Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy esne ez nektek?

Hogy esne ez nektek?

Figyelt kérdés

Babátok lesz, már szinte mindenkitől kaptatok valami apróságot ezt azt amazt. Kis csomagot, nem kell nagy dologra gondolni. Amolyan gesztus amit annó én is csináltam ha ismerősnél, barátnál vagy rokonoknál jött a baba.


Kivéve a hozzád legközelebb álló emberektől, szüleid és tesóid. A szándékot sem látod, persze ez nem elvárás de rettentően rosszul esik főleg azért mert te nem így álltál hozzájuk egész eddigi életedben. Gyakorlatilag mindjárt megszületik a baba... Fogalmam sincs miért ilyenek de nekem ez bántó rendesen.


Volt valaki ilyen helyzetben?


2023. márc. 27. 15:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
13%

Jaj, majd itt mindenki le fogja mondani, hogy ő nem várt el semmit, mi sem amúgy, de nekem nagyon fura és érthetetlen, ha a nagyszülők egy nyamvadt bodyt vagy csörgőt, vagy egy darabka bármit sem vesznek a leendő unokájuknak.


A gesztus a lényeg, ahogy írod, ez is egyfajta kifejeződése annak, hogy várják az unokát. Most megkérdezném az előttem kommentelőket, de őszintén válaszoljatok már, hogy ha nektek érkezne az unoka, ti sem vennétek neki semmit örömötökben, izgalmatokban, szimpla szeretetből?


Nem értem, miért kell így kiforgatni a kérdező szavait, mikor leírta, hogy neki is maga a gesztus hiányzik, ami kifejezné, hogy várják az unokát, nem maga a cucc. Nálunk is vették ezt-azt a nagyszülők, olyan boldogan hozták, mutatták, hogy azt ők az unokának vették, biztos én magam is vennék legalább egy kis apróságot neki, ha érkezne.


Testvér esetén mondjuk kicsit más, az nem olyan szoros viszony, mint a szülő-gyerek-unoka, nyilván egy testvért annyira nem érdekel a gyerek, mint egy nagyszülőt, de utóbbiaktól szerintem gáz.


De tényleg, írjátok már meg, ha ti megtudnátok, hogy érkezik az unoka, az égvilágon semmit nem vennétek ajándékba neki?

2023. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
91%
Eszembe se jutna előre adni vagy várni bármit is, utólag sem
2023. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Senkitől nem kaptam semmit terhesség alatt. Nem is vártam el, eszembe sem jutott, hogy kellene ilyen.
2023. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban például épp előre ajándékozni nem szokás, főleg babonából. Konkrétan a kislányom kórházból hazahozós ruháját is csak szülés után vette meg a tesóm. Mondjuk ő külön kérte, hogy hadd ő vegye meg.


Férjem családjában ez valahogy nem így van, de én megkértem őkdt, hogy ha szeretnének bármit is, akkor majd szülés után.


Sógornőm pl 6 hetesen bejelentette, hogy terhes, kaptak is sok mindent, aztán pár hétre rá elvetélt. A sok babacucc (főleg játékok meg ruhák) meg évekig állt, mire összejött a következő, mert kidobni vagy elajándékozni nem volt szíve.

2023. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
32%
Ezt most havonta ki fogod írni?
2023. márc. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
81%
Miért kellene bárkinek is össze kakkantania magát, meg téged jutalmazni csak mert szülsz? Miért?
2023. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 babyboom567 ***** válasza:
100%
Óriási tap...lóság előre adni ajándékot.Rengetegen babonából nem is fogadnak el semmit.
2023. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem szülés előtt hanem utána szoktak adni ajándékot! Tök jó családtag lehetsz, hogy ilyeneken vergodsz. Gondolom hozzá vannak szokva, hogy ilyen a szemelyiseged.
2023. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem szokás előre semmit adni.

Én csak a kollégáktól kapam előre, mivel a búcsúztatóm ugye nyilván előbb volt, mint a szülés.

A rokonok, barátok akkor hoztak bármit, mikor baba látogatóba jöttek.

Én ezt sem vártam el, de természetesen örültem a gesztusnak.

2023. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
32%

Furán nekem ezek a válaszok. Kollegák, barátok, távolabbi rokonok valóban babalátogatáskor szoktak ajándékot adni, de a nagyszülők mindenhol szoktak ezt-azt venni az unokának már születése előtt, én mindenhol ezt látom, nálunk is meg másoknál is.


A nagyszülők kb. a legközelebbi rokon kategória, sztem nem ugyanaz, mint távolabbi látogatók. Nálunk természetes volt, hogy megvettek 1-2 dolgot az unokának, ha nagyon szegények lennének, akkor is biztos hoztak volna 1 bodyt, ha nem mást. És mindenhol ezt látom.

2023. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!