Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vészeltétek át az első...

Hogy vészeltétek át az első 6-8 hetet újszülött babátokkal? Én egyszerűen megőrülök a fáradtságtól, el is estem már itthon, mert alig látok.

Figyelt kérdés
Tényleg ez lenne a normális, hogy nem alszunk és éjjel nappal ugrálunk a babának?
2011. márc. 23. 13:24
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A Ti babátok nem erőlködik, piros a kis arca és sír amikor jön puki vagy kaki? Mert erre kel fel.Rettenetesen erőlködik, aztán szopi közben jön a puki és a kaki, és így alszik el újra.

Azt nem írtam, hogy amikor hazajöttünk pár napig 4-5 órát is aludt éjjel, de ennek ez a sírós ébredés véget vetett.

2011. márc. 23. 15:31
 22/24 anonim válasza:

Én is dőlök a fáradtságtól,nekem is hasfájós baba,pedig már 4 hónapos,és nem múlik,ráadásu bukós is,így sokat kell tartani.Hasfájásra többször büfiztesd ha sírogat akkor is,mert lehet sok levegőt nyel.ez nem oldja meg,de enyhíthet. ha ordít,ülj le,és tedd hassal a labádra,hogy a súlya nyomja a hasát,ha elhallgat,akkor jó neki.meg a cumi.nálunk cumi van folyton a szájában a fájdalmai miatt.

Ezzel úgyahogy megnyugszik,de legikább ölben,és szorosan ölelve a pociját is.

Ne foglalkozz a házi munkával.Nem csak az anya érdeke a kipihentség,hanem a babáé is!!!!!!!!!!!

Ha nem is alszol,pihenj!!!!

Éjszaka én hason altatom a mai napig és így nem kel fel éjszaka már enni sem.nappal annyit sír,estére totál elfárad :D

Még a piros arcra,mi úgymond együtt szoktunk kakilni :D fogja szegény a kezem,és úgy erőlködik,De tulajdonképpen egész nap megállás nélkül próbálkozik...már úgy sajnálom,de megszeretgetem,és jobb,vagy elterelem a figyelmét.

Egy idő után érzed majd hogy kezdesz átállni a baba szokásaihoz.nem egyszerű kezdet az tuti.egyelőre könnyebb,bár jön a foga,és azért is sír,álmából felkelve!!!hol ez,hol az :)Nekem kiderült,hogy nincs elég tejem,ezért is sírt még nagyon pedig azt hittem,hogy csak a hasa!

Ja,és evés után,ha el is alszik,tartsd min.fél órát,ha nem alszik,meg kösd le,fáraszd ki nézelődéssel,stb...mert első fél órában emészt,ha akkor lerakod,fel is kel a hasára.rem.tudtam segíteni,nálunk ezek jönnek be.kitartás! :)

2011. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
:)nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a sok jó tanácsot és hozzászólást!
2011. márc. 24. 10:35
 24/24 anonim ***** válasza:
Igen ez. :) nekem anyám és anyosom jöttek "segíteni", sajnos mindenbe beleszoltak és kritizálták, így nem voltak nagy segítsetek, főleg hogy emiatt ingerült voltam a kicsi is érezte és nyugos volt. Amikor mindenki elment a 2 hetes babammal iszonyat fáradt voltam de egyedül sokkal jobban ment minden, most 1 hónapos közben lettek csomok a mellemben, nagyon sok a fejem így minden szopi után meg mellszivozni is kell, a pihenésre nem sok idő jut, a főzés csak 2-3naponta, és csak egyzseru, gyors kajak, a bevásárlás meg kb egy hete mióta jobb idő van és tudunk menni levegoznj, de babakocsival elég nehéz közlekedni, és az emberek nagyon bunkók, a boltokban, tomegkozelekdeso eszközökön. Néha úgy érzem tok egyedül vagyok a világban és mindenki ellenem van :), de a kislányom szopi utani elégedett mosolya mindenért kárpótol. Férjem reggeltől estig dolgozik, nem tud segíteni és nem is olyan házias beallitotsagu, szóval takaritva nem volt mar egy ideje néha felseprek, és persze naponta megy a mosógép is. Szóval kitartás, van amelyik nap könnyebb van mikor nehezebb, de később boldogan emlékszünk vissza erre az időszakra is. Jó egészséget nektek.
2011. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!