Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így jó? Akkor...

Szerintetek ez így jó? Akkor az Anyák mit tanítanak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jó tanácsot kaptam már itt. Most inkább megerősítésre, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, mire van szükségem.

Van egy 14 hónapos kislányom, akinek a fejlesztésére nagyon oda figyelek egész pici kora óta. Ez eddig ugye rendben is van, hisz' szerintem a legtöbbünk így csinálja. Én azonban nem egy bizonyos játékmárka (FP)segítségével teszem mindezt. Használom az Anya taníts engem c. könyvet, szereti a komolyzenét (ne nevessetek ki), mesélek, képeket nézegetünk, mondókázunk.

Tudja, hol a fejünk, szemünk, stb., megmutatja hány éves, mekkorára fog nőni, tud néhány babajelet is, felismer 3 színt, és háromig ki tud rakni pl. kockákat. Na de nem is ez a lényeg. Azon vagyok megdöbbenve, hogy sok anyuka azért veszi a fent említett játékokat, hogy azok énekeljenek, számoljanak, testrészeket tanítsanak, mondókázzanak. Egyik ismerősöm mondta nekem, hogy "ő nem fog még este a cicni-cini muzsikából tanulni", azért vett egy bizonyos játékot. Én hülye vagyok és tanulok....

Ne értsetek félre, az enyémnek is vannak ilyen játékai 2-3 db, de én nem ezért vettem ezeket. Sőt, drágának is tartom őket,nem is igazán játszik velük. Bennem viszont rossz érzést kelt, hogy sokak szerint ezektől a játékoktól fog fejlődni a gyerek és akinek nincs az.. hajajj... Ti mit gondoltok erről?



#tanulás #baba #fejlesztés #márkás játékok
2012. máj. 26. 20:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Boldogan, önfeledten, játékosan, nem leterhelően, szabadon, mint a játék önmaga, hisz játszani önfeledten jó, együtt, egyedül, tesóval, gyerekekkel, de NEM kötelezően és túlgondolva - Vekerdy Tanár Úr is mindig erre bíztat!! És igaza van: a felnőttek is úgy tudnak kikapcsolódni, hogy az nem valami nagyon tudatos, hanem ami szívből jön, nekem az ösztöneim dolgoznak...
2012. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a "Babák" c. filmet! Ott négy baba első életévét mutatják be: Japánban, Mongóliában, Afrikában, Amerikában. Az afrikai baba pl. az anyukája hátára van kötve szinte mindig, a mongol baba a kecskékkel "játszik", a japánt meg mindenféle babajógára meg ilyenekre járatják. Mindegyik pont ugyanabban az időpontban csinál mindent. Szóval túllihegés ez a fejlesztés dolog (is). :)
2012. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Igen, láttam én is, érdekes volt.


igazából a lényeg? hogy drága fejlesztő? csak és kizárólag vagy anya?

mert pl láttam ma egy egymásba rakható pohárkészletet? amiből tornyot is lehet építeni: jó drágán? mondanom sem kell: holott ilyen dolgok vannak a háztartásakban is:

elnézést? megőrült a gépem::::

2012. máj. 26. 22:07
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem kicsit túlliheged ezt a kérdést. Nem hiszem, hogy mindent ennyire tudatosan kell csinálni.

A mi gyerekeinknek nincs FP- játékuk, de ha valaki vesz a sajátjának, az miért baj? Nem hiszem, hogy ettől kevésbé foglalkozna vele, egyszerűen tetszenek neki ezek a játékok és kész. Hát vegye meg, lehet, hogy a gyereknek is tetszeni fog. Az egymásba illeszthető pohárkészlet sem tudom, miért baj, mi két szettet is kaptunk ajándékba, nem hiszem, hogy olyan rettenetesen drága lenne, a gyerek meg jól szórakozott vele.

Most 2 éves kisfiamat soha nem lehetett direkt fejleszteni. Unta. Én meg nem is bánom. Jó, nem mutatta meg 14 hónaposan a testrészeit, csak másfél évesen, de könyörgöm, akkor mi van???? Semmi... És hiába mondókáztam neki hintázás közben (minden más esetben otthagyott a mondóka közepén), csak mostanában kezd beszélni. Na és? Majd megtanul. És nem érzem magam rossz anyának miatta.

