Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát várok.18 s fél éves...

Babát várok.18 s fél éves vagyok. Szüleim nem akarnak minket, mert roma a baba apja. Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Nincs munkaviszonyom. Baba apja roma. Ne értsetek félre, nem vagyunk fajgyűlölők. Szüleim teljes mértékben ellenzik ezt az egészet. Sajnos, nem akarják az Unokájukat. Mit tegyek? Ki akarnak dobni. Kétségbe vagyok esve. Legfőképp azért nem akarják, mert romával álltam össze.
2011. okt. 2. 09:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a szüleiddel!

Alig múltál 18, terhes vagy, az apa roma, aki szintén alig múlt 18 és még munkája sincs. Szép kilátások! Szerinted mi a fenét fogtok kezdeni azzal a babával? 25 ezres gyesből meg 12 ezres csp-ből fogod eltartani őt is, magadat is meg apát is?

Vagy apa családja kap annyi segélyt, hogy elég lesz mindenkinek? Mert akkor hajrá.

2011. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
43%
Jajjj, ne támadjátok már ennyire szegényt! Még csak 18 éves! Most kell felnőjjön, most terhes, most lesz gyermeke. Inkább adnátokötleteket, hogy kell eljárni ilyen esetben, tippeket. Pl. hol szerezhet ő vagy a párja munkát, abból is próbáljanak meg előre félretenni stb. Próbálj meg beszélni a szüleiddel, ha kell többször! Legyél te a türelmes, ne indulatoskodj velük szemben, csak mondd el nekik, mit érzel, és hogy szeretnéd ezt a babát, és meg is szülöd, de próbálsz majd felnőtt lenni, helyesen cselekedni stb. Ha sehogy sem megy, akkor is vannak lehetőségek, végszükség esetén: anyaotthon. Nézz utána a védőnőnél, családsegítőknél mik a kilátások, szerezz be minden alapdolgot stb. Legyre naprakész, és próbálj felelősségteljesen viselkedni, így talán a szüleid is megbékélnek. A barátod kezdjen munka után nézni SOS-ban! Ilyenek. És ne stresszelj, próbálj megnyugodni, és tiszta fejjel gondolkodni. Nem lesz könnyű, de ha becsülettel és alázattal csinálod majd, meglesz a gyümölcse!
2011. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 anonim válasza:
94%

Nagyon nagy felelőtlenség volt 18 évesen gyermeket vállalni. Én 25 éves vagyok, most van egy 6 hónapos kisfiúnk a férjemmel. Hitelmentes lakásunk és autónk van és így is hóvégére alig marad pénzünk. szerencsére a szüleim támogatnak. De egy baba nagyon sok pénz.Pelenka, ha nem tudsz szoptatni akkor tápszer, bébiétel, ruha amit pillanatok alatt kinő. Még ha turkálóból szerzed be akkor is sok.

És nem csodálkozom, hogyha támadják a párod,mert sajnos ebben is megmutatkozott mennyire felelőtlenek a romák is.Segélyből nem fogtok megélni,mert ahhoz "csinálni" kell még vagy 5 gyereket, akkor talán elsínylődtök.

2011. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/118 anonim ***** válasza:
98%
"Várva várt gyerek" 18 és fél évesen? Olyan valóban nincs ebben a világban, hogy minden fullosra megvan (lakás, munka, stb. igények szerint), de hogy valaki a nullára várva vár egy gyereket, az a mai világban akkor is egy felelőtlenség. Lehet, hogy korod szerint nagykorú vagy, de felnőtt nem. Ha a babát akarod, akkor kellenek a szüleid, hogy nevelhesd a gyereked. Akkor pedig szakítsd meg a kapcsolatot a gyerek apjával.Így talán van esélyetek egy normális életre.TALÁN!
2011. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, nekem (nem vagyok rá büszke) volt egy abortuszom az egyetem alatt. Talán te is számításba vehetnéd azokat az okokat, amik miatt én annó úgy döntöttem. ÉS előre hoznám, hogy nagyon jó döntés volt, azóta egy másik fiúhoz férjhez mentem és 2 gyermekünk van, lakásunk és autónk.

