Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így jó? Akkor...

Szerintetek ez így jó? Akkor az Anyák mit tanítanak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jó tanácsot kaptam már itt. Most inkább megerősítésre, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, mire van szükségem.

Van egy 14 hónapos kislányom, akinek a fejlesztésére nagyon oda figyelek egész pici kora óta. Ez eddig ugye rendben is van, hisz' szerintem a legtöbbünk így csinálja. Én azonban nem egy bizonyos játékmárka (FP)segítségével teszem mindezt. Használom az Anya taníts engem c. könyvet, szereti a komolyzenét (ne nevessetek ki), mesélek, képeket nézegetünk, mondókázunk.

Tudja, hol a fejünk, szemünk, stb., megmutatja hány éves, mekkorára fog nőni, tud néhány babajelet is, felismer 3 színt, és háromig ki tud rakni pl. kockákat. Na de nem is ez a lényeg. Azon vagyok megdöbbenve, hogy sok anyuka azért veszi a fent említett játékokat, hogy azok énekeljenek, számoljanak, testrészeket tanítsanak, mondókázzanak. Egyik ismerősöm mondta nekem, hogy "ő nem fog még este a cicni-cini muzsikából tanulni", azért vett egy bizonyos játékot. Én hülye vagyok és tanulok....

Ne értsetek félre, az enyémnek is vannak ilyen játékai 2-3 db, de én nem ezért vettem ezeket. Sőt, drágának is tartom őket,nem is igazán játszik velük. Bennem viszont rossz érzést kelt, hogy sokak szerint ezektől a játékoktól fog fejlődni a gyerek és akinek nincs az.. hajajj... Ti mit gondoltok erről?



#tanulás #baba #fejlesztés #márkás játékok
2012. máj. 26. 20:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Én sem nagyon értelek,ne haragudj...Az általad leírt dolgok jelentős részével a lányom is tisztában van,amivel meg nem,ott egyéb dolgok helyettesítik(13 hónapos)...Nem hiszem,h ettől akkora zseni lenne,egyszerűen érdekli a világ...A játékai jelentős része az általad említett márka,mi pedig direktben sosem tanítjuk/tanítottuk...Nem a játékoktól tanul,és nem is attól,h állandóan mondókákkal szórakoztatom....Youtube-ról szólnak a dalok,énekeljük együtt,könyvből együtt olvasunk,de én pl. sosem ülnék le külön tanulni,h másnap neki is megtaníthassam...

Szerintem szimplán túl liheged,és azt várod,h jól vállon veregessenek itt páran,h milyen szuperül csinálod...Igen jól csinálod,de nem csak a te elképzelésed lehet jó...

Amúgy én se láttam még olyan embert,aki azt hitte volna,h ezek a játékok majd mindenre megtanítják a gyerekét...

2012. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak üzenném, hogy oxigénhiányosan született, így mozgásában, értelmi szinten le van maradva. Hozzátenném nem sérült értelmileg, de lényegesebben lassabban fejlődik, mint a vele egykorúak. Pl. 2 hónapja tud csak mászni. Mire gyanússá vált a dolog (nem kúszik, nem mászik), szerintem késő volt. Ugyanis járunk Dévény tornára (mivel igazolt lett az egész testet érintő hypotónia), de állítólag azt jó hat hónapos korig elkezdeni. Míg más babáknál max. 5 kezelés segít, Neki heti két kezelés is csak 3 hónap alatt hozta el azt az eredményt, hogy másszon. Mivel a nagymozgások megjelenése hatással van pl. a beszédfejlődésre (alig-alig gagyog), fejleszteni kell az egyensúlyérzékét is. Tervezett szenzomotoros terápiára (TSMT)is hordanom kell, ahol ilyeneket gyakorolunk. De sajnos nem mindíg jutunk el, így beszereztem Neki itthonra is pl. gimnasztika labdát, gördeszkát, stb. Mióta sűrűbben gyakorolunk, azóta látványos sokat felődött. Most már "beszélget".

Tehát Neki bizonyos képességei fejlettebbek, de van, amiben el van maradva. És én nem szeretném, hogy emiatt később hátránnyal induljon, ezért fektetek rá nagy hansúlyt.

