Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás? A játszótéren,...

Névválasztás? A játszótéren, a babatornán de csak az utcán is minden második kisfiú: Levente, Bence, esetleg Dávid . A kislányok: Anna és Jázmin esetleg Eszter .

Figyelt kérdés

Az anyukák ennyire fantáziátlanok ? Mire jó tucatnevet adni,pláne tucat vezetéknévhez ?

Semmi identitásuk így a neveknek ,mert a gyerekeket megemlítem hogy Levi .. és körül kell írni másik 5 mondattal hogy melyikre gondolunk.



2012. aug. 27. 13:37
 71/115 anonim ***** válasza:
100%
Emília Imola Lóránd..Ezek is lehetnek még 2 vagy 3 év múlva "tucat nevek". Kinek mi tetszik szerintem.Ettől nem fantáziátlan egy szülő.Tény, hogy engem is zavar ha sok van egy névből.Nálunk a Lili a felkapott.Lili vagy Lilien nagyon sok van már.Hiába tetszik, ezért nem adnám a gyermekemnek.Az én lányom Vanda.Ebből szerintem nincs sok ,de még lehet.
2012. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/115 anonim ***** válasza:
100%

69. vagyok


Először is gratulálok a kislányodhoz!:) Most elgondolkodtam ezeken a neveken, amiket írtál. Az Imola nevet szerintem még soha nem is hallottam, amitől nekem irtó szokatlan a hangzása, de persze ettől még ez lehet nagyon szép és a kislányodra illő név.:) Remélem nem bántottalak meg ezzel! Az Emília ellen nem tudnék felhozni semmit azon kívül, hogy nekem nem tetszik, talán annyit, hogy öreges névnek érzem, mert csak idős embereket ismerek ilyen névvel.:) A Lórándról nekem pedig Lóránt Barna jut eszembe, úgyhogy ezért nem adnám. Szóval így lehet kiselejtezni a középutas neveket.:) Szerencsére nem vagyunk egyformák, úgyhogy ami egyik embernek gyönyörű név, az másnak borzalmas. Egyébként nekem fogalmam sincs, hogy a nekem tetsző nevek melyik kategóriába sorolhatók, de pl. egyik kedvenc nevem a Napsugár, ami nagyon sok embernek nem tetszik különböző okoknál fogva. Lehet, hogy még ezt a nevet is megfontoljuk az Emma és az Ivett mellett, ha egyszer kislányt fogunk várni.:) De nekem ugyanúgy tetszik a Lili név is, ami szintén gyakori állítólag, bár szintén nem ismerek egy embert sem ezzel a névvel. Kutyát már annál többet, az állatorvosunk szerint minden 4. szuka kutyát Lilinek hívnak!:D Szóval úgy látszik ez a név most abszolút befutó fajtól függetlenül.:)

2012. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/115 anonim ***** válasza:
100%

Ismét 69. vagyok


Azt kihagytam, hogy én azért is hajlok az Anna felé, mert a dédimet is így hívták, aki a 2. anyukám volt, de 9 éves koromban meghalt.:( Mindig én voltam a kedvenc dédunokája, nagyon közel álltunk egymáshoz és sokszor hallottam, hogy csak az esküvőmet szeretné még megérni, de sajnos ez a vágya nem teljesülhetett. Nagyon szeretném, ha úgymond emléket állítanánk neki azzal, hogy ugyanúgy nevezzük el a kislányunkat.:) Én hiszek a túlvilágban és úgy érzem, hogy ezzel nagy örömet okoznék neki. Ezért az első lányunk neve mindenképpen ez lesz, de lehet kap második nevet is, bár a párom nem rajong az ötletért. Szóval én ezt is megértem, ha a névadás hátterében egy rokonokról való megemlékezés áll, mert engem is jó érzéssel tölt már el a gondolat is.:)

2012. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/115 anonim válasza:
100%

A kérdezővel részbe egyetértek. Főként abba hogy ne adjuk a saját, vagy apuka nagyszülő nevét. Legyünk kreatívak. Viszont hogy így kategorikusan leszólsz neveket mert azok épp az elmúlt pár évben népszerűek az nem szép.

Nekem amúgy lány név : Elina, Eliána, Fiúba: Ádám, Roland( bár ez a szerelmem neve úgy hogy ez kiesik)


Amúgy én Kata vagyok. (hivatalosan Katalin, de ha nincs pecsétes papír nem vagyok hajlandó kiírni mert így utálom és az összes becenevét főként a Katit, attól rosszul vagyok. )

2012. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/115 krisztina24 ***** válasza:
63%

Sziasztok!


Szerintem nem gáz apuka nevét adni a fiúgyermeknek, nálunk a férjemet büszkeséggel tölti el, hogy a fia az ő nevét viseli. Én nem vagyok ez ellen, persze ha olyan neve lenne a férjemnek ami nem tetszik,nem adnám a gyermekemnek,de így hogy a férjem neve pont tetszik,hát ez van... :)

Szerintem ezzel semmi gond,mindenki maga döntse el adja-e apuka nevét( vagy anyuka nevét) gyermekének vagy nem!

2012. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/115 anonim ***** válasza:
52%
Amit a legjobban utálok a Hanna!!!!ötezer ilyen név van minden gyerek úgy érzem Hanna.kiütést kapok ettől a névtől már!Annyi jó név van de csak ugyanazt az ötöt hallom mindig!Hihetetlen!
2012. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/115 A kérdező kommentje:
Ezek szerint másokat is foglalkoztat a kérdés....
2012. aug. 27. 22:07
 78/115 A kérdező kommentje:

72es .nem nem bánt :) sőt attól sem lennék feszült ha csúnyának tartanád,ezért sem értem a egyes indulatokat.

Pár példa volt a középutas nevekből és több száz amit lehet választani ,bizonyára mind kiejthető a sorból így vagy úgy :) csak arra akarok utalni hogy ezek a felkapott nevek 3-5 és nem sok száz,ha érted mire gondolok.

Mondom nem vitázni akarok,tetszik amit írsz.

2012. aug. 27. 22:13
 79/115 A kérdező kommentje:
A Vanda is nagyon szép , és ismert mégis kevés Vandát ismerek.
2012. aug. 27. 22:13
 80/115 A kérdező kommentje:

Örülök hogy csak sikerült értelmesen elbeszélgetni erről a jelenségről.

És megértem hogy a családi kötődés felül ír mindent,és az ember szívének kedves név ,lehet fontosabb mint az hogy ne legyen 5 másik,bár ez nekem még mindig fura értem hogy másoknak ez nem nézőpont :)

Jó éjszakát az összes Jázminnak, Katának, Lórándnak, és társaiknak :)

2012. aug. 27. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!