Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vészeltétek át az első...

Hogy vészeltétek át az első 6-8 hetet újszülött babátokkal? Én egyszerűen megőrülök a fáradtságtól, el is estem már itthon, mert alig látok.

Figyelt kérdés
Tényleg ez lenne a normális, hogy nem alszunk és éjjel nappal ugrálunk a babának?
2011. márc. 23. 13:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok - vagyis akinek a Férje otthonról dolgozik:o)! Ha a pocakja fáj, próbáld őt kólika (puma, lajhár...- nem tudom ki hogy ismeri) pózban ringatni és a hátát simogatni. (ha nem ismernéd, ez az a póz, amikor a baba az alkaron fekszik és keze lába lóg le, mint a fán alvó pumának.) 1 hónapos kortól adhatsz neki Gripe Watert vagy Espumisan cseppet akár felváltva is, mert más-más a hatóanyaga. Figyelni kell a tájékoztatót, hogy mennyit lehet adni belőlük. És ha szoptatsz, próbálj 2-3 óránként és ne minden nyikkanásra tedd cicire, mert attól fájhat, feszülhet a pocakja!!! Ügyes légy!
2011. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nálam szerencse volt vagy nem, de amikor szültem, akkor romlott el a porszívó meg a mosógép, dugult el a mosogató. Mintha az ég is azt akarná, hogy nem csináljak semmit :). Mire a párom megszerelt, meg beszerzett mindent, igaz, romokban állt a lakás, de akkor semmi mást nem csináltam, csak szoptattam, meg pihentem :)
2011. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szőlőcukor-bérescsepp-multivitamin. Nekem ez vált be.

A kicsi mint ketteske sajnos ha sorra kerül, addig várnia kell. Persze ha úgy sír, hogy az tényleg gond, nem csak "anyahiányos" és nem akarja nézni a hordozóból a virágot, nekem kell fölé tartani, akkor bizony vár, persze ránézek olyankor is, beszélek két szót hozzá, és rodeózok tovább.


És egy ekkora babának nem kell folyton ugrálni, eszik alszik, amikor van időd duruzsolni masszírozni, tornázni, lehet:) közben pedig elvan, mint befőtt, pár színes kép, figura, forgózenélő. Ha már megvan a kezük akkor azzal órákig elvannak:) édesek.

Amikor takarítok akkor mindent egyszuszra, gyakorlással gyorsan megvan, a bébi is beleszokik, hetente egy nagy, többi napon csak a rend megtartása elég.

Most már 2óra alatt megvan a porszí felmosás portörlés fürdő wc, mosás teregetés, hajtogatás, ez ált hétfő. És a többi nap csak felseprek, összerakom a játékokat, és nem úszik a lakás, és persze rengeteg időm marad a kicsikre. Így ha bármelyiknek kellek, vagyok:)


Egyeske és ketteske kivételesen ma egyszerre alszik, de együtt hárman aludni... Nekem rosszabb lenne kelni:(

2011. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt az elsőnél...igazából csak az idő segített, nálunk se volt segítség és én se tudok napközben aludni. Aki tud azt baromira irigylem, nekem sose ment, most se csak már hozzászoktam hogy éjjelente 4-5 órát alszok 2 részletben:)

Férjemet se keltegettem éjjel mert akkor ő meg dolgozni nem tudott rendesen (veszélyes munkát végez). Plusz megszoptatni úgyse tudta.

Én is rendeltem a kaját és csak gyors takarítást végeztem ahol a papok táncolnak:)

2011. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

érdekes, én egyáltalán nem éreztem magam fáradtnak. most 1,5 éves, szó szerint felborulok a fáradtságtól :(


nekem se volt segítségem, egész éjjel ki se keltem az ágyból, ha éhes volt magamhoz vettem, míg szopizott aludtam. nappal is sokszor lefeküdtem :)

a takarítást akkor csináltam mikor férjem este hazaért és picit babázott, büfiztetett vagy fürdetett, fél óra alatt összedobtam a lakást a többi nem érdeket. főzni 2 napra főztem és csak egyszerű ételeket, általában kora délután mikor volt már erőm kimászni az ágyból :)

bevallom, volt olyan nap, hogy este mikor mentem fürödni vettem le a pizsit amit előző este vettem fel. ne törődj semmivel, csak magatokkal, hidd el a kupi meg fog várni ;) ha jön valaki látogatóba kérd meg, hogy míg etetsz, mosogasson el.


