Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg midnenki szuperanyuka?...

Tényleg midnenki szuperanyuka? Senki sem érzi úgy, hogy béna vagyok, szorongok, nem úgy oldom meg a dolgokat, ahogy kellene?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 11:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs olyan hogy szuper anyuka! :) Vannak ügyesebb és türelmesebb és kevésbé ügyesebb kevésbé türelmesebb anyukák. De a Te gyerekednek Te vagy a legjobb anyuka! Nem kell tökéletesnek lennünk ahhoz hogy jó anyukák legyünk és a gyermekeink egészségesen nőjenek fel! Mindenki hibázik, senki sem tökéletes! DE ha megvan a szeretet és a jót akarás a gyermeked felé akkor minden rendben lesz :) Amikor az ember kiborul, bocsánatot lehet kérni, és legközelebb jobban kezelni a helyzetet!
2011. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád?

Én konkrétan az első két hónapban a pokolban éreztem magam...pedig nagyon- nagyon vártuk a kislányom de sosem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz!

Tényleg sajnos én is azt veszem észre, hogy sokan inkább magukba tartják a valódi érzéseiket.... ők a "szuper anyukák"! :))) Nah én akkor nem vagyok az, de igyekszem a kislányomnak a lehető legtöbbet és legjobbat megadni!

Szerencsére van barátnőm aki szintén ki meri mondani azt is ha éppen probléma van a kisfiával és ilyenkor én is megnyugszom, hogy nem vagyok egyedül aki néha egy-egy időszakot nehezen élek meg!

4 hónapos kislány anyukája

2011. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Kellenének olyan játszóterek és programok, ahová csak mi NEM szuperanyukák a NEM szupercsemetéinkkel mehetnénk.:-) Milyen jó lenne! :-)))
2011. máj. 20. 11:53
 14/23 anonim ***** válasza:
De jó lenne! Egy hely, ahol nem néznek rád csúnyán, ha sír a gyerek! :)
2011. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Olyan jó olvasni, hogy nem csak én érzem így, hogy néha nem megy minden úgy mint a karika csapás.

A játszóterezés nálunk is hasonló, bár elég sok anyuka és csemete megfordul ott és vannak köztük olyanok, akik szabály szerűen kinéznek a játsziról minket. Erre még rátesz az, hogy elég fiatal anyuka vagyok (23), akiket látok, azok meg már mind 30 körüliek...szóval, hadd ne kelljen leírnom azokat a nézéseket.

Az első válaszoló, mintha csak én írtam volna! :) Én pici lányom is nagyon rossz alvó és így, hogy vannak napok, mikor éjjel, csak 3-4 órát tudok aludni, másnak igencsak bénának, szerencsétlennek, türelmetlennek érzem magam. A legkevésbé sem "szuperanyukának"...

Lehet, hogy én rontottam el vmit, de ahogy már előttem is írták -első baba-, még csak kísérletezek.

2011. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
én nem vagyok szuper anyuka és a gyerekem sem szuper gyerek.20,5 hónapos,okos,értelmes,beszél,egyedül alszik el nagyon régóta,nem kel fel éjszaka két hónapos kora óta.ezekhez sok közöm van,sokat dolgoztam rajta.De nem tud egyedül enni, (inni tud pohárból is egyedül),és sokszor turmixolni kell neki.Az utcán üvölt,ha kézen akarom fogni.és még sorolhatnám.ezek nagy részét én rontottam el.a kaja dolgot biztos nem így csinálnám,ha újra kezdhetném.ez van
2011. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Olyan jó olvasni, amiket írtok! Annyi kétség van bennem, és hiába próbál nyugtatni a férjem, hogy jól csinálom, én mégis folyton elbizonytalanodom. De tényleg jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal, és nem bennem van a hiba. :)
2011. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
szerintem a szuperanyuka sem szuperanyuka. Én sem vagyok az, pedig Istenemre, nagyon szeretnék az lenni, csak most ebben a periódusban éppen nem megy. Tisztában vagyok a hibáimmal, de nem reklámozom. És van egy nagyon nagy hibám: mindig mindent jobban tudok másoknál. Nem szoktam hangoztatni, mert nem akarok veszekedést, és általában csak óvatos megjegyzéseket teszek, vagy csak magamnak konstatálom, hogy ez így szerintem nagyon nem jó. Csak azért mondom el nektek, hogy bebizonyítsam: nem csak a szuperanyukák akarják kiosztani az embert, hanem azok a nem szuperanyukák is, akiknek ilyen hülye természetük van, mint nekem. Sajnos nagyimtól örököltem, és vajmi keveset tudok tenni ellene:S
2011. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs szuper anya.Én sem vagyok az.A kisfiam 1 hónapja kezdett el igazán aktív életet élni,mászás ülés állás.Mindent kipakol,szétpakol és van,hogy nem vagyok elég gyors.Most pl raktam be a mosást és a kutya vizét magára öntötte.Nem volt soha jó alvó napközben és azt reméltem,ha elindul jobban elfárad és többet alszik.Hát nem...Sokszor a nap végén már nem tudok megszólalni,csak bambulni ilyenkor érzem,hogy lehetnék jobb anya.De imádom őt és Ő is engem.Ha rákiabálok néha,azt nagyon bánom,de a rosszaságokat nem lehet fapofával tűrni,mert akkor soha nem tesz különbséget jó és rossz között.Nem tudom mi lesz,ha tudatosan kezdi majd a rosszaságokat.
2011. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Csajok mind szuperek vagyunk.

1: bevállaltuk a csemetéinket.

2: túléltük a terhességet

3: megszültük a kicsiket

4: és most már anyák vagyunk.

Ennyi nem elég a szuperséghez?

Minden más a tapasztalatszerzésen múlik. Semmi szuper sincs abban, hogy megismertem a gyerekeim, és tudom mit kell azért csinálni velük, hogy le tudjak zuhanyozni. Hogy kitapasztaltam mivel lehet lekötni őket amíg ebből a koszfészekből lakást csinálok. Amíg a "zökkenőmentes" élethez eljutottunk, hajjaj. Még így is sok sok gondja van az embernek:)

Az meg, hogy egy bébi most szuper-e vagy sem, hát szerintem a létük is szuper, most ezen a mikor indult el, a mikor kezdet beszélni nem sokat változtat.


Szóval, én szuper vagyok, a csemetéim is szuperek. És ti is azok vagytok, ahogy a babáitok is:)

2011. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!