Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok attól, hogy...

Rossz anya vagyok attól, hogy van, hogy hagyom sírni a babát?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom van és hát ha nem ölben van, mikor fent van akkor, bár néha elnézeget ,de inkább sír olyankor. De nekem főzni kell, mosni szoktam (nyilván még nem működik 100%-ban, főként a császár után ,meg még nem volt meg a 6 hetes kontroll, így van amit nem merek csinálni, míg az orvos mindent rendben nem talál), meg hát pakolni, hogy azért ne fusson az egész ház. Na ilyenkor van hogy ő épp alszik mikor én nekiálltam kaját csinálni és mondjuk pont akkor ébred, mikor mondjuk a ràntást csinálom, amit nyilván nem hagyok a gázon és hallom a bébiőrön keresztül, hogy ő meg sír a szobánkban. De nem megyek be rögtön, hanem az adott feladatom, ami 5-6 perc max elvégzem és utána megyek be hozzá és felveszem, megnyugtatom.

Van barátnőm, aki minden "eldob" a kezéből, ha elkezd sírni a gyerek és rohan felkapni, de szerintem semmi baja nem lesz ,ha öt percig sír, mire az ember bemegy hozzá. Én bevallom, direktben sosem hagynám sírni, de annak sem vagyok a híve, hogy minden nyekkenésre felkapkodjuk a gyereket. Aztán lehet én látom rosszul a dolgokat, első gyerek, csak próbálom jól csinálni.

Ti hogy csináljátok? Mert én már ezért volt barátnő akitől megkaptam, hogy rossz anya vagyok, mert nem a gyerek az első ( de, a gyerek az első).


márc. 12. 21:59
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ez nem fért bele.

A kortizol nagyon gyorsan elkezd termelődik. Rendszeres sírni hagyás esetén a magas kortizolszint állandósul, még 6 (!) éves korban is kimutatható a szervezetben, ami rossz stressztűrő képességhez vezet, azaz a sírni hagyott gyermek nehezebben viseli a stresszt, könnyebben kiborul, verekedősebb, agresszívebb lehet, vagy maga ellen fordíthatja a stresszt (pl. extrém ügyetlen lehet, akivel mindig valamilyen baleset történik).

Amit leírsz abból nekem az jön le, hogy rendszeresen van ilyen.


Amit az elején beleteszel a babába energia, az befektetés. Az köszön vissza abban, amit később csinál majd szociális kapcsolataiban. Olvass utána!

márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Na látom a lényeget, a ràntást kiragadta mindenki 🙂.

Azt gondolom, hogy 3 perc sírás míg a s*ggem kitörlöm, vagy míg kifutok a postát átvenni nem fog lelkisérült gyereket eredményezni. És nem írtam egy szóval sem, hogy ez minden nap 10-szer előfordul, csak hogy van ilyen is. Nem marad amúgy meg a hordozó kendőben sajnos. Amúgy meg a mi szobánkban alszik elvileg 5 hónapos koráig, aztán meglátjuk. Éjjel is ugrunk hozzá ha kel, mert éhes. Ettől függetlenül szerintem aztán persze mindenki azt csinál amit akar , pár perc sírástól egy baba sem lett selejt felnőtt. Persze ez tényleg az én véleményem. Sajnos nem tudok folyton a szolgálatàra állni, az az 5 perc meg talán nem főben járó bűn. Bár sokak szemében megis. Szerencse, hogy az én gyerekem.....

márc. 12. 23:43
 13/51 anonim ***** válasza:
75%
Ha önigazolásért jöttél, akkor másképp kellett volna kérdezned.
márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Nem azért jöttem. Nem érzem emiatt rossz anyának magam , még ha idegen emberek ezt is gondolják.
márc. 12. 23:51
 15/51 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted idegen emberektől, hogy rossz anya vagy emiatt. Senki nem mondta, hogy az vagy. A legtöbben annyit mondtak, hogy ők ezt másképp csinálták. Ez nem egyenlő a rossz anyasággal, max a fejedben - ezek szerint.
márc. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is hosszúnak tűnik az 5 perc.... De én kB az első félévben fizikai fájdalmat éreztem, ha sírt a baba, egyszerűen nem tudtam semmi másra fókuszálni, ha sírt, csak hogy hogyan nyugtassam meg.... Ha épp rántást keversz, az pont nem 5 perces munka és abba tudod hagyni.... 5 percig direkt sírni nem hagynám most másfél évesen sem....

De ha neked belefér, csináld így, tobbgyermekes szülő pici korkulonbseggel vagy ikres szülő sem tudja megtenni, hogy azonnal orvosoljon minden sírást (mindenesetre ha attól félsz, hogy ha folyton rögtön felkapkodod a gyereket otthagyva csapot-papot, azzal elkényezteted, akkor nyugodj meg, ez nem így van)

márc. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
80%

Tipikus, véleményt írunk, jön a sertodes...

Nem hordott le senki senkit, csak leírtuk mi mit teszünk ha sír a gyerek

márc. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
50%
Nem tréningezi basszus... Az 5 perc sem stopperrel lett mérve gondolom, nem kell mindent szó szerint venni🤦🏻‍♀️ Akkor minden ikerpár, testvér lelkisérült szerintetek, vagy itt osztódni is tudnak az anyák?
márc. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
81%

Már ferdítesz, amikor nem azt a választ kaptad, mint vártad.


"De nem megyek be rögtön, hanem az adott feladatom, ami 5-6 perc max elvégzem"


Főzésről, mosásról, takarításról írtál, arról, hogy a háztartásban befejezed a dolgod, nem s*ggtörlésről, ami kb. 1 perc. Hanem hogy hagyod sírni rendszeresen az újszülöttet, míg a takarítasz, aztán csodálkozol, hogy sokaknak a rántás marad meg.


Na, aki hagyja 5 percig sírni a 6 hetest, hogy befejezze a mosogatást meg ilyeneket, ami amúgy ráér, az szerintem nem túl jó anya, igen. Ez van, ez a véleményem.


Neked nem kell annak érezni magad, csak akkor minek a kérdés, az vagy-e?

márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
75%
Én is azonnal megyek, ha azt hallom, hogy sír a gyerek. Ha csak nyöszörög, vagy mérgesen rúgdos, akkor még nyugiban lemosom a kezem és megtörlöm, és csak utána, de mindig azonnal. Ha csinálni kell a dolgom, akkor közben hordozom, vagy hintáztatom pihenőszékben lábbal, vagy leülök mellé a játszószőnyeghez répát pucolni és dumálok vele, meg mutogatok játékokat. Hajat is már csak úgy mosok, hogy belógatom a kádba, hogy el tudjak jönni, ha van valami. Zavaró, hogy semmit nem tudok normálisan befejezni, zavar, hogy nincs mindig patika tisztaság, de nem akarok és nem is tudnék háztartási feladatokat a gyerek elé tenni. 5 percre sem. Általában, ha meghallom, hogy sír, már 120 a pulzusom, és minden másodperccel én is egyre stresszesebb vagyok.
márc. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!