Valahogy úgy érzem, amennyire divat FP-játékot venni, játszóházba meg Ringatóra járni, ugyanannyira divat elítélni is ezeket a dolgokat. Pedig nincs erre szükség. Aki szereti ezeket, éljen velük, aki nem, az ne, de ne ezek miatt tartsuk már magunkat és a többieket jó vagy rossz anyának. Szerintem.

2012. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, lehet egyensúlyt teremteni az FP-k és anya között. Tényleg nem kell végletekbe esned, hogy vagy csak ez/vagy csak az... (ha jól értettem az utolsó hozzászólásod kérdését). Nekünk van 2-3 fp játékunk, de nagyon jó szolgálatot tettek (nem nekem, hanem a fiamnak). A móka kockák, a gyűrűpiramis és az FP krokodil. Mind a 3 kreativitásra és kézügyességre nevel.

Persze én sem vennék macit, ami testrészekre, színekre tanít. :)

De itt is látszik, hogy kocka vagy (nehogy megsértődj!), mert bekategorizálod a játékokat is márka alapján.


Attól, hogy a 14 hónapos fiamnak van 3 darab ilyen játéka, nem jelenti azt, hogy közben én lelépek egy fél órás sminkre. Ott ülök mellette és csodálkozom, hogy olyan dolgokat épít (4 kockát! :)) egymásra, ami nekem soha eszembe nem jutna.


Én elhiszem, hogy tud ennyit a kislányod. Barátnőm kisfia 16 hónaposan 10-ig számolt, ismert min. 6 színt. A mondókákat - ha elkezdtük - folytatta.


Fogadd el, hogy létezik "arany középút"!

2012. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

én sem tanítom direktbe... játszunk és kész ....

a sok ketyere meg hülyeség , azt hiszik hogy ha eleget fizetnek azzal le van tudva és jó anyák...ez nem megvásárolható

2012. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
a tobbiekjol leirtak mindent. en inkabb alszom este, mint hogy gyerekversikeket tanuljak.....
2012. máj. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Nekem sem elsősorban a játékokkal van bajom, hisz' írtam, van nekünk is.

Hanem az furcsa, amikor valaki ezektől vár csodát!


Egyébként kösznöm mindenkinek a hozzászólásokat!

2012. máj. 27. 07:21
 19/33 anonim ***** válasza:

Én a 2. válaszoló vagyok, aki azt írta, hogy egészséges egyensúly kellene és túlzás, amit csinálsz.


Majd írtad, hogy félreértettelek, nem direkt fejleszted.

Ezt te írtad:


"Van egy 14 hónapos kislányom, akinek a fejlesztésére nagyon oda figyelek egész pici kora óta. Ez eddig ugye rendben is van, hisz' szerintem a legtöbbünk így csinálja"


Majd írtad, hogy probléma van a babáddal, nem véletlenül fejleszted DIREKT.


Megkérdezhetem, hogy mi a baj?

Miért nem hagyod magától felfedezni, játszani, élni?

Vidd ki a játszótérre és figyeld, hogy mit szeretne, mit csinál egyedül, hogy a homokozóban mit csinál.

Szerintem a kislányod jelzéseit kellene figyelned és nem leterhelni ennyire.

De te folyamatosan kiélezted a fp játékokra a hangsúlyt, de még mindig nem érzed, hogy átestél te is a ló túloldalára.

2012. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Miért várnának csodád az FP játékoktól az anyukák? Szerintem csak azért veszik meg, mert örömet akarnak okozni a gyereküknek. Nem azért hogy ne kelljen foglalkozni vele. Ha tetszik neki és fejleszti, van rá pénz akkor nem értem mi a baj? Mi kárt okozna? Attól még gondolom ők is sokat foglalkoznak a gyerekeikkel. Nekünk csak 1 formabedobós csigánk van, amit a lányom nagyon szeret. Nekem nem tetszenek az FP beszélős játékai, de ettől függetlenül nem kizárt hogy nem is lesz. Egyáltalán nem kéne azzal foglalkozni más mivel fejleszti a gyerekét, örülj hogy neked ennyi energiád van és hogy ilyen okos a kislányod.Te így csinálod más meg máshogyan.

Ha most mindenre megtanítód mit fog csinálni az oviban esetleg majd az iskolában? Halálra fogja unni magát.

2012. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!