Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már csak utolsó megoldásként...

Már csak utolsó megoldásként a petedonorság maradt! Segítenél, ha tudnál?

Figyelt kérdés
Ha van időtök, elolvasnátok? http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2011. márc. 2. 12:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én biztosan segítenék. És már a múltkori kérdésednél is azt válaszoltam, hogy segítenék. Sőt, a barátnőm is, akinek a testvére, a saját nővére van ebben a helyzetben.

Én nem érezném, hogy a pici az enyém, hiszen nem bennem növekedne fel. Viszont határtalanul boldog lennék, hogy az anyasághoz hozzásegítettem valakit...

2011. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is adnék, ha ilyen helyzetbe kerülnék mi Te!


Én is tudom milyen anyának lenni, a világ legcsodálatosabb érzése. És lehet ezt csak te tudod megadni nekik.

Biztos nem lehet könnyű nektek sem. Majd írd meg mire jutottatok a férjeddel.

2011. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Képzeld el, ha fordított eset lenne, és Neked ajánlaná fel valamelyik családtagod. Hát az tuti, hogy örök életére lekötelezetted lesz, ha adtok petesejtet! Egyébként nagyon szép gesztus. Én is adnék, és nemcsak a rokonaimnak, hanem a legjobb barátnőimnek is, ha úgy hozná az élet :)
2011. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem én is adnék.


De egy dolog nem világos nekem. Ha az a baja a sógornődnek, hogy nem tapad meg a megtermékenyített petesejt, akkor miért gondolják az orvosok, hogy egy idegen megtermékenyített petesejt megtapad majd?

2011. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem tudom olvassátok-e még a kommentem, de ha mégis, elmondom, hogy hiába ettem magam, ezerrel járt az agyam azon, mi lenne a helyes, teljesen fölösleges volt. Tegnap beszóltak hozzánk, kisirták magukat nálam, majd végülis mondtam nekik, hogy ha ez az utolsó megoldás, én vállalom a hormonkezelést is, és leszek donor, ha igényt tartanak rá. Láttam a sógornőmön, hogy jól esett neki, VISZONT pont ilyen etikai okok miatt, mint ami miatt én is őrlődtem, sajnos nem lehetséges. Tehát nem úgy működik, hogy szerzek donort, és az ő petéjét belém ültetik. A donorságnak amúgy komoly követelményei vannak, egyik legfontosabb a max 23 év. Ezt én már 6 évvel túlléptem. De ha még meg is felelnék a követelményeknek, akkor is ők csak a várólista legelejére kerülnének azáltal, hogy szerzett donort, és egy idegen nő ( a soron következő) petéjét ültetnék be neki. Az enyémeket meg ki tudja ki kapná meg ( az anonimitás miatt).

Szóval, köszi szépen csajok a biztatást, szép szavakat. Nem tudom mi lesz velük, még most is fizetik a kölcsönöket, tehát egy 4000 euros beavatkozást, aminek nem száz százalékos a sikere, sőt! nem engedhetnek meg maguknak.

Még az utolsó kérdésre válaszolva: nem a méhnyálkahártyájával van a gond, mert az szépen megvastagszik neki mindig, hanem ... Még az orvosok sem tudják. A spermák közül tudnak első osztályúakat kiválogatni a lombikhoz, meg is termékenyül a pete, de beültetésre már nem kerül soha sor, mert még azelőtt elhalnak. Tehát kizárásos alapon csak a petéivel lehet a gond. Szép napot nektek és jó babázást!

2011. márc. 3. 16:22
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó vagyok. Szóval életképtelen tulajdonképpen a megtermékenyített petesejt. :-(


Sajnálom hogy így alakult, de ha sehogy sem jön össze, akkor marad esetleg az örökbefogadás. Annyi árva gyerek van, és tudom hogy nem helyettesíti a sajátot és a babavárás illetve szülés élményét. De ha minden kötél szakad, remélem azért sikerül nekik akár örökbefogadás által is gyerekes családdá alakulniuk.


Egy kalappal nekik, és kitartást! :-)

2011. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Valakit itt nagyon félretájékoztattak :(


1. 35 év a korhatár

2. Létezik, hogy meghatározott személy részére ajánlod fel az ivarszervedet, aki lehet közeli hozzátartozó, egyenes ágbeli rokon stb. viszont van egy olyan kitétel, hogy:

ad) házastársa (élettársa) közeli hozzátartozója az egyenesági rokon és a testvér kivételével


Én ezt úgy értelmezem, hogy te a férjed nővérének nem adhatsz, de ettől függetlenül, mivel pl. a 23 év sem stimmelt, javaslom, hogy tanulmányozza át a sógornőd az ide vonatkozó törvényt, hátha van valaki más, aki szóba jöhet peteadományozás címén.


Mindenről az 1997. évi eü. törvény rendelkezik, 170-182.§ foglalkozik az ivarsejt adományozásról.

2011. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm mégegyszer kedves utolsó előtti a biztatást, más sajnos nem igen marad nekik, esetleg még egy hatalmas csoda, amik azért történnek, csak nehéz már ilyen esetben hinni benne.

Kedves utolsó, neked is köszönöm, hogy fáradoztál, és rákerestél a törvényre, csak az a gond, hogy nem Magyarországon élünk, hanem Stzlovákiában, tehát ez ránk nem vonatkozik. Azt pedig nem hinném, hogy szándékosan félrevezették volna őket a dokik, hisz azért jó biznisz egy ilyen 4000 eurós beavatkozás, amiben azért nagy százalékban benne van a sikertelenség, tehát lehet, hogy még több pénzt tudnak kicsikarni az emberből.

Azt azért furcsálom, hogy ilyen különbségek vannak a donorségot illetően a két országban. Hisz ha nálunk 23 év, nálatok pedig 35, az azért elég nagy eltérés. És itt nem lehet felajánlani a sejtjeidet, csak anonim módon, tehát nem tudhatod kinek jut. Köszönöm mégegyszer, szép hétvégét nektek!

2011. márc. 6. 11:15
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát, akkor mindegy.

Nagy kalappal nekik.


Azt egyébként én is furcsállom, hogy hogyan fér össze a 23 év alattiság a már szült állapottal, hiszen a kutatások azt bizonyítják, hogy ma már a 20-as évei végén, de inkább a 30-as évek elején szülnek a nők. Vagy lehet, hogy ez sem megegyező a törvényeink között...


Annak még szerintem utána tudnának nézni, hogy nem lehetne-e valamilyen úton-módon itt, Magyarországon megcsinálni. Lehet, hogy naiv vagyok, de nem lehet, hogy az olcsóbban jönne ki?

2011. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szia. Nálunk nem követelmény az sem, hogy előtte már szüljön a nő! Magyarországon igen? Amúgy arra már én is gondoltam, hogy lehet Magarországon olcsóbban jönne ki, néztem a Forgách intézet honlapján, és az Istenhegyién is, csak nem találtam az árakat sehol sem. A másik gond pedig, hogy alig pár szót tudnak magyarul, de ez még kiküszöbölhető lenne. Ha esetleg találnál valamit, jelezz, légy szi! Előre is köszönöm. Ja, és még most az emrió donoron gondolkoznak, bár az sem lenne "saját", de "olcsóbb". Bár van idejük meggondolni, mert ott is 2 év minimum a várólista.
2011. márc. 7. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!