Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így jó? Akkor...

Szerintetek ez így jó? Akkor az Anyák mit tanítanak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jó tanácsot kaptam már itt. Most inkább megerősítésre, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, mire van szükségem.

Van egy 14 hónapos kislányom, akinek a fejlesztésére nagyon oda figyelek egész pici kora óta. Ez eddig ugye rendben is van, hisz' szerintem a legtöbbünk így csinálja. Én azonban nem egy bizonyos játékmárka (FP)segítségével teszem mindezt. Használom az Anya taníts engem c. könyvet, szereti a komolyzenét (ne nevessetek ki), mesélek, képeket nézegetünk, mondókázunk.

Tudja, hol a fejünk, szemünk, stb., megmutatja hány éves, mekkorára fog nőni, tud néhány babajelet is, felismer 3 színt, és háromig ki tud rakni pl. kockákat. Na de nem is ez a lényeg. Azon vagyok megdöbbenve, hogy sok anyuka azért veszi a fent említett játékokat, hogy azok énekeljenek, számoljanak, testrészeket tanítsanak, mondókázzanak. Egyik ismerősöm mondta nekem, hogy "ő nem fog még este a cicni-cini muzsikából tanulni", azért vett egy bizonyos játékot. Én hülye vagyok és tanulok....

Ne értsetek félre, az enyémnek is vannak ilyen játékai 2-3 db, de én nem ezért vettem ezeket. Sőt, drágának is tartom őket,nem is igazán játszik velük. Bennem viszont rossz érzést kelt, hogy sokak szerint ezektől a játékoktól fog fejlődni a gyerek és akinek nincs az.. hajajj... Ti mit gondoltok erről?



#tanulás #baba #fejlesztés #márkás játékok
2012. máj. 26. 20:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az utolsó nem írt szerintem semmi bántót,kicsit talán felnagyította,amit írtál,de igaza van..

Lazábban kellene venned az anyaságot..van egy olyan érzésem,h magadat hibáztatod a gyereked állapota miatt,és próbálsz kompenzálni...Ez most amúgy még nem is jelent problémát,viszont később fog..Ha megmarad benned ez a mentalitás nagyon könnyen rá tudsz majd telepedni a gyerekedre,és nem fogod majd hagyni felnőni...Annyira tökéletesen akarsz csinálni mindent,h mellette elfelejted,h nem ez számít...Te is bekattansz,és a gyerek is csak az "erőlködést"látja,mikor felnő...

Nem tudom,h teljesen érthető-e,amire gondolok,de nagyon bízom benne,h igen..

Én pl. attól érzem,h nem vagyok rossz anya,h a gyerekemre nézek..Kiegyensúlyozott,boldog,barátságos...

Én soha nem problémázok,ha egy nap nem megyünk ki,ha borul a napirendje,ha nem akar valamit csinálni,amit mindig szokott,stbstb..Sőt,attól sem esek kétségbe,ha a nagyanyja vigyáz rá pár órát,mert én épp fodrászhoz,vagy konditerembe megyek,netán a férjemmel csavarogni..

Szerintem gondolkodj el ezeken a dolgokon,nem bántásból,hanem saját magad miatt..

2012. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Szerencsére ezek nálunk is így vannak, ahogy Nálatok, csak a fejlesztése ami nálam kiemelt. De ezt nem is fogom többet leírni.

A lényeg, hogy boldog, nyugodt gyerek, ahogy Te is írtad!

2012. máj. 28. 21:02
 33/33 anonim ***** válasza:
0%
Ó, bocsika a zsenipalántád biztosan jobban értelmezi a szövegedet, mint én. Nevetséges vagy az elméleteiddel, de élj csak az "álomvilágodba" majd rájössz mikor az első "pofon" éri a gyereket az életben és nem tudja kezelni. Viszlát!
2012. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!