Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás? A játszótéren,...