Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanultatok meg"...

Hogyan "tanultatok meg" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Nemrég ért a meglepetés minket, hogy kisbabánk lesz.


Ami egyrészt nagyon nagy öröm és boldogság, viszont közben néha rám tör a pánik, hogy úristen mi lesz velünk majd.

21 éves vagyok, az egyetemi tanulmányaim közepén és eddig közöm nem volt még babákhoz, semmilyen szinten. És ez ejt kétségbe, hogy mégis hogyan fogjuk tudni ellátni, honnan tudjuk majd, éppen miért sír, mire van szüksége.


Fogalmam sincs, hogyan tanulhatnék bele az anyaság rejtelmeibe úgy, hogy a "legfiatalabb anyuka" a környezetemben az a saját anyám.

Az a gond, hogy a fő információs forrásom mindennel kapcsolatban a TikTok, de kicsit hülyén érezném magam, ha egy gyerek életben tartásáról ott informálódnék.



ápr. 1. 20:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%
Ott lesz a védőnő, aki eleve rengeteg információval ellat majd. +99%ban úgyis ösztönösen jön majd minden, nekem legalábbis így volt, hiszen minden gyerek más, az enyémet én ismerem a legjobban :) én is fiatal vagyok, mégis hamar belejottem, sőt, szerintem ilyenkor még bizonyos értelemben könnyebb is.
ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

A védőnő annyira nem szimpatikus, igazából végig flegma volt velem eddig, számon kért olyannal kapcsolatban, amihez semmi köze.


Az orvosommal jó a kapcsolat, őt szoktam "zaklatni" állandóan, de ő nőgyógyász, szülés után, a babával kapcsolatos dolgokat gondolom inkább a gyerekorvosunktól kéne kérdeznem.

ápr. 1. 20:37
 13/54 anonim ***** válasza:
50%

Ugy, hogy megfigyeled, te vagy vele 0-24, akarva akaratlanul is latod a gyereket.


Hany hetes vagy? Ha ennyire iszonyatosan rettegsz, nem lehet, hogy egy picit at kene meg ezt gondolni? Olyan, mintha direkt dacolnal, hogy marpedig te ezt nem tudod es nem is fogod tudni.

A gyerekvallalashoz fel kene noni sajnos, mashogy nem megy.

ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
57%

Szia, olvass sokat, szépen lassan, ne akarj mindent egyszerre megtanulni 😊 Boldog babavárást!


Érdemes pár tanfolyamot elvégezed:


- babáknak elsősegélynyújtás, ez nagyon fontos

- szülésfelkészítő

- hordozás, kendő kötés, has kötés

- izom megóvás: például Napvilág születésház, Kriston Andrea intimtorna, Love your Belly tanfolyam szülés után a szétnyílt hasizmok miatt

- szoptatási klubot érdemes látogatni várandósan is, vagy miután megszületett


Olvass utána, mire lesz Neked szükséged a szülés előtt és után. Gátvédelem. Peri bottle, hogy le tudd magad mosni, miután szültél. Betét neked a szülés utánra. Gyermekágyi időszak, mit szabad és mit nem. Szoptatás, rengeteget kell innod majd.

Negyedik trimeszter. Baby blues. Szülés utáni depresszió jelei.


Olvass utána az életszakaszok sajátosságainak. Növekedési ugrás. Szeparációs szorongás. Fogcsíra növekedése. Ahogy nő majd a baba, olvass még többet, hogy tájékozódj, mi várható 1 éves kora körül stb.


Olvass utána, mi az a CSED, GYED, GYES, anyasági támogatás, családi pótlék.


Egyikőtök, lehetőleg a fő kenyérkereső, kössön életbiztosítást, komolyan. Kockázati életbiztosításnak hívják. Ez a pénzügyi tudatosság egyik alapelve, mindenre fel kell készülni.

ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
79%

Úgy, hogy muszáj volt. 0-24 össze voltam zárva vele hónapokig, csak rám számíthattunk mindketten. A babázás egy gyönyörű dolog, de nagyon kemény is, az első pár hónap pláne. Csupa testi-lelki változás, önmagad teljes feladása.

Nekem sem volt közöm babákhoz korábban, de mikor egyedül állsz egy üvöltő csomaggal, és tudod hogy ha nem kezdesz valamit a helyzetel akkor még órákig üvölteni fog, az nagy motivációs erő. Meg amúgy anyukádnak igaza is van, tényleg minden baba máshogy megnyugtatható. Az alapok persze ugyanazok, éhes, koszos a pelusa, ezekre van is tanfolyam hogy hogyan kell pl babát pelenkázni. Én a kórházban a csecsemősöket kértem meg hogy mutassák meg. A többi meg majd alakul. Az jó, ha utána olvasol hogy mikor milyen fejlődési korszakok vannak, ilyen cikkekkel tele van az internet.

ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:

14 hetes vagyok, remélem, hogy az "át kéne kicsit gondolni" rész nem arra vonatkozott, hogy vetessük el...


Már az első vizsgálat előtt is azért izgultam, hogy minden rendben legyen, tuti jó helyen legyen, mikor hallottuk a szívhangját és mikor kiderült a neme, konkrétan elsírtam magam örömömben.

Nem terveztük, sosem álltam még szemben ekkora feladattal és felelősséggel, de egy percig nem volt bennünk kétség afelől, hogy maradjon-e.

ápr. 1. 20:47
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó blogok, fb-csoportok, honlapok vannak, amiket érdemes felkutatni. Pl kötődő nevelő, kismamablog, stb, ahol azért leírják, hogy egy kisbabától mit lehet elvárni, mi a "normál" működés, mi miért van, mire számíthatsz ekkor és akkor, milyen normális fejlődési mérföldkövek nagyjából milyen korában jelentkezhetnek és ezek mivel járnak (fogzás, ilyen-olyan mozgásfejlődés, stb). Nekem ezek rengeteget segítettek a felkészülésben, nyilván nem könyvből akartam nevelni a gyerekeimet, de azért az igenis sokat segített, hogy tudtam, milyen egy nagyon átlagosan vett baba, nagyjából mire számíthatok. A pelusozást, fürdetést nekem megmutatták a kórházban, egyébként kb 2x megcsinálod, már rutinból menni fog. A babával meg hónapokon át (jobb esetben, de az én gyerekeimből kiindulva inkább éveken át) össze leszel cuppanva, 0-24/7 veled lesznek, melletted, igenis hallani fogod, ha másképp sír, ha valami változás van a hangjában, a szeme állásában, a mozgásában, a bármijében. Egy piros pöttyöt a könyékhajlatában is észre fogsz venni, mert folyton látod, és minden változás feltűnik. A hangjában, a mosolyában, a viselkedésében, mindenében. És ehhez nem kell semmi speciális dolgot előre tudni, ez az idővel jön, amit együtt töltötök. Én ugyan nem voltam ennyire fiatal, amikor megszületett az első babám (27 éves), de nekem sem volt túl sok tapasztalatom babákkal korábban, sőt, egyik barátnőm gyerekére vigyáztam talán 2 alkalommal, mikor már elmúlt 1 éves, míg ő moziba ment a férjével. Azért azt ne nevezzük tapasztalatnak :D De a saját gyerek más. Nemhogy azt meghallod, hogy másképp sír, de az is feltűnik, ha egy csoport gyerek között ő sír :) Egyszerűen jön ez azzal, hogy megismered, megtanulod, mik az ő kis heppjei, minek örül, minek kevésbé, mivel tudsz neki segíteni.

Kitartást, én mindig azzal biztattam magam, és ez most csúnya lesz, de hogy az írástudatlan faluszéli c-asszonynak is sikerül életben tartania 8 gyereket, mi ketten a párommal csak megküzdünk 1 kisbabával :D

ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
Ó, szuper, tanfolyamokról nem tudtam/hallottam, ezeknek utánanézek mindenképp majd, viszem magammal a páromat is, hogy ha később én leblokkolnék, ő legalább tudja, mit hogyan kell. :D
ápr. 1. 20:50
 19/54 anonim ***** válasza:
39%

Pedig jobb lenne összebarátkozni a védőnővel, mert direkt ezért van. Minden csipcsup dologgal nem zaklathatod a gyerekorvost állandóan, a legtöbb doki hamar rövidre fogja ezt zárni. Aztán ezen besértődve váltogathatod őket állandóan.


Vagy anyukádat tudod max még bevonni.

ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
82%
Anyukádnak igaza van, nem tudsz felkészülni, teljesen ismeretlen terep, nálam a másodiknál semmi sem vált be az elsőnél hasznos dolgok közül. Ha úgy gondolod a fürdetésre hívd át magatokhoz az elején. A kórházban is kérdezhetsz. Ahogy írták, az eleje nem nehéz, majd sorban jön minden, de ha figyelés a babát rá fogsz jönni. A Facebookos babás csoportokat viszont nem ajánlom a nyugalmad érdekében, ott szétszedik egymást az anyák.
ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!