Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok attól, hogy...

Rossz anya vagyok attól, hogy van, hogy hagyom sírni a babát?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom van és hát ha nem ölben van, mikor fent van akkor, bár néha elnézeget ,de inkább sír olyankor. De nekem főzni kell, mosni szoktam (nyilván még nem működik 100%-ban, főként a császár után ,meg még nem volt meg a 6 hetes kontroll, így van amit nem merek csinálni, míg az orvos mindent rendben nem talál), meg hát pakolni, hogy azért ne fusson az egész ház. Na ilyenkor van hogy ő épp alszik mikor én nekiálltam kaját csinálni és mondjuk pont akkor ébred, mikor mondjuk a ràntást csinálom, amit nyilván nem hagyok a gázon és hallom a bébiőrön keresztül, hogy ő meg sír a szobánkban. De nem megyek be rögtön, hanem az adott feladatom, ami 5-6 perc max elvégzem és utána megyek be hozzá és felveszem, megnyugtatom.

Van barátnőm, aki minden "eldob" a kezéből, ha elkezd sírni a gyerek és rohan felkapni, de szerintem semmi baja nem lesz ,ha öt percig sír, mire az ember bemegy hozzá. Én bevallom, direktben sosem hagynám sírni, de annak sem vagyok a híve, hogy minden nyekkenésre felkapkodjuk a gyereket. Aztán lehet én látom rosszul a dolgokat, első gyerek, csak próbálom jól csinálni.

Ti hogy csináljátok? Mert én már ezért volt barátnő akitől megkaptam, hogy rossz anya vagyok, mert nem a gyerek az első ( de, a gyerek az első).


márc. 12. 21:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy az anyai ösztönöd súgja. Én is szoktam így járni a rántással, de az én anyai ösztönöm nem tűri, hogy még 5 percig a rántást kavarjam, úgyhogy elzárom a gázt és megyek. Nem gondolom, hogy rossz anya az, aki nem így csinálja. Ha direkt várnád, hogy "megunja", vagyis feladja és elhallgasson, az a káros.
márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
56%
Ha épp kakálsz vagy zuhanyzol se tudsz azonnal rohanni a gyerekhez. Semmi baja nem lesz pár perc sírástól, ettől nem vagy rossz anya. Az legyen a gyerek legnagyobb traumája egész életében, hogy 5 percig hagyták sírni.
márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Nameg az se mindegy, milyen hangokat hallasz. Az enyém kicsinek tipikusan gőgicsélve ébredt. Nyilván akkor nem dobtam el kapát-kaszát. De ha felébred és rögtön kétségbeesetten üvölteni mezd, az más. Aztán a kettő között van átmenet.
márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha próbálod jól csinálni, akkor ne hagyd 5-6 percig ordítani. Főleg ne egy újszülöttet. Neki.most nem arra van szüksége hogy ebéd legyen, meg rend, hanem hogy azonnal reagálj arra ha ő sír.

3. babám most 8 hónapos, képtelen lennék 5 percig hallgatni a sírását, csak mert épp rántást csinálok. A rántás megvár, de ő egyszer csecsemő. Az első 3 hónapban nagy szüksége van rád, később majd szépen egyre több időt fog adni neked. De most valóban ő legyen az első, ne csak azt mondogasd hogy így van. A hordozókendő nagy találmány, ugyanis mindkét kezed szabad, őt pedig ringatod és veled lehet.

márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
78%

Nem hagytam sírni a gyereket soha kettő percnél tovább.

Pisilés közben sírt max a fiam.

Basznam a rantast a francba, inkább bemennék a gyerekhez ha sír

De ahogy te gondolod, valószínűleg bárki bármit ír, ugyanúgy fogod hagyni sírni ezután is.

márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez így tök rendben van. Igazából nem hagyod sírni, ha így van ahogy írod, hanem elvégzed a dolgodat és mész is hozzá. Azt érdemes már most elkezdeni hogy mondod neki, hogy mindjárt megyek, vagy valami ilyesmit hogy tudja hogy nincs egyedül, nincs baj, csak egy kicsit várni kell.
márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
79%
Hem, neked nem főzni meg mosni kell, hanem felvenni azt a gyereket, aki totálisan magatehetetlen, azt se tudja mi van vele, hol van, és segítséget kér az egyetlen lénytől akit ismer. Ehelyett te mosogatsz. Vedd fel azt a gyereket, szeresd, foglalkozz vele, ezért vagy otthon, nem azért, hogy ingyen cseléd legyél. Igen, sok kisgyerekes háztartás úszik, sokkal fontosabb dolgaid vannak most annál.
márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
74%

Hát azért újszülött gyereket állandóan sírni hagyni azért, mert rántást csinálsz meg mosogatsz...


Nekem nem fért bele ez sosem, nyilvá volt olyan, hogy sírtak 1-2 percig, pláne a második babám, mert ha a nagy éppen kakált és a fenekét töröltem, tényleg nem tudtam ott hagyni, de 5-6 perc szerinten sok, főleg rebdszeresen, nem is értem, hogy van szíve valakinek hallgatni...

márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
69%
A kaja és a nosatlan megvár. A gyerekedben viszont nyomot hagy. Megéri?
márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
61%

Rossz példa, de:

Felébredsz egy ismeretlen helyen (egy újszülöttnek minden hely ismeretlen ugye), sötét van, nem tudsz mozogni, mit tennél? Kb te is megijednél, üvöltenél a férjed után.

Aztán majd a férjed kényelmesen betoppan 5 perc után, míg halálfélelemben fetrengtél...

márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!