Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanultatok meg"...

Hogyan "tanultatok meg" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Nemrég ért a meglepetés minket, hogy kisbabánk lesz.


Ami egyrészt nagyon nagy öröm és boldogság, viszont közben néha rám tör a pánik, hogy úristen mi lesz velünk majd.

21 éves vagyok, az egyetemi tanulmányaim közepén és eddig közöm nem volt még babákhoz, semmilyen szinten. És ez ejt kétségbe, hogy mégis hogyan fogjuk tudni ellátni, honnan tudjuk majd, éppen miért sír, mire van szüksége.


Fogalmam sincs, hogyan tanulhatnék bele az anyaság rejtelmeibe úgy, hogy a "legfiatalabb anyuka" a környezetemben az a saját anyám.

Az a gond, hogy a fő információs forrásom mindennel kapcsolatban a TikTok, de kicsit hülyén érezném magam, ha egy gyerek életben tartásáról ott informálódnék.



ápr. 1. 20:06
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha még olvasod a kommenteket :)


Lesz hamarosan egy ingyenes online fesztivál, a szülőség témában, szerintem sok hasznos előadás lesz! Ingyenes, ha élőben nézed a videókat.


[link]

ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is, NE AGGÓDJ! Minden jönni fog magától!


Az én történetem:

A kisfiam koraszülött volt. Miután megszületett egyből inkubátorba került. 2,5 hetet volt a koraszülött osztályon. Nem lehettem vele, mert nem engedte az egészségügyi állapotom, csak látogatni tudtam menni. Egy pénteki napon engedték haza a kórházból. A hazajövetel hírét a csütörtöki làtogatás során közölték velünk. Borzasztóan örültünk, de egyben meg is rémültünk, mi lesz velünk otthon. A családban/baràti társasàgban első baba, fogalmunk sem volt semmiről, életemben nem pelenkáztam, etettem, gondoztam egy kisbabát, pláne nem egy 2 kilós koraszülött apróságot. A kórházban kaptunk egy papírt, amire le volt írva, hogy mikor adjunk neki enni, mikor jöjjünk vissza ellenőrzésre, stb. Kezünkbe nyomták a papírt, elolvastuk, annyit kérdeztek: van kérdés? Hááát, az még csak ezután derül ki - gondoltuk magunkban.

Hazamentünk, és minden ment a maga kis tempójában. 1 hét után úgy éreztem, mintha mindig is ezt csináltam volna.

Hidd el, az anyai ösztön benned van, menni fog! 😊

ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező kösd fel a nadrágot mert egy kisbabát ellátni 0-24órás meló és emellett még ott van az egyetem neked főleg ha egy hasfájós babát dob a gép, nem lesz könnyű.de majd belejössz más választásod úgy sincs
ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező arra készülj fel hogy egy kisbaba mellett te nem igazán fogsz tudni tanulni meg készülni az egyetemre főleg ha a párod is még tanul vagy reggeltől estig dolgozik és nagyon segítséged sem lesz,nem irigyellek.
ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!