Valaki írta, hogy vállon veregetést várok. Dehogyis.

És szerintem sokan nem értették mire akartam kilyukadni a fejlesztő játékok kapcsán. Volt egy beszélgetés, ahol anyukák azt fejtegették, hogy miért jó megvenni egy bizonyos terméket ebből a márkából: mert számolni, testrészeket, mondókákat tanít. És én ezért tettem fel a kérdést, hogy ez nem anyukák dolga lenne? Nekünk is van sok ilyen játékunk, de ebből talán egy kettő, az ami beszél. Szóval nem vagyok ellene sem.

2012. máj. 28. 11:11
 23/33 anonim ***** válasza:
Azért a kérdés amit kiírtál és az utolsó kommented nem éppen ugyanarról szól. De mindenki úgy fejleszt és annyit amennyit akar. Nem attól függ melyikből lesz orvos és melyikből kukás (bocsi a kukásoktól én bírom őket.)
2012. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a 2. válaszolónak szántam, mert kérdezte, hogy mi a baj.

Az utolsó bekezdés pedig a kiíráshoz kapcsolódik.

2012. máj. 28. 13:15
 25/33 anonim ***** válasza:

Persze, a kiíráshoz kapcsolódik,de azért egy kicsit máshogy...Kérdésed az én olvasatomban elég provokatív, különösen az utolsó mondata..az egész kb. úgy jött le,hogy akiknek ilyen játékaik vannak,azok nem foglalkoznak a gyerekekkel,vagy akik nem tanulnak órákig azért,h szórakoztathassák a gyereket,szintén rossz anyák..Érted mi a problémája itt jópárunknak?

Amúgy igen,én is úgy voltam vele,h pl. egy ilyen beszélő macit azért vettem neki,mert míg én elismétlem neki egy nap párszor,addig a mackót szereti nyomkodni,és folyamatosan hallja...Ugyanígy,van egy francia nyelvű,szintén ilyen márkájú énekes könyvecskéje,amit naponta sokszor hallgat,rögzül benne pl a nyelv hangzása, a kiejtése..ezt én nehezen tudnám nyújtani neki...

SZóval szerintem te félreértetted kicsit az említett anyukákat...Hidd el,ők is mesélnek,magyaráznak a gyereknek,de jó az,hha mástól/máshogy is hallja örökké ismételve ezeket a dolgokat a gyerek...Nehezen tudok elképzelni egy olyan anyát,aki azt hiszi,hha ezeket megveszi le van a gond a gyereknevelésről...Na,meg azt a gyereket is megnézném,akinek ez elég...Mert pl. az én kislányom kb. negyed órát játszik ilyenekkel,és már a lábamon csüng...

2012. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem.... Sajnálom, ha sokan félre értették.

Igazából a kiírás nagyrészét ki kellet vna hagyni, a lényeg tényleg csak az volt, hogy vannak olyanok, akik tényleg ezért veszik meg. Mint írtam, nekem mondta ezt egy Anyuka.

De persze nem ettől/ezektől lesz egy Anya jó, vagy rossz. Bárcsak ennyin múlna...

