Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van itt ilyen sok...

Miért van itt ilyen sok rosszindulatú anyuka?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy egyre több rosszindulatú, "megkeseredett" anyuka írogat ezen az oldalon.

Voltak ilyesmi kérdések, hogy miért hazudnak a fórumokon az anyukák a gyerekeikről, miért dicsekednek, biztosan nem jók a gyerekeik csak ezt hazudják. Most komolyan, milyen alapon kiáltanak ki bárkit is hazugnak, így interneten, ismeretlenül?

Leírtam a véleményemet, hogy szerintem nem feltétlenül hazudnak, hanem lehetséges, hogy valóban jó gyerekekkel áldotta meg őket a sors, de az is lehetséges, hogy nagyobb türelemmel rendelkeznek, mint az "átlagos" emberek, anyukák. Leírtam a saját példámat. Én egy türelmes ember vagyok, nagy a tűrésküszöböm, és bár valóban könnyebb dolgom van a babámmal, mint másoknak akikről itt olvasok, de egyből leszólnak engem is. Mikor én úgy döntöttem, hogy egyedül is felnevelem a gyermekem (az apuka rájött mikor 6 hónapos terhes voltam,hogy nem óhajt részt venni ebben)felkészültem rá, hogy hónapokig nincs alvás, hogy kemény lesz, tudtam mire vállalkozom, ezért nem is panaszkodom. Aztán kellemeset csalódtam, mert "jó" babám van.

Félre értés ne essék nem az a bajom, hogy valaki itt kiír egy kérdést, vagy kiadja magából a bánatát, de miért kell leszólni, lepontozni, lehazugozni azt, aki könnyebben viseli a dolgokat? Nem mondom, hogy soha nem lesz nehéz nekem, persze, hogyne lenne az, de miért baj, ha valaki nem "szenved látványosan"?

Kiírtam már egyszer egy hasonló kérdést, akkor is leszóltak természetesen, de kíváncsi vagyok most változott-e valami.

Ha valakit megsértettem elnézését kérem, nem áll szándékomban és akinek nem inge ne vegye magára. Nem veszekedést akarok, csak tényleg érdekel, hogy ki mit érez ezzel kapcsolatban.

Köszi előre is a válaszokat! :)


2012. márc. 27. 21:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Én egy szót sem írtam a "puszikról".... Nem én írtam, bár egyet értek vele.
2012. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Én is olvastam a "hazudós" kérdést,én azt gondolom egyszerűen félre értetted,igaz ott a kérdező elég sarkosan fogalmazott!Ha jól értem az volt a problémája,hogy az ő tapasztalata szerint az anyukák nagy százaléka valami "rózsaszín álomként" éli meg az anyaságot,holott lássuk be hogy azért akadnak "bökkenők":)Talán így finomítva a lényeget már nem is annyira bántó?!:)
2012. márc. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Miért van itt ilyen sok rosszindulatú anyuka?"


Azért, mert ez csak egy ugyanolyan közösség, mint bármelyik más, a munkahelyen és a lakóhelyen sem mindenki normális, nem mindenkivel vagyunk egy hullámhosszon, még akkor sem, ha alapvetően mindenki jót akar mondjuk a gyerekének. Ráadásul ez anonim oldal, itt még a nevedet és arcodat sem kell vállalni, így azt vágsz a másik arcába, amit nem szégyelsz.

2012. márc. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Ahány ember használja ezt az oldalt annyit stílus. Nem feltétlenül azért kötekednek sokan mert az ő gyerekük nem"jó" hanem mert ilyen a természetük.Nekem a lányom kicsit nehezebb eset...:) nem a kifejezett "jó" baba,de nekem tökéletes.Mégsem hazugozom,szívom a vérét azoknak akiknek nyugodt babájuk van Teljesen igazad van abban Kedves Kérdező, h attól ,h nem ismerjük egymást lehetne mellőzni a bunkó beszólásokat. Kötekedni ugyis fognak..pontosabban nem biztos ,h kötekedés csak más vélemény. Egyik szavammal sem akarok megbántani senki, csak volt egy véleményem a kérdésről és leírtam. off bocsánat..mindenki ezen a pontozáson lovagol..ennek mi értelme? nem olyan rég vagyok ezen az oldalon szóval nem igazán értem ,h miért aggódnak ezen olyan nagyon sokan? mi van akkor ha lepontoznak? ledobnak majd az oldalról ha alacsony a %-od vagy mi?
2012. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom.Volt már nálam is kérdés mikor feltettems 1-2 kivételével még énrám főrmedtek rám.

