Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanultatok meg"...

Hogyan "tanultatok meg" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Nemrég ért a meglepetés minket, hogy kisbabánk lesz.


Ami egyrészt nagyon nagy öröm és boldogság, viszont közben néha rám tör a pánik, hogy úristen mi lesz velünk majd.

21 éves vagyok, az egyetemi tanulmányaim közepén és eddig közöm nem volt még babákhoz, semmilyen szinten. És ez ejt kétségbe, hogy mégis hogyan fogjuk tudni ellátni, honnan tudjuk majd, éppen miért sír, mire van szüksége.


Fogalmam sincs, hogyan tanulhatnék bele az anyaság rejtelmeibe úgy, hogy a "legfiatalabb anyuka" a környezetemben az a saját anyám.

Az a gond, hogy a fő információs forrásom mindennel kapcsolatban a TikTok, de kicsit hülyén érezném magam, ha egy gyerek életben tartásáról ott informálódnék.



ápr. 1. 20:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%

Mas valasztasom nem volt, mint ellatni a kisbabat, szoval igy. De mindenki igy van vele, muszaj, megtanulod :D

Sokszor benaztam, benaztunk a ferjemmel a mai napig is, de belejottunk.

Ha valami egeszsegugyi problema van, akkor arrol mindig orvost kerdezunk, senki mast.


Elolvastam par konyvet is azert, ami nekem sokat adott, az a montessori baba, egyszerubb gyermekkor, the wonder weeks.

De egyebkent meg a gyakorlat teszi a mestert, ezt mashogy nem lehet.

ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
64%
Engem 21 évesen inkább az anyagi része izgatna, drága mulatság egy baba
ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha valami ismeretlent tartogat, attól jobban izgulok, tartok.


Ezért próbálnék még most, a terhesség alatt felkészülni kb. mindenre, hogy mikor már ott vagyunk, akkor nagyjából tudjam, mi lehet a gond, mit kéne csinálnunk stb. Anyukám erre azt mondta, hogy könyvből, videóról ezeket nem tudom megtanulni, mert minden baba más és más, még a testvéreknél sem működik általában ugyanaz és hogy lehet, amit "megtanulok", az a mi gyerekünknél nem fog beválni egyáltalán.

Ebben is biztosan van igazság, de jelenleg még azt sem tudom, hogy fogok ráadni egy pelenkát.

ápr. 1. 20:17
 4/54 A kérdező kommentje:
Anyagi problémáink nincsenek, a kis családunk három főre történő növekedése sem fog ezen változtatni.
ápr. 1. 20:18
 5/54 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre megtanulni, főleg ,hogy a babák nem olvassák a könyveket/netet, nem tudják,hogy kell "viselkedniük".

Életben tartani nem nehéz,értéket adni, annál inkább.

ápr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz felkeszulni mindenre, ilyen nincs :) A gyakorlat az mindig mas, mint az elmelet es igaza van anyukadnak, minden baba mas, mindenkinel mas valik be, kiserletezni kell.

Ra fogod adni a pelenkat mar a korhazban, mert muszaj, mas nem csinalja meg helyetted. El fogod tudni altatni, meg fogod tudni etetni, mert nincs mas valasztasod.

Amugy youtube-on vannak ilyen gyakorlati videok, hogyan furdesd, hogyan fogd meg, pelenkazd, stb. Ha attol megnyugszol, nezd meg azokat sokszor :)

ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%

Bele fogsz nőni. Egy csecsemő igényei nem bonyolultak, és szép fokozatosan bonyolódik. Maximum megnézel egy-két videót a pelenkázásról, fürdetésről a pároddal, de a könyvtárból is kivehetsz csecsemőgondozásról szóló könyvet (csak ne higyj el mindent, amit írnak benne, ha ellenkezik az ösztöneiddel, akkor nézz utána, kérdezz utána). Ha szoptatni szeretnél, annak érdemes utánaolvasni (ez egy nagyon jó, részletes honlap, ha tudsz angolul: [link]


Érdemes az érzelmi dolgoknak utánaolvasni, negyedik trimeszter, hordozás meg ilyesmi, mert az nem adódik magától szerintem. (Vagyis az anyai ösztön talán azt diktálná, ami jó, csak annyi ezzel ellenétes infó kering, hogy nem könnyű az ösztönre hallgatni.)

ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok, a link helyesen: [link]
ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 babyboom567 ***** válasza:
93%

7 évesem van, mindig van valami új amit anyaként tanulni/átértékelni kell.

Nem kell ennyire megijedned,minden rendben lesz!

Én úgy tanultam meg "anyának lenni",hogy tudtam, hogy mindig a tőlem telhető legjobbat akarom a gyerekemnek.Na mikor megszületett rájöttem,hogy ez kevés,mert mindig fejlődnöm kell.Az anyaság egy nagyon komoly önismereti utazás is,amit az utazás alatt tanulsz,nem előre.

Ha te úgy érzed,hogy könyveket kell olvasnod,csináld, de ne vedd készpénznek,mert nem csak az van amit anyukád mondd,hogy minden gyerek más, hanem pl ugyanaz a gyerek is szeretheti pl a borsót egyik nap másnap meg nem.Ami ma működik alvásnál, az holnap nem,és ilyenkor van újratervezés.Ne görcsölj rá.

ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Hát, azért most, hogy itt olvasgatok az oldalon, vannak meredek dolgok, amikről fogalmam sincs, hogyan, honnan fogok tudni. Pl. honnan fog feltűnni, ha a baba máshogyan sír, vagy hogy melyik kezét használja többet... Még azt sem tudom, én melyik kezemet használom többször egy nap, eddig bármilyen babasírást hallottam, mind ugyanolyan volt nekem.
ápr. 1. 20:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!