Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanultatok meg"...

Hogyan "tanultatok meg" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Nemrég ért a meglepetés minket, hogy kisbabánk lesz.


Ami egyrészt nagyon nagy öröm és boldogság, viszont közben néha rám tör a pánik, hogy úristen mi lesz velünk majd.

21 éves vagyok, az egyetemi tanulmányaim közepén és eddig közöm nem volt még babákhoz, semmilyen szinten. És ez ejt kétségbe, hogy mégis hogyan fogjuk tudni ellátni, honnan tudjuk majd, éppen miért sír, mire van szüksége.


Fogalmam sincs, hogyan tanulhatnék bele az anyaság rejtelmeibe úgy, hogy a "legfiatalabb anyuka" a környezetemben az a saját anyám.

Az a gond, hogy a fő információs forrásom mindennel kapcsolatban a TikTok, de kicsit hülyén érezném magam, ha egy gyerek életben tartásáról ott informálódnék.



ápr. 1. 20:06
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Szüléskor a várandósgondozást végző orvosod elvileg nem lehet ott, max ha épp ő az egyetlen ügyeletes a kórházban. Törvény tiltja pár éve.

A védőnőn nem segít az átjelentkezés. Mivel ő ki fog járni hozzátok, nem az érdekli hogy mi van a lakcímkártyádon, hanem hogy milyen címre kell valójában kimennie. Senki nem fog utazgatni körzetén kívülre.

ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted én 24 éve, 18 évesen hogy tanultam bele?Nemhogy net,még telefonom sem volt.Talán jobb is!Anyai ösztönök is vannak a világon!
ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
29. válaszoló, igen, és ott nekem nem mondták, hogy nem lehet velem a saját orvosom.
ápr. 1. 21:23
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj, az anyává válás is egy olyan folyamat része, senki sem születik szülőnek, a gyermeke teszi azzá. Van időd felkészülni, legalábbis az elméleti részével. Olvass minél többet, de ne ess pánikba, nem kell tudnod mindent előre! Mindig a következő lépés megoldása a cél. Semmi baj nincs azzal, hogy nem tudsz pelenkázni, majd fogsz, mindegy hogy kezded el nem fog a gyereked reklamálni hogy nem így kell 😅😅😅 És jön majd a szoptatás, az első fürdetés, minden minden menet közben alakul. Csak egyet jegyezz meg, ha megszületik a gyermeked és bárki bármit is tanácsol, ne vedd szentírásnak! Tényleg minden gyerek más és más, nincsenek kőbe vésett igazságok, az a jó ami a babának és a mamának is jó! Te leszel az anyukája tehát bármit teszel az lesz neki a legjobb, mert a babának az anyukájára van a legnagyobb szüksége és te tudni fogod mire lesz szüksége! Bízz magatokban!

Minden úgy van ahogy a 17-es is leírta, tudni fogod ha másképp fog sírni, érezni fogod. Van kb fél éved a baba születéséig addig rengeteget tanulhatsz, fejlődhetsz. Menni fog.

ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a magán az más, ott lehet meg tudják oldani a fogadott orvossal szülést. A védőnő viszont fixen a valós lakhely szerinti, akkor is ha papíron a Holdon laksz.
ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

Hát, most így az orvosos válaszoktól kicsit bepánikoltam már, de nem, továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ott lehet az orvosom velünk majd. Ez a gond velem, hogy azonnal megijedek és utána azonnal utána kell nézzek mindennek, meg kell találjam a megoldást.


De ilyen voltam minden műtétem előtt, bármilyen beavatkozásom volt, előtte orvosi videókat néztem, hogy pontosan mi fog történni, milyen lesz a felépülés stb. Engem ez megnyugtatott, emiatt akartam kicsit előre "tanulni" a babát illető dolgokkal kapcsolatban is, jobban szeretem tudni, mire számítsak.

ápr. 1. 21:28
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, haho! Mar leirtuk, hogy maganban szulhetsz ugy, szoval konyorogve kerlek, legalabb emiatt ne panikolj mar :DD


Csak es kizarolag ALLAMI korhazban kell ugyeletes orvosnal szulni, maganban nem. Nyugi.

ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen felkészülő tanfolyamokban határ a csillagos ég. Tényleg lehet menni babagondozás tanfolyamra, szoptatási tanácsadásra, hordozási tanácsadásra, babamasszázs tanfolyamra, elsősegély tanfolyamra, de már ilyen ezós magzatsuttogókról is hallottam, akik elvileg segítenek az anyának meg a sejtcsomónak kommunikálni... Szóval azért jobb két lábbal a földön maradni, mert minden bőrt lehúznak rólad ha hagyod. Nyilván van ami hasznos, pl elsősegély tanfolyam. De mindenre felkészülni nem lehet, meg nem is kell. Én pl voltam hordozási tanácsadáson, akartam hordozni, de a babát semmivel nem lehetett annál jobban felcseszni mint ha magamra kötöttem, elkezdett őrjöngeni olyankor. Vagy vettem mellszívót, erre nem fogadta el egyáltalán a lefejt tejet. Jobb meggondolni mibe ölsz pénzt és energiát így előre.
ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy megnyugtassalak, egy babával soha nem.az fog történni amire számítasz. A gyereknevelés tele van váratlan helyzetekkel. Jobb ha erre trenírozod magad. Mindig ha valamire készülsz, számítasz, számba veszel minden lehetőséget, olyat fog produkálni a gyerek, amire tuti nem gondoltál. Szóval il,e szinten em fogsz tudni feljészülni rá.
ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
65%

A legtöbb dolog ösztönösen jön és az a durva hogy nem csak nekünk, hanem a férfiaknak. Szerintem a férjem másnak a gyerekéhez hozzá nem merne nyúlni most sem, a miénket meg az első alkalommal is úgy pelenkázta mint egy profi. :) Tényleg nem bonyolult dolgok ezek és amikor ott van a gyerek fel sem merül hogy most jajj ez egy kakis pelus most mi legyen, hanem csinálod, cseréled mert muszáj.

Egy csecsemő el olyan óriási visszafordíthatatlan hibát nem nagyon lehet véteni, rád, a szeretetre, a gondoskodásodra van csak szüksége. Később jön majd az a rész ahol "el lehet rontani" a gyereket.

ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!