Mostanába próbálom nélkülözni,mert ez a fórumozás egyébként se tesz jót.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan közösség, ahol túl sok az ismeretlen és a változó, ezért nagyon nehéz pontos, helyes válaszokat adni. Úgy érzem, mindenki találkozott már könnyebben és nehezebben kezelhető gyerekkel, kinek ilyen- kinek olyan jutott. Nagyon nehéz megtalálni egy határt, amin túl már akár bántó is lehetsz, kioktatsz és így tovább embereket, akik természetesen jobban látják a problémát, csak épp nem tudják megfogalmazni, mert túlságosan benne élnek. Sokan manipulálják az igazságot, ezen alapszik a hazugság, ami nem minden esetben rosszindulaton alapszik, de sok esetben igen.

Ha feljössz erre az oldalra, azt írja. "Amit máshol nem mertél...itt megkérdezheted!" ha ez így lenne, akkor nem lennének viták, bunkó megjegyzések, mindegyikőnk átgondolja a kérdését mielőtt beírja ide és úgyszintén a válaszát is, nem a nyers gondolatot írjuk, pedig néha jobb lenne. Én azt vallom, inkább kérdezek, mert abból tanulhatok...és ha tudok válaszolok is. Ha valaki a % után fogadja vagy nem fogadja meg a tanácsaimat, akkor magára vessen, semmi nem kötelező....soha nem foglalkoztam a pontjaimmal, nem ők adnak enni sem nekem, sem a családomnak. Tény az, hogy aki csak beszólni akar másnak egy kérdés miatt, az jobban tenné ha hallgatna! Ragyogó napot!

2012. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig minden választ, viszont az előbb olvastam a kérdező által említett kérdést is és pár választ onnan is. Szerintem alapvetően az a baj, hogy ebben a témában (babás) olyan szélsőségek vannak, hogy ember legyen a talpán aki fenn tud maradni a felszínen. Értem ez alatt, például szoptatás kontra tápszer. Van az egyik oldal szoptatok mint a güzü és aki nem ezt teszi az nem anya, a másik oldal nem jött össze (bármilyen okból) a szoptatás ezért egyből támadok szuperanyáknak titulálva azt aki tud szoptatni és fennen hangoztatom, hogy a szoptatás nem is annyira szüksége mert... és nincs meg az aranyközépút (tisztelet annak az egy-két kivételnek) valahogy ezek egymást generálják és most nemcsak a szoptatás, hanem minden. Lásd ezt és a másik kérdést a két oldal egymásnak ugrik, vagy pl huzogassuk-e a kukit, vagy ne, járjunk-e usziba, vagy ne és lehetne még sorolni. Olyan elkeserítő. Nem az a baj, hogy mindenkinek más a véleménye, mert ez jó dolog, hisz különbözőek vagyunk, hanem, hogy vannak akik (ismét tisztelet a kivételnek) ezeket személyes támadásoknak élik meg és vannak akik tényleg támadnak is. Na most jó sokat írtam, remélhetőleg érthető volt, hogy mit szerettem volna írni.
2012. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is azt látom, hogy egyre inkább elharapódznak az indulatok. A másik pedig, hogy mintha egyre több provokatív kérdést tennének fel ... (Pl. miért kell itt megkérdezni, hogy "vennél-e 70 ezer forintos gyerekülést? Ennek mi célja van?)

Kivagyok, amikor kifejezetten gonoszan válaszolnak. Pl. a jó múltkorában egy anyuka a Klotild névről érdeklődött, azt szándékozta adni a Kislányának. Na, amilyen válaszokat kapott! Oké, hogy valakinek nem tetszik a név, de miért kell cikizni, bántani azt, akinek igen?

2012. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Elolvastam a Klotildos anyuka kérdését. Nekem kicsit fura, hogy sok válasz érkezett, ilyen és olyan, de a kérdező semmire nem reagált! Ez az egyik dolog ami feltünt, a másik pedig, hogy valamilyen listát említenek ott, a leggyakoribb nevekről, azt hiszem, és ott a felsorolt nevek az utolsó 4 helyen vannak: Matild, Matilda, Tilda és Klotild. Szerintem, a kérdező csak blöffölt, amikor a kislánya nevét említette, csak egy kis polgárpukkasztást akart itt az anyukák közt! Itt sem kell mindent kézpénznek venni!
2012. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Bocsi, Utolsó, szerintem nem ugyanarról a Klotildosról beszélünk! Mindjárt próbálom megkeresni.

Viszont igazad van, rengeteg a polgárpukkasztó kérdés is!

(Pl. amikor az anyuka túl jól néz ki, meg divatos, meg a gyerekét a húgának nézik, és hogy ez számára milyen szörnyű, amikor a sok slampos, mackónadrágos anyuka "lenézi" :-)) Nevetséges :-)

2012. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!