Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy esne ez nektek?

Hogy esne ez nektek?

Figyelt kérdés

Babátok lesz, már szinte mindenkitől kaptatok valami apróságot ezt azt amazt. Kis csomagot, nem kell nagy dologra gondolni. Amolyan gesztus amit annó én is csináltam ha ismerősnél, barátnál vagy rokonoknál jött a baba.


Kivéve a hozzád legközelebb álló emberektől, szüleid és tesóid. A szándékot sem látod, persze ez nem elvárás de rettentően rosszul esik főleg azért mert te nem így álltál hozzájuk egész eddigi életedben. Gyakorlatilag mindjárt megszületik a baba... Fogalmam sincs miért ilyenek de nekem ez bántó rendesen.


Volt valaki ilyen helyzetben?


2023. márc. 27. 15:35
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Mikor baba látogatóba mentem akkor vittem valamit, de előre soha, én sem kaptam
2023. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 flora08 ***** válasza:
93%
Én is így gondolom, hogy előre nem illik ajándékot adni, legalábbis nagyon meglepődtem, amikor a barátnőmtől kaptam, még a kisfiam születése előtt. A kolléganőim és a többi barátunk akkor kedveskedett ajándékkal, amikor babalátogatóba jöttek. A nagyszülők megkérdezték, mire van szükségünk, vagy pénzt utaltak.
2023. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%

Itt senkinek a gyerekének semmit nem vettek a szülei a gyerek születése előtt? Semmit?


Se egy bodyt, plüsst, semmit?

2023. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
23 Semmit. De miért is kellene bodyt, pláne plusst venni egy még meg sem született gyereknek? Utána, amikor megszületett akkor hoztak.
2023. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kaptam semmit szülés előtt. Mikor babalátogatóba jöttek, akkor anyagi helyzettől függően hoztak ajándékot. Volt aki csak egy csörgőt, volt aki hatalmas ajándékszatyorban mindenfélét.

Eszembe se jutott, hogy szülés előtt is kapjunk valamit.

2023. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok, de kereszt szülők vettek névvel ellátott párnát, takarót, de más nem és nem sértődtem meg rajta, és rosszul sem esett, hogy nem hoznak.
2023. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
74%

"De miért is kellene bodyt, pláne plusst venni egy még meg sem született gyereknek"


Nem tudom, talán szimpla örömből, szeretetből, mert jólesik az embernek venni valamit az unokájának?


Az én ismerősi kisbabás körömben teljesen alap, hogy a nagyszülők már a baba születése előtt vesznek ezt-azt, akár kicsi, akár nagy dolgot, szóval őszintén meglepnek a válaszok, mert nekem is ez a normális, mint a kérdezőnek. Hogy más nem hoz semmit, csak babalátogatóba, oké, nekünk sem hozott, de a nagyszülők tök más kategória szerintem.


Csak komolyan azt nem értem, hogy ha mifelénk ez tök alap, értsd nem csak családban, hanem a barátnőknék, szomszéd kismamáknál is ugyanezzel találkozom, hogy lehet, hogy itt egyetlen embernek sem vett semmit az anyja a születendő unokának?


Tök elképzelhetetlen nekem, hogy unokám születne, és semmit ne vennék meg neki vagy ne ajánlanám fel a szülőknek, hogy valamit én intézek, ami nekik is megfelel.

2023. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
27 Mi meg azt nem értjük, ha mifelénk ez nem szokás, akkor máshol miért igen. Amúgy nem teljesen mindegy, hogy két hónappal később veszed meg azt a bodyt? Mondjuk akkor amikor már megszületett és esetleg kiderül, hogy nem is jó rá az 56-os?
2023. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se szokás a random ajándékozás, mi se ajándékozunk csak mert valaki terhes. Miután megszületett, volt akitôl kaptunk valamit, volt, aki csak gratulált. Egyikkel sincs semmi baj szerintem.
2023. márc. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Először írtam ki a kérdést nem századszorra.


Annak aki értelmesen kötekedes nélkül tudott válaszolni annak köszönöm.


Én sem bírnám ki ha unokám születne hogy nem veszek neki semmit, sőt baráti körben sem bírtam ki. Nem a legelején de a terhesség végén vittem apróságot vagy megkérdeztem mi az ami kellene még. Valószínűleg én ilyen vagyok, mások meg mások.


A szüleim pedig adtak másoknak például unokatestvéremékhez mikor mentünk és terhes volt még akkor oda tudtak vinni apróságot. Nekem azért ez fájó bárki bármit mond. Mindegy.

2023. márc. 28. 06:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!