* tanultam, nem dolgoztam, a fiú ugyanúgy

* mindketten fiatalok voltunk, munkatapasztalat nélkül

* mindkettőnk szülei támogatni tudtak volna minket anyagilag, de nekünk egy vasunk nem volt

* nem éreztem, hogy ő az, akivel örökké élnék

* magamnak szülök vagy a szüleimnek?

* a babámnak nem adhatok meg majd mindent - "Anya, szeretnék egy kisautót" - Sajnálom drága gyermekem nincs miből...


Biztos, hogy úgy akarsz babát, hogy valószínűleg csak a nagyon szükséges dolgokat fogod tudni megvenni neki? Felnőnek így gyerekek, csak kérdés, hogy te így akarod-e.

Nekem pl fontos, hogy ha a babámnak új ruha kell, meg tudjam venni, vagy ha elfogy a pelenkája, akkor ne kelljen kéregetni az újabb csomaghoz. És ha beteg, akkor gond nélkül meg tudjuk venni a gyógyszerét. És még sokáig sorolhatnám.

Gondolj bele abba is, hogy ha megszülöd és a párod kitart mellettetek, akkor 3 éves korában mit fogsz csinálni? Hogyan fogsz pici gyerekkel munkát találni, ha most sincs?!


Szerintem még bőven ráértek családot alapítani, ha már megvan hozzá egy biztos háttér (s nem csak anyagira gondolok, de érzelmire is).

És ne csak magadra gondolj, hanem arra is, hogy a babának jó-e a döntésed. Biztos világra akar jönni a semmi közepére?


Minden esetre bárhogy is döntesz, minden jót kívánok!

2011. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/118 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem házasodjatok össze akkor a szüleid is látni fogják hogy a párod komolyan gondolja és Te is.

A párod és Te is keressetek munkát. 6-7 hónapig ha nincs gond dolgozhatsz.

Ha a párod szülei engedik lakjatok ott ha nem akkor albérlet.

Ha mondjuk párod (mi a végzettsége?) keresne 80.000 ft-ot + 25.000 gyes+12200 családi p. = kb 117.000.

Albérlet rezsivel (hol laktok?) 65.000

Pelenka, popsitörlő = 10.000

Marad 42.000 kajára. Elég húzós de akár bele is férhettek. Feltéve ha minden cuccot (babakocsi kiságy ruhák) kaptok vagy addig dolgozol és abból megveszitek használtan.

Szerintem a párodnak 110.000 vagy fölötte kéne keresni hogy nyugodtak legyetek. Pl kőműves segédmunkás keres kb 500 ft/óra, napi 10 óra 5000/ nap. Kb 22 munkanap 110.000. Emellé vállalhat szombatot is mondjuk kéthetente az még plusz 10000 ft.

Te elmehetsz terhesség alatt takarítani szintén kb 500/óra. Mi a végzettséged?

2011. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/118 anonim ***** válasza:
100%
Válaszokat nem adsz a kérdésekre, vagy valamilyen véleményt, reakciót?
2011. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/118 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem felelőtlenség babát vállalni, ha nem dolgoztok és nincs hol laknotok. Itt most nem az a fő probléma, hogy a párod roma vagy nem roma, hanem, hogy mindent meg tudtok-e adni majd a kicsinek. Ahogy írtad egyikőtök sem dolgozik/dolgozott és itt ez a baj. Sajnos a Gyes és a családi pótlék amit kapnátok az szinte semmire sem elég. A szülőktől meg nem várható el, hogy eltartsanak, főleg ha már nem tanulsz. Még bőven ráérnétek még a babára és az is könnyen megeshet, hogy mondjuk 5 év múlva már nem is lesztek együtt. Minden jót kívánok
2011. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/118 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy a származásával van a baj.Hanem azzal,hogy 19 éves,nincs munkája (nem tudom mióta vagytok együtt),neked sincs és nem is volt,és vajon hol fogtok lakni és leakasztani 100.000 ftot,hogy ne haljatok éhen?várva várt?Mióta?Fél éve?És miért próbálkoztatok gyerekkel,mikor magatokat sem tudjátok ellátni?Rettentő feleőtlenek vagytok.A szeretettel nem lehet jóllakni és nem adnak érte pelenkát,tápszert,ruhát,gyógyszert.
2011. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyet kell értsek a szüleivel. Belehalnék, ha ilyen felelőtlen lenne a gyerekem 18 éves korára...
2011. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!