Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanultatok meg"...

Hogyan "tanultatok meg" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Nemrég ért a meglepetés minket, hogy kisbabánk lesz.


Ami egyrészt nagyon nagy öröm és boldogság, viszont közben néha rám tör a pánik, hogy úristen mi lesz velünk majd.

21 éves vagyok, az egyetemi tanulmányaim közepén és eddig közöm nem volt még babákhoz, semmilyen szinten. És ez ejt kétségbe, hogy mégis hogyan fogjuk tudni ellátni, honnan tudjuk majd, éppen miért sír, mire van szüksége.


Fogalmam sincs, hogyan tanulhatnék bele az anyaság rejtelmeibe úgy, hogy a "legfiatalabb anyuka" a környezetemben az a saját anyám.

Az a gond, hogy a fő információs forrásom mindennel kapcsolatban a TikTok, de kicsit hülyén érezném magam, ha egy gyerek életben tartásáról ott informálódnék.



ápr. 1. 20:06
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk kezd azzal, hogy ne a tiktokról informálódj..
ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:

Az orvosom mondta, hogy hívjam őt nyugodtan, bármi van, bármikor.

Ez nem azt jelenti, hogy hobbiból hívogatom, ha unatkozom, de ha valamiben bizonytalan vagyok, vagy megijedek, őt keresem, nem a Google-t csapom fel, hogy öndiagnosztizáljak. Ő az orvosom, ő az, aki végigkíséri a terhességemet és ott lesz a szüléskor, úgy gondolom, hogy ha bármi van, először őt keresem.

ápr. 1. 21:09
 23/54 A kérdező kommentje:

21. válaszoló, köszi a cinikus választ, pont ezt írtam a kérdésem alatt én is.


Sütireceptekkel kapcsolatban, öltözködéssel kapcsolatban elvagyok ott, de nyilván egy kisbaba más, mint az, hogy mitől lesz tökéletes a macaron.

ápr. 1. 21:11
 24/54 A kérdező kommentje:
A védőnőnk pedig tényleg nem túl kedves, váltani sajnos nem lehet, egyelőre azon gondolkozom, hogy megéri-e szivatni magam vele, vagy jelentkezzek vissza a családi házunkban papíron, és úgy átkerülnék máshoz.
ápr. 1. 21:14
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

Nincs fogadott orvos már..

Szóval szüléskor annál szülsz aki épp műszakban van.

ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

A vedono “valasztas” nem ugy mukodik, mint egy haziorvose.

Ahhoz a korzeti vedonohoz kell bejelentkezni, ahol eletvitelszeruen elsz. Az senkit nem erdekel, hogy hol van a bejelentett lakcimed, az a lenyeg, hogy hol tartozkodsz, hova viszed haza a babat. Ki is fog menni tobbszor is hozzatok es nyilvan nem fogadhatod a szuleid hazaban ugy, hogy nem ott eltek.

ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Ez biztosan nincs így.
ápr. 1. 21:18
 28/54 A kérdező kommentje:
Na, szóval, azt az orvosra írtam, hogy nincs így. Én választhattam.
ápr. 1. 21:19
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

Magankorhazban fogsz szulni, igaz?

Csak akkor szulhetsz ugye az orvosodnal. Egyeb esetben terhesgondozasra oda mesz, ahova akarsz, de allami korhazban nem szulhetsz nala.

ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a védőnőnél nem a bejelentett lakcím számít, hanem a tartózkodási hely, de attól a nőtől a szőr felállt a hátamon, már egyetlen találkozás után is. Emiatt próbálnánk valami megoldást erre, bár tudom, hogy alapjáraton sok vizet nem zavarnak, csak mégis kellemetlen, nem hiányzik egy plusz stresszforrás.
ápr. 1. 21:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!