Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legjobb barátnőm nevét adni,...

Legjobb barátnőm nevét adni, de a férjem nem akarja?

Figyelt kérdés

Gyönyörű, okos, nagyon sikeres nő. A barátnőmet nem zavarná, ha ugyanaz lenne a nevük.


Nálunk ez most nagyon téma, főleg, hogy már a neves dekorációkat meg ilyesmiket csináltatni szeretném a babának a szobába. (Nem akarom a konkrét nevet írni, most a barátnőmet Annának hívom.) Kitettünk egy képet, amin a barátnőm keze a hasamon van és azt írtam alá, hogy "Anna és MiniAnna".


Na ezen kiakadt a férjem, hogy ő nem egyezett bele. Tudom, hogy az ő gyereke is, de semmi negatívat nem tud mondani a névre. Azt mondjuk észrevettem, hogy kikövette Instagramon a cirkuszok óta a barátnőmet...

Én nagyon ezt szeretném. Nem akarok neki másik nevet, főleg hogy nem tud rá rosszat mondani, csak nem akarja. Pedig ez lesz a neve. Hogyan fogadtassam el vele?


2023. aug. 4. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:

Nem vagyok belé szerelmes, határozottan elutasítom. Ez nem egyfajta elfojtás 😀 tudom, hogy mit jelent.

Valójában csak azért van ez, mert sértve érzem a barátnőmet. Ez váltja ki belőlem ezeket az érzéseket. Nyilván a hétköznapokban nem dicsérem őt úton-útonfélen mindenkinek.

2023. aug. 5. 05:09
 32/70 anonim ***** válasza:
99%
Mi az, hogy sértve érzed a barátnődet? Kerdező, miről beszélsz? Eldöntöttétek és nyilvanossagra hoztátok a gyerek nevét a férjed kizárásával, egy olyan fotóval, amilyennel az apa és az anya szokták bejelenteni a közös babájukat. Ha valaki itt megsértve érezheti magát, az a férjed, ő érzi magát mélyen megsértve az apaságában, es te ezt még csak fel sem fogod, annyira rá vagy csavarodva erre a nőre. A férjed helyében én is ideges lennék. A legnagyobb baj, hogy téged nem érdekelnek a férjed érzései, csak a barátnődéi. Emiatt van, hogy teljesen úgy jön le ennél a kérdésnél, mintha őt tekintenéd a párodnak és nem a férjedet.
2023. aug. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
100%
Érthető hogy nem akarja az olyan nevet aki másra emlékezteti.
2023. aug. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon gáz vagy!
2023. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
97%

Egy rövid sztori: rokon kislánya anyuka gyerekkori barátnőjének nevét kapta második keresztnévnek (szülők egyetértésben adták) Viszont a drága gyerekkori barátnő jól "átvágta" őket később.....

Tanulság: sose tudhatod mi fog történni a jövőben.

Ha meg nem lesz már a barátnőd megváltoztatod a gyereked nevét?

Arról meg no comment, hogy nem az apával közösen választották...

2023. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
99%

Sértve érzed a barátnődet?? Amúgy kivel vállaltál közös gyereket, a férjeddel vagy a barátnőddel? A férjed helyében én is ki lennék akadva, ez kettőtök bulija, ketten kéne megélnetek, a barátnőd csak belepofátlankodik. Mi az hogy részt akar venni a babavárásban? Neki semmi köze hozzá, akármilyen jó barátnőd is. Az oké hogy továbbra is tartjátok a kapcsolatot, nem tűnt el mint mások szoktak, de basszus vele döntöd el a gyerek nevét, sőt, róla nevezed el... Meg ez a kép is, ha egyik ismerősöm kitenne egy ilyet, tuti azt hinném leszbik és a pasi csak spermadonornak kellett :D

A férjedet kitúrod a közös babavárásból, és helyette a barátnőddel éled meg ezt az időszakot. Szerintem hamarosan nevelhetitek ketten azt a gyereket "Annával" mert a férjed helyében lelépnék és keresnék egy normális nőt :D

2023. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy baj van velem. De a ti szövegértésetekkel is. Mert NEM azt kérdeztem, hogy ti mit szólnátok a férjem helyében vagy szerintetek ez így jó-e.

A kérdés az volt, hogy a nevet hogyan szerettethetném meg vele. (Csak azért írtam, mert akkor meg úgyis az lett volna a következő kérdés, hogy de miért ezt akarom, miért annyira fontos, stb... ennyire ismerem az oldal dinamikáját.)


Jó lenne, ha innentől vagy ilyen jellegű válaszok jönnének esetleg, nem pedig a szexuális érdeklődési köröm vagy pedig a kapcsolataim körül forogna az egész.

Majd ha az érdekel, kiteszek egy olyan kérdést is 😉


Amúgy amit észrevettem, hogy mindig a kérdező a hibás valamiért és olyan vad következtetésekre jutnak egyesek, hogy hihetetlen (csak nálam: válás, leszbikusság) Sokan itt elég sok feszültséggel élhettek. Ennyi negatív dolog máskülönben nem lenne bennetek (szóhasználat, stílus, negatív jövő festése). Rám ezek nem hatnak már jóideje. Ami mégis rossz nekem, hogy a kérdésemre nem kapok választ. 🤷‍♀️

Ha valaki úgy gondolja, hogy mégis tud tanácsolni valamit, várom. Amúgy meg mindenkinek minden jót! 😊

2023. aug. 5. 08:31
 38/70 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan se szerettesd meg vele. Rohadt gáz barinőről elnevezni. Főleg, hogy ez lesz és kész. Férjed meg kizárva
2023. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
85%
Hat az én kislányom ugyan azt a nevet kapta mint egy barátnőm,de nem én adtam neki. Párom kimondta a nevet én kicsit ágáltam , mert van ilyen nevű a barátok közt de túl leptünk rajta.senkit nem zavar hogy az a név.
2023. aug. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ez nem olyan, hogy mit tegyek a főzelékbe, hogy a férjemnek is jó legyen...


Nem tetszik neki a név, fogadd el! Keressetek olyat, ami mind a kettőtöknek szimpi. De gyanítom, hogy ebből válás lesz, még a gyerek első születésnapja előtt, ha te így rá vagy erre a nőre csavarodva, és csak hisztikézel, ha a férjed nem úgy ugrál, ahogy neked tetszik.

2023. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!