Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaralás babával?

Nyaralás babával?

Figyelt kérdés
Kb.3hónapos babával elmernétek menni nyaralni a balatonra? Tőlünk 200km-re lenne.Nyilván vízbe nem vinném be.Nagytesói miatt nem szeretném kihagyni a szokásos évi nyaralást. Nem csak a vízparton lennénk kirándulnak is. De viszont bennem van a félsz is hogy még azért elég picike lesz. Nyilván az ember nem tud előre látni hogy milyen beállítottságú lesz a baba (autókázás,babakocsizás,hurcizás)szempontjából de ha kicsit is hasonlítani fog a testvéreire akkor ezekkel nem lenne gond. Ti beválalnátok? Vagy voltatok ilyen kicsivel több napos nyaraláson?

jan. 30. 20:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekfüggő.

Fiam 3 hónaposan éjjel-nappal csak testkontaktban aludt, emellett sírós, nyugtalan baba volt, ráadásként 2 perc után üvöltött az autós hordozóban vagy a babakocsiban. Vele ilyen korában még a boltig sem jutottunk idegösszeroppanás nélkül.

Lányom 3 hónaposan evett, aludt, a közte lévő időben pedig mosolyogva nézelődött és gügyögött.

Akinek nincs tapasztalata az első pontban leírt nehezebb természetű gyerekkel, fogalma sincsen arról, milyen nehézséget jelenthet akár csak egy szimpla séta, nemhogy még nyaralás....

jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
26%
Őszintén aki nem indukni el babábal az csak azert nem megy mert lusta.
jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
42%
12 vagy amúgy se megy sehova és azért írkálja ide hogy más se menjen ha már ő nem teheti meg. Sajnos sok a rosszindulatú ember
jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk ez nem merés kérdése, hanem rohadtul nem akarnánk!
jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
38%
14 persze, azért pontozol le mindenkit, mert annyira nem akarsz
jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Uhh köszönöm a rengeteg választ.

Nem autópályának mennénk falvaknak-városoknak mert úgy több a megállási lehetőség (benzinkút, bevásárló központok) de öszintén pelenkáztam már az autó hátsó ülésén is meg szoptattam is szóval ezzel a részével nem lenne gond. Mindig házat bérelünk nekünk az a komfortossabb hogy csak mi vagyunk és senki más szóval az éjszakai gyereksírás se zavarna senkit, nyilván vinném neki az alváshoz és minden máshoz szükséges dolgait lenne mibe aludnia. Az hogy ez nem lenne nyaralás azzal én sem tudok egyetérteni nyilván másabb lenne (eddig nem volt ilyen pici egyik gyerköc se nyáron) de felváltva tudunk kint lenni a picivel apukával illetve a gyerekek 90%ban a baba pancsoló részen homokozni szoktak oda meg letudok ülni hurciba a babával hozzájuk és mégis együtt lenne a család. Illetve kirándulnánk nyilván nem a babának lesz ez a nyaralás mert valaki írta hogy nekem se illetve a babának se lenne nyaralás..a tesók miatt szeretném hogy ne érezzék úgy hogy a baba miatt nem megyünk így is lesz sok változás a baba miatt az életükbe de imádják és minden évben nagyon várják a nyarat persze megértenék ha nem mennénk.

11.-es írta hogy neki a fia nem szerette a babakocsit eddig nekem mindegyik szerette ezért is írtam ha olyan lesz mint a tesói akkor ezzel nem lenne gond. De írtam hogy nem tudni ő milyen beállítottságú lesz csak bízok benne hogy ő is szeretni fog utazni.

Köszönöm a válaszokat igazából megerősítést szerettem volna hogy nem olyan lehetetlen dolog babával nyaralni.😊

jan. 30. 22:02
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Simán mentünk.

Neki csak te kellessz és a cicid vagy a cumisüveged :)

Nálhnk minden rendben volt

jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
50%

Havi szinten utaztunk 2-3 órat.

200km semmi. Aki nem megy az alapból otthonülő tipus és lenézi a másikat és próbál érvelni a napirutin mellett.

Pedig a gyereknek belehet tartani a napi rutinját igy is. Peldául alvó időbe indulj el. Aljatok meg pihenőben enni. Stb. Ez egy másabb nyaralás tipus ami szinten jó de másabb. Lazán kell csinálni. Akinek nem megy inkább maradjon otthon.


Sosem értettem aki otthon ül a gyerekkel mert napi rutin. Agyfaszt kapok tőle. Főleg , hogy a gyerekem nem marad a kocsiban és így is mentünk, mert mindnere van megoldás és nem is jó alvó. Szóval én tudom miről beszélek.. első pár utunk alatt idegbajos feszült voltam. De rajöttem változtatni kell ezt azt és nem begubózni otthonra.

jan. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
97%

Ja és a kocsiban pelenkacserében , öltöztetesben.. mert hát mindig kipisilt vagy kikakilt, szoptatásbban is profi lettem.

Babakocsiban sem maradt , hordozoban vittük, néha nagyon fajt a hátunk. Cserélgettük a férjemmel.

jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
43%
Most vagyunk 1 hete úton a 3 hós babánkkal, 1100 km utaztunk vele, meg szálltunk több hotelben is és köszöni jól van, semmi baja :)
jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!