Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legjobb barátnőm nevét adni,...

Legjobb barátnőm nevét adni, de a férjem nem akarja?

Figyelt kérdés

Gyönyörű, okos, nagyon sikeres nő. A barátnőmet nem zavarná, ha ugyanaz lenne a nevük.


Nálunk ez most nagyon téma, főleg, hogy már a neves dekorációkat meg ilyesmiket csináltatni szeretném a babának a szobába. (Nem akarom a konkrét nevet írni, most a barátnőmet Annának hívom.) Kitettünk egy képet, amin a barátnőm keze a hasamon van és azt írtam alá, hogy "Anna és MiniAnna".


Na ezen kiakadt a férjem, hogy ő nem egyezett bele. Tudom, hogy az ő gyereke is, de semmi negatívat nem tud mondani a névre. Azt mondjuk észrevettem, hogy kikövette Instagramon a cirkuszok óta a barátnőmet...

Én nagyon ezt szeretném. Nem akarok neki másik nevet, főleg hogy nem tud rá rosszat mondani, csak nem akarja. Pedig ez lesz a neve. Hogyan fogadtassam el vele?


2023. aug. 4. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalon azért vannak többnyire lehurrogva a kérdezők, mert hülyeséget kérdeznek. Mint pl most te is.

Ha a férjed mondana egy nevet ami neked végképp nem tetszik, akkor téged hogy vehetne rá hogy megszeresd?

Ugye hogy sehogy!

Főleg az általad vázolt előzmények tudatában.

2023. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem fogod tudni megszerettetni vele. Esetleg ha nem csináltál volna úgy mintha a barátnőddel lenne közös a gyerek, hanem csak bedobod mint random név ötlet akkor lett volna esélyed. De így teljesen kizártnak tartom hogy a férjed valaha is elfogadná ezt a nevet.
2023. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
94%
Azt nem akarod megérteni, kerdező, hogy a férjed azért utálja ezt a nevet, mert ilyeneket művelsz ezzel a csajjal, mint pl ez a fotó. Csakis te tehetsz róla, nem a férjed vagy valaki más. Ez a válasz a kérdésedre. Hogy ez neked nem tetszik, az csakis a te bajod.
2023. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem férjednek már amúgy is a faxa tele van a barátnőddel azok alapján amit itt hármotokról leírtál. Nyilván ideges lesz a gondolattól, hogy még a saját lánya is rá fogja emlékeztetni
2023. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 qkker1 ***** válasza:
95%

"Sokat jön hozzánk, én is eljárok vele az állapotomtól függetlenül, meg ki akarja venni ő is a részt a babavárásból."


Te minimum biszex vagy, de inkább leszbikus, és csak spermadonor a férjed!

2023. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is válaszolok a kérdésedre: nem fogod tudni megszerettetni azt a nevet a férjeddel és ne is akard. Értsd meg, nem csak a te gyereked, az övé is, ugyanolyan joga van beleszólni. Fordított esetben te mit szólnál hozzá? Ha mondjuk ő ragaszkodna egy barátja nevéhez? Gondold már bele magadat az ő helyébe is egy kicsit. Amikor én gyereket vártam, volt egy név, ami nagyon tetszett, de a páromnak nem. Elengedtem, mert azt szerettem volna, ha olyan neve lesz, ami mindkettőnknek tetszik. Rengeteg név van és meg lehet találni a megfelelőt.
2023. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez nálam is kiverné nem kicsit a biztosítékot, hogy a beleegyezésem nélkül lett közhírré téve a gyerekem neve, főleg úgy, hogy nem is akarom ezt a nevet adni.

Ráadásul úgy, mintha a barátnőd meg a te közös gyereked lenne.

Szerinted tényleg nem gáz?


Fordított helyzetben mit szólnál, hogy a férjed meg kiteszi, hogy itt a születendő Krisztike?

2023. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig,bocsi ha lett már írva. Nem fogod tudni megszerettetni,mert ez közös döntés a férjeddel és mivel 50-50% arányban vagytok a pici szülei,így muszáj olyan nevet választani,ami mindkét félnek megfelel. Mi lenne,ha Ő egy olyan nevet szeretne,amit te kizártnak tartasz,de ő már csak azért is és még nyilvánosan is bejelenti nélküled? El tudnád fogadni vagy fel lennél háborodva,hogy mit képzel? Inkább az utóbbi... elmondom egy apukának ugyanannyi joga,mint neked,attól hogy te hordod ki,semmit sem jelent. Nálunk volt a terhesség előtt olyan név,ami nagyon tetszett egyébként,de a férjemnek egyáltalán nem,mondta is,hogy ebbe ne haragudjak,de nem tud belemenni. Volt olyan név,ami neki volt a nagy kedvenc,de nekem nem jött át. Leültünk és átbeszéltünk egy közöset,nem is bántam meg,sokkal jobb nevet találtunk,amit mindketten imádunk és tényleg illik is a lányunkra. :) Na ezt kellene nektek is,egy párkapcsolat vagytok,szépen üljetek le ketten (nem hárman,a barátnőd nem a párkapcsolat) és beszéljétek át,hidd el lesz sok szép név is,amire mindketten ráfogtok tudni bólintani.

Ha ebben sem tudsz kompromisszumra törekedni,akkor később oltári gondok lesznek. A gyereknevelésbe is majd az lesz,amit márpedig te kigondolsz vagy amit a barátnő,férjednek meg kuss? Mi van ha valamire azt mondja,hogy ő engedi,te pedig nem?Vagy ő másképp látja,stb. Felnőtt emberek vagytok,nem gyerekek.

Egyébként nekem is volt barátnőm,akivel kb. pici gyerekkorunk óta voltunk barátnők még mielőtt megismertem a férjem,tudod ki kopott el? Ő,akiről soha nem gondoltam volna és sajnos sokan számolnak be hasonló sztorikról. Ezzel csak azt akarom mondani,fontos a barátság,de gondolom a férjed azért csak fontosabb....vele vállalsz közös családot. Mindegy ki volt hamarabb,a férjed a családod,vele köt össze minden,a barátnőd ha lelép se köt hozzá semmi,max emlékek. Érthető a férjed reakciója. De a jó hír,nagyon sok szép név van,találtok egyet,ha fontos a férjed,ha nem akkor később ne lepődj meg,ha majd nélküled dönt dolgokban. Nekem ez a véleményem.


Nem tudom írták-e egyébként,de nincs valami kötődés a barátnőhöz? :D Nem azért írom,nem is rosszból,de nekem is van nagyon nagyon jó baráti köröm,de a ragaszkodásom a férjemé még is,ezért abszurd nekem ez.

2023. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg titokban kefélnek, ezért nem akarja róla elnevezni. A barátnőd meg jól átcsesz, és csak cukkolja a férjedet.
2023. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 qkker1 ***** válasza:
100%

"Sehogyan se szerettesd meg vele. Rohadt gáz barinőről elnevezni. Főleg, hogy ez lesz és kész. Férjed meg kizárva"


Ugyanezt mondanám én is, meg minden értelmes ember, bármennyire is nem tetszik neked!

2023. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!