2012. máj. 28. 13:59
 27/33 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező: az én nagyfiam is oxigénhiányos áll.született, fél évvel megvolt csúszva mindenben, mint az átlag, erőlködtünk a fejlesztésben, aztán egyszer csak mindent megcsinált. (fejlesztés nélkül) Most már elsős, gyönyörűen ír, olvas, idegen nyelvből kiváló (nemzetiségi suliba jár),(fejlesztés nélkül) viszont a matekja hullámzó, mozgása koordinálatlan. De kérdem én, ha ez nem neurológiai ok, bennünk nincs semmiféle hiányosság?? Melyik felnőtt tökéletes? Nem csak a szemszínt örököljük, hanem a tehetségeket is. Kell a fejlesztés, a megerősítés, a terápia, az úszás nagyon jó, képzett gyógypedagógusok ezért vannak, de akkor is azt mondom, mint ahogy előbb írtam: (Vekerdy szerint) had lazuljon az a gyerek minél többet, kapcsolódjon ki, tanul az életből az oviból az anyától az egész környezetétől eleget, és a Waldorf intézmények pont erről szólnak, hogy még az ovi és az alsó tag.is az önfeledt játékról kellene, hogy szóljon, mikor elfárad a lurkó, pihen egy fél órát, lehet, hogy el is szundít. Az a baj, hogy már szinte elvárás, hogy kétévesen perfekt angol legyen, stb.stb. Az FP játékokkal tényleg az ember örömet akar szerezni, és nem a világot megváltani. De soha soha nem erőltetnék egy dolgot, ha ő nem akarja, mert a végén, nagyobb korában berág, aztán rámcsapja az ajtót, hogy én még élni se hagyom...(ismerek ilyen példákat, sok minden rakódik gyerekkortól...)Egyébként amit írtál: "én hülye vagyok és tanulok..." ez bennem egy olyan érzést kelt, mintha te szeretnél vkinek még megfelelni, lehet, hogy ilyen érzések is megbújnak benned...??? Ha fele ilyen gőzerővel működnél, ugyanúgy működhetne a világ, a legfontosabb a szeretet és az összhang!
2012. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Saját magam offolok, de igen, elismerem, ahogy sokan írtátok, átestem a ló túlsó oldalára, de még így is úgy érzem sokszor, hogy alig foglalkozom vele. Nem tudom Ti hogy vagytok ezzel az érzéssel. Valószínűleg egy szakember meggazdagodna belőlem. Lelkiismeret furdalásom van, ha nem viszem egy nap kétszer játszótérre. (Most aztán tényleg ne támadjatok)

Azért még egy utolsó dolgot tisztáznék. Én nem úgy "tanítom", hogy akkor most leülünk és ha elmászik csakazértis vissza rángatom. Dehogy. Sokszor Ő mutatja meg, mit szeretne. Pl. ha tapsol, akkor megkérdezem mondókázzunk? Van egy jellegzetes hang, és gesztus, amivel kifejezi az igenlését. Ilyenkor bohóckodunk még stb. Vagy ő fújja a trombitát én xlifonozok, adja ezeket a kezembe, hogy akkor most ezt játszuk. Ő pl. megfigyeltem (és tudom, hogy nem egyfformák, sőt!!!) teljesen máshogy játszik, mint a kortársai. Ez mindig is így volt. Pl. amikor még nem tudott mászni, mindig azt mondogattam, alig várom, hogy a sarkaiból kifordítsa a világot, csak másszon már. Nos ez nem történt meg. Úgy értem sosem pakolta le a polcokat, vagy nem pakolta ki a konyhaszekrényt, ruhásszekrényt. Ilyenek nem érdeklik.


Egyébként valaki írta, hogy zseni a gyerek (némi cinizmussal). Ebben a bizonyos Anya taníts engem c. könyvben, ilyen kortól írja, hogy próbálkozzunk a testrészek tanításával (sőt korábbtól), formák válogatásával, vagy a szín szerinti válogatással. De ezeket JÁTÉKOS formában. Miért ne lehetnék ilyen formán tudatos? Egyébként ha valakit érdekel ez a könyv, (6 éves korig vannak benne játékos fejlesztések)annak szivesen átküldöm.

És még egyszer mondom, nincs bajom a FP és társai játékokkal. Hogy is lehetne, ha egyszer nekünk is van?

2012. máj. 28. 19:14
 29/33 anonim ***** válasza:
Szerintem már túlmagyaráztad a magyarázatodat. Én nem könyvből tanítom a gyerekemet (nálad ez hogy van megnézed mi van a 32. oldalon és addig nem olvasod tovább, amíg a gyereked azt nem tudja?)és akkor sincs semmi lelkibajom ha egy nap egyszer sem megyek vele játszótérre. Nem ártana beszélned egy pszichológussal, ahogy te is írtad.
2012. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Ki így, ki úgy.......


És ha értelmezni is tudnál, nemcsak olvasni, akkor megértetted volna...

2012. máj. 28. 20:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!