok vele, akkor hangosan kacag. Ha csinálok valamit, leteszem látótávolságba és jól elvan. Közben beszélek hozzá időnként. Este babamasszázs van, azt is nagyon szereti. Lustán mosolyog közben és teljesen elernyed. Egy baba a játékok és a foglalkozás által tanul. Egy 3 hónapos baba már megtanulja, hogy az anyanyelvében milyen hangzók vannak, és azokat a hangzókat használja gőgicsélés közben. Attól, hogy nem beszél, lehet vele kommunikálni. Te tudni fogod, hogy neki mi jár épp a fejében, és ő is megérzi a te hangulatod. De amúgy ezt érezni is fogod, ha lesz babád. Amikor mosolyozni kezd, ha meglát, és hangosan gurgulászva kacag, amikor azt mondod neki, hogy búú, akkor érezni fogod, hogy nem elég etetni, altatni, pelusozni, amíg beszélni nem kezd.
2022. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:

Szuper válaszokat írtok koszonom, ezek nagyon hasznosak!😊

Valamelyikotoknek esetleg van tapasztalata arról, hogy tételezzük fel hogy egy x hónapos babát pl a kis szobájában hagyok egyedül egész nap, akkor is ha mondjuk ez idő alatt sír vagy bármi, akkor mi történik? Mi történik ha pl a kisagyban hagyom egész napra (ahonnan nem tud kiesni, leesni)?

2022. nov. 12. 21:16
 16/79 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk ordítani fog egész nap? Te jó ég remélem troll vagy :D mit tervezel csinálni amíg a gyereket bezárod a szobájába?
2022. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocs, de a kommentjeid alapjan meg fogsz lepodni, milyenek is a gyerekek
2022. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 A kérdező kommentje:
Ez egy elméleti kérdés volt, nem zártam be semmilyen gyereket sehova. Azt sejtettem ( és írtam is egyébként..) hogy valószínű sírni fog egész nap a kisagyban, de azon kívül mi történik? Miért nem ajánlott ez, mire van rossz hatással? Ez erdekelne inkább.
2022. nov. 12. 21:20
 19/79 A kérdező kommentje:
#17: Lehet, igen. És az is valószínű hogy nem én leszek a legszuperebb anya, de ez van:)
2022. nov. 12. 21:21
 20/79 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalata erről remélem senkinek nincs. Egy kisbabát, sőt, még több éves gyereket sem hagyunk egész napra felügyelet nélkül, hiába van "biztonságos" helyen. Ezt mégis hogy gondolod?

Egy X hónapos baba pár óránként még megéhezik, pelenkát kell rajta cserélni, megijed és sírni fog. Lelkileg ez óriási trauma lenne neki, ami simán lehet, hogy egész életére is kihathat, főleg ha ez rendszeres. De meg ilyet egyszerűen nem csinál senki, akiben egy minimális jó érzés is van. Ez mégis hogy jutott eszedbe?

2022. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!