Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legjobb barátnőm nevét adni,...

Legjobb barátnőm nevét adni, de a férjem nem akarja?

Figyelt kérdés

Gyönyörű, okos, nagyon sikeres nő. A barátnőmet nem zavarná, ha ugyanaz lenne a nevük.


Nálunk ez most nagyon téma, főleg, hogy már a neves dekorációkat meg ilyesmiket csináltatni szeretném a babának a szobába. (Nem akarom a konkrét nevet írni, most a barátnőmet Annának hívom.) Kitettünk egy képet, amin a barátnőm keze a hasamon van és azt írtam alá, hogy "Anna és MiniAnna".


Na ezen kiakadt a férjem, hogy ő nem egyezett bele. Tudom, hogy az ő gyereke is, de semmi negatívat nem tud mondani a névre. Azt mondjuk észrevettem, hogy kikövette Instagramon a cirkuszok óta a barátnőmet...

Én nagyon ezt szeretném. Nem akarok neki másik nevet, főleg hogy nem tud rá rosszat mondani, csak nem akarja. Pedig ez lesz a neve. Hogyan fogadtassam el vele?


2023. aug. 4. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elfogadta volna a nevet, ha azt mondod, hogy az üknagymamád után szeretnéd elnevezni.


Viszont sok esetben azt látom, hogy amint valakinek gyereke lesz, a barátok lassacskán elkopnak.

És lehetséges, hogy a te okos, sikeres barátnőddel is ez lesz a helyzet. Aztán majd ott lesz egy pici lány aki a fiatalkori barátnődre fog emlékeztetni.


Ha szeretnéd az Anna nevet adni, akkor add második névnek.


Egyébként szép név.

2023. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
100%
Te beteg vagy.
2023. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
100%
Az apának ugyanolyan beleszólása van név választásnál, mint az anyának, hiszen az ő gyereke is. Ez nem egyoldalú és nem is lehet ráerőltetni a másikra. Ha vkinek ilyen gondolatai vannak és ennyire betegsen ragaszkodik egy névhez, ott nagy baj van a fejben. És elég önző dolog is. Mintha nem is a gyerekről szólna az egész, hanem a saját elképzeléseidről. Ő egy különálló személyiség lesz, semmi köze a barátnődhöz. Az a felirat meg egyenesen borzalmas. Tényleg olyan, mintha a barátnőmnek akarnál evvel megfelelni, de a férjed szava semmit nem jelent számodra. Neki vagy a barátnődnek lesz a gyereke?
2023. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 A kérdező kommentje:

Kizártnak tartom, hogy ő "eltűnjön" mellőlünk, jóval hamarabb ismertem, mint a férjem. De egyébként a felvetés sok esetben jogos lehet, de nálunk nem gondolom.

Sokat jön hozzánk, én is eljárok vele az állapotomtól függetlenül, meg ki akarja venni ő is a részt a babavárásból.

Pont valamelyik nap olvastam itt egy kérdést, amikor az anyuka egy pár hetes babával ment vacsorázni a barátnővel. Nem akartam hozzászólni, mert mindenki leszólta. Lehet nem 5 hetesen, de szerintem mi is kb így leszünk.

Nem tudom miért utasítja el ennyire. Mert azt meg nem mondja meg.

2023. aug. 4. 20:48
 15/70 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek nem a névvel van baja, hanem hogy nélküle eldöntötted a közös gyereketek nevét a barátnőddel. Ha már ennyire semmibe veszed őt mi lesz később?
2023. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a ferjednek elege lehet a baratnodbol, es lehet azert mert tobbet erzel iranta mint szimpla barat?!
2023. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
100%

Nézd amikor terhes voltam eljártam a barátnőimmel ebédelni, vacsorázni, koncertre, kirándulni, amíg tudtam, sportolni.


Most megszületett a kisbabám, ugyanúgy eltudunk járni ebédelni, moziba, sportolni, 20 éve a barátnőim, de eszembe nem jutna így beléjükbuzulni, hogy róluk nevezzem el a gyerekem.

2023. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
100%
Anna meg rólad fogja elnevezni a saját gyerekét? :D
2023. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
95%

Lattam azt a kerdest, 5 hetes babaval felelotlenseg zsufolt etterembe menni.

Mi is sokszor kimozdulunk, “programozunk” mar a 3 honapos kisfiammal, most meg birja (nyilvan kesobb ez maskepp lesz 😅) lehet vele beulni etterembe, akarhova, tok nyugis baba.


Viszont az esti rutin szent es serthetetlen, tehat nincs olyan, hogy este 10kor elmegyunk itthonrol. Ha 8-ig nem alszik el, akkor rabasztam, tulfarad es ejfelnel hamarabb nem lehet letenni, addig meg csak sir, nyugos.

Tehat ez az egyik; a babanak elobb-utobb lesznek igenyei, amihez neked alkalmazkodni kell, ha tetszik, ha nem.


Mert ha nem, az kenyelmetlen lesz mindenkinek, de erre nagyon hamar ra fogsz jonni.

A masik meg az, hogy nem lesz ugyanolyan az eleted, mint elotte. Az, hogy most terhesen elmesz baratnozni, semmit nem jelent.

Kozel se lesz annyira resze az eletednek, mint ahogy azt most elkepzeled. Nem azt mondom, hogy megszunik a baratsag, mert jo esetben nem fog. De atalakul, mert egyszeruen te is meg fogsz valtozni valamennyire, ez elkerulhetetlen.

2023. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
97%
Ideje elfogadni, hogy leszbikus vagy és rendbe tenni az életed. Nincs ezzel semmi baj, de a jelenlegi párkapcsolatod kb haldoklik, a gyereket ebbe a vergődésbe belerángatni pedig egyáltalán nem kéne.
2023. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!