Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele? Annyira...

Mit csináljak vele? Annyira félek hogy megfullad!

Figyelt kérdés
4 hós a kisfiam, és egy két hete igen aktivan elkezdett hátról hasra fordulni. Éjjel mindig hátra rakom le, most reggel meg azt vettem észre hogy hasra fordult álmában. Annyira félek hogy megfullad. A másik dilije hogy valamit mindig a fejére huz. A kiságyában a matracra rá van rakva még egy pléd. Igy szokta meg (nagyon nehezen szokta meg a kiságyat), ha nincs benne nem bir elaludni. ÉS állandóan az arcára huzza. Eltakarja a kis fejét vele. Miért? mi nem tetszhet neki?
2011. febr. 9. 11:50
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
a gyerekek ilyenek.. ha van rá kereted akkor javaslom a légzésfigyelő készüléket amit ha bekapcsolsz figyeli a levegővételt és ha ne mérzékel mozgást akkor elkezd sípolni ( kb 10 mp-n belül) tehát ha leállna a baba légzse akkor lélegeztethető állapotban fogod tallni .. és persze te is nyugodtan fogsz aludni
2011. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, ha már megtud fordulni nem fullad meg. Mondjuk én se örültem volna, ha 4hósan a kisfiam hason alszik.:-S Az én kisfiam mindig a rácsvédőt ügyeskedte le. A fejére huzta és vigyorgot. Ő azért húzta le, mert a meg akarta kóstolni. Lehet a Te babád is így van. Szerintem nem fullad meg Tőle, ha csak nem nehéz neki.
2011. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Nem fog megfulladni, viszont a pléd 4 sarkára köss 4 hosszu szalagot, amit alul átkötsz a matrac alatt, hogy véletlen se tudja a fejére húzni, mert az bizony veszélyes! Ha lerögzíted marad a kedvenc pléd és félned sem kell. Ha hasra fordul nem kell félnekd hogy megfullad, már tudja emelni a fejét. Az enyém is mindig nyomja bele a fejét a matracba, ugy tünik mintha nem is jutna be hozzá levegő, pedig dehogynem.

A légzésfigyelő jó ötlet. Mondjuk erre a pár hónapra elég bérelni is, szerintem.

2011. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelőt bérelni drágább, mint használtat venni, ami 7-10000Ft között van. Amúgy a bérelt is használt. Nehéz tönkretenni, nálam a 3. gyerek nyűvi.
2011. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%
Enyém újszülött korától hason alszik,jobban félnék attól,hogy hanyatt esetleg böfizik egyet és attól nyel félre vagy fullákol.
2011. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy újszülöttnek még más az anatómiája, mint egy felnőttnek (kérdezzétek az orvosokat, hogy miben), hanyatt fekve nem tud megfulladni a saját böfijétől, de még a hányásától sem. Többek között azért, mert még nem tud a száján levegőt venni, csak az orrán...


a lepedőt-plédet rögzíteni kell a matracon, hogy ne húzhassa le a kicsi. Ez akkor is fontos, ha háton altatod!


Ha egy textilpelust a fejére húz, attól még nem tud megfulladni. Sok baba szeret elbújni, amikor alszik, ez normális, emiatt nem kell aggódni. Az én fiam is ilyen, ő az alvórongyiját húzza az arcára.

2011. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 krisztivan ***** válasza:
Az én fiam is a fejére huzza a textilpelust,Ő igy szeret elaludni.Én amikor először láttam akkor nagyon össze hajtottam és kipróbáltam hogy kapok-e levegőt.Igen,igy megnyugodtam.De a plédet tényleg rögziteni kell.De nagyon élvezi hogy bemászik a fejvédő alá de csak a feje teteje fér oda ,és onnan dumál.
2011. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%
Csak gratulálni tudok, az egyik kommentelőnek, hogy hason altatja a babátát. :@ Bocs az offolásért.
2011. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

Mi az, hogy gratulálni tudsz, mert hason altatja????? Milyen jogon mondod te meg, hogy más babájának hogyan jó????


Az én kisfiam is első perctől kezdve hason aludt, ugyanis CSAK ÚGY TUDOTT!!!!!

Légzésfigyelőnk van, azonnal átfordította a fejét, soha semmi baj nem volt ebből.

Ja, hozzáteszem egyik nap közben a nappaliban hanyatt feküdt éppen, és érdekes fuldokló hangot hallottam a gyerek felől. Odaugrottam, felkaptam, és egy jó nagy adag bukás folyott ki a száján. Ha akkor nem kapom fel, a saját hányásába belefullad, mégpedig HANYATT FEKVE!!!!!

Hason ilyen soha nem fordulhat elő, mert kifolyik magától a száján.

2011. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
De megtud fulladni hátonfekve! Sajnos :( Az enyémet a légzésfigyelő mentette meg. Meg, hogy meghallottam és ugrottam.
2011. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!