Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok attól, hogy...

Rossz anya vagyok attól, hogy van, hogy hagyom sírni a babát?

Figyelt kérdés

6 hetes kislányom van és hát ha nem ölben van, mikor fent van akkor, bár néha elnézeget ,de inkább sír olyankor. De nekem főzni kell, mosni szoktam (nyilván még nem működik 100%-ban, főként a császár után ,meg még nem volt meg a 6 hetes kontroll, így van amit nem merek csinálni, míg az orvos mindent rendben nem talál), meg hát pakolni, hogy azért ne fusson az egész ház. Na ilyenkor van hogy ő épp alszik mikor én nekiálltam kaját csinálni és mondjuk pont akkor ébred, mikor mondjuk a ràntást csinálom, amit nyilván nem hagyok a gázon és hallom a bébiőrön keresztül, hogy ő meg sír a szobánkban. De nem megyek be rögtön, hanem az adott feladatom, ami 5-6 perc max elvégzem és utána megyek be hozzá és felveszem, megnyugtatom.

Van barátnőm, aki minden "eldob" a kezéből, ha elkezd sírni a gyerek és rohan felkapni, de szerintem semmi baja nem lesz ,ha öt percig sír, mire az ember bemegy hozzá. Én bevallom, direktben sosem hagynám sírni, de annak sem vagyok a híve, hogy minden nyekkenésre felkapkodjuk a gyereket. Aztán lehet én látom rosszul a dolgokat, első gyerek, csak próbálom jól csinálni.

Ti hogy csináljátok? Mert én már ezért volt barátnő akitől megkaptam, hogy rossz anya vagyok, mert nem a gyerek az első ( de, a gyerek az első).


márc. 12. 21:59
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
69%
Nem 5-6 percig, 1-2 percig se bírnám hallgatni, ahogy sír a babám, miközben én hazimunkazok, pedig ő 5 hónapos, nem 6 hetes. Jó, az 5 hónap se nagy, csak hogy érezd a különbséget. Hidd el, hosszútávon ez nem tesz jót a lelkének, személyiségfejlődésének, rosszindulat nelkul mondom. Igaza van annak, aki szerint egy síró babát igenis fel kell kapni, főleg egyetlen gyerekkel ez simán megoldható, nincs az a dolog, ami fontosabb lenne nála.
márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
72%

Főleg úgy hogy egy csecsemő nem hajlandó arra hogy manipuláljon hogy na sírok vegyenek fel .. Ha sír akkor törödésre van szüksége, az anyukájára, ölelésre és hogy megnyugtassák. Ő nem tudja hogy te épp rántást csinálsz a krumpli levesbe.

Felébredt, szüksége van az anyukájára ezért sírással hív. Nem jókedvében vagy unalmában sír.

márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az vagy, igen. A 15 honapos gyerekem meg 3 percnel tovabb sose sirt egyedul, az is max. a wc-n toltott ido volt. Zuhanyozni is akkor mentem, mikor a ferjem hazaert. Ez igy gaz. Rohadtul nem a fozes meg a pakolas a lenyeg, az a szerencsetlen baba meg csak 6 hetes, gondolkodj mar.
márc. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem akkor is tudnál főzni amikor az apuka hazaér a munkából. Én este főzök 6kor, senki nem halt még bele, bár nekem a 8 hetes lányom 2-3 órakat alszik ekkor takaritok/pihenek. A főzés estére marad.
márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
85%

Mindig próbálok nem ítélkezni. Tehát most is megpróbálom. Csak leírom azt én hogy csinálom, csináltam. Amikor sírt akkor vagy egyből rohantam, vagy ha mosogattam akkor mondtam neki hogy mindjárt megyek, amíg megmondtam és megtöröltem a kezemet. Nem nagy lakásunk van, tehát mindig időben tudtam menni és mindig hallott. Ha nagy lakásunk lenne akkor ha aludnál a közelemben altatnám, ahol épp tevékenykedek. Nekem nagy segítség volt a hordozó. Igaz 6 hetesen még nem volt, hanem 3 hónapos korában vettem egy manducat, mai napig használjuk (1 éves).

Én megfogadtam hogy nem fogom sírni hagyni. De nem is tudom, mert egyszerűen a szívem szakad meg. Ez van. Ha nincs türelmem akkor nem egyszerre veszem fel, hanem előbb veszek egy mély-mély levegőt, mert így egy év után már előfordul.

Mindig próbálom az ő helyébe belekepzelni magamat. 6 hetes. ő még azt hiszi hogy veled egy. Milyen rossz lenne hogy ha most jönnék a világra csak a páromat ismerném, vele voltam összekötve és basszus eltűnik, most mi lesz, az egyetlen ember akit ismertem, eltűnt. Jó, meghallom a hangját hogy jó, már jobb, de kell egy ölelés ahhoz hogy megnyugodjak. Nem pár napos az igaz, már valamennyire ismertebb neki a környezet de az érzés még mindig hasonló. Idővel jobb lesz. Most hogy egy éves már kezd nélkülem is el lenni. Ha csinálok valamit akkor együtt megcsináljuk. Vagy ha nem, akkor ő eltevékenykedik, vagy ha ez sem működik akkor jön az hogy mindjárt csak ezt befejezem, ha ez sem működik akkor felveszem és vele fejezem be ha olyan, ha nem akkor ott marad. Kicsit lazits. Én azért viszonylag kihasználtam a baba korát, de mégis úgy érzem hogy kihasználhattam volna jobban.

márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
67%
Maximálisan egyetértek az utolsó válaszolóval.
márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező rossz anya vagy egy kisbaba soha nem ők nélkül sír csak a fáradságot kéne venni és kideríteni az okát
márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül"
márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fokozatok. A mosogatást abbahagyom pl. De a múlt hetet végigszenvedtem egy jó kis f.sós-hányós vírussal. Akkor hagytam sírni 5 percig, mert nem tudtam felkelni a wc-ről. Szóval van olyan amikor nem lehet azonnal pattanni és van olyan, amit nyugodtan abba lehet hagyni.
márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
0%

Ó ez a sok szentanya... Ikreim vannak, bizony addig ordított az egyik amíg a másikat fürdettem, szoptattam stb.

Nehéz volt feldolgoznom hogy képtelen vagyok még két kezet növeszteni, és ők is belerázódtak így az életbe, pl. hogy nem altatok csak leteszem a kiságyba. De nekem nem volt kapacitásom ezen rugózni hisz ott volt egy másik teljes értékű gyerek, aki valós indokul szolgált arra, miért kell épp sírni hagyni a másikat.

márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!