és ne etesd meg a babádat 1-1,5 óránként! tudom nehéz de valószínüleg azért fáj a pocak mert túl sűrűn eszik :( nálunk legalábbis így volt, az összes orvos, védőnő, szoptatási tanácsadó azt mondta, 2 óránál sűrűbben ne etessem.


kitartás :)

2011. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehéz volt, bár a férjem segített. Mégis azt kell mondanom, hogy szerencsés vagy, hogy 1-2 órát alszik a pici, a fiam 20 percnél nem aludt többet egyszerre, és ezt 3-4-szer napont. Ennél többet nem aludt, úgyhogy nekem szóba sem jöhetett nappal 1-2 óra alvás. Egyébként meg végig üvöltött. Most 8 hónapos, és jobban alszik, de éjszaka még mindig 3x szopizunk, úgyhogy a 8 hónap alatt egyszer sem aludtam 3 óránál többet egyhuzamban, de inkább csak 2-őt. Lassan hozzászoksz majd ehhez a ritmushoz, és a babád is jobban alsizk majd. Egyelőre ez a túlélésről szól. Én mindig azzal vígasztaltam magam, hogy egy éjszaka és egyetlen görcs sem tart örökké. Ez segített, illetve gyakran dúdolásztam a "Nem születtem varázslónak, csodát tenni nem tudok" dalt. Ez mindig megnyugtatott.

Sok erőt és kitartást neked, meglátod, egyre könnyebb lesz.

2011. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Nekem is mindig azt mondták, hogy ne etessem 2 óránál gyakrabban, mert fáj a pocija. Szerintem azonban nem véletlen, hogy egyforma az éhség és a görcs tünete! Mert ugyanazzal kell kezelni: szopival! Etesd meg nyugodtan, mikor kéri, meglátod jobban lesz tőle.
2011. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
1 éves múlt a kislányom de én most sokkal fáradtabb vagyok mint az első hetekbe honlapokba :( Mikkor pici volt aludt én is aludtam mosógépbe gyorsan bele hánytam a ruhákat este mikor párom haza jött kiszedtem takarítani "gyorsan" átszaladtam a lakáson az ebédet meg horatam de azt még ma is
2011. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát a családi segítség érdekes, amikor hazajöttünk a kórházból másnap elözönlöttek a rokonok, annyi kaját hoztak, hogy húúúúúúúúúú még most is ehetnénk, pedig több mint 4hónapja volt. Annyi eszük nem volt,hogy beosszák:):) Mindegy örültem hogy jöttek, de ennyi volt a segítség, anyukám jött még, de jobb szerettem ha én csinálom. Szülés után másfél héttel, már főztem, mostam, takarítottam, ebéd kellett délre, mert apa hazajárt, de ha nem kapott vagy másnapi kaját evett az sem volt baj, délután pedig amikor a cseppem, 2-3 órát aludt egyben én is lefeküdtem aludni, és éjszaka csak egyszer kelt, így nekem nem volt nehéz, és a férjem is sokat segített.

Most, hogy szenvedünk a fogával, 2-3 alkalommal kel éjszaka, sokkal fáradtabb vagyok, és többször előfordul,hogy nem főzök,vagy nem takarítok.Akinek nem tetszik, az így járt.


Pihenj te is, tényleg ha fáradt vagy ne azzal törődj, hogy takarítani, vagy vasalni kell. Megvár. Hidd el!!!!

2011. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Családi segítség nálunk sem nagyon volt, persze jöttek a rokonok, de csak lefárasztottak, mert amikor végre aludt a pici, nekem velük kellett trécselnem. Így amikor mondtam, hogy inkább ne jöjennek, mert pihenni szeretnék, akkor meg megsértődtek. Ennyit a "segítségről". Férjem rengeteget segített, nem is tudom nélküle éhen haltam volna. :))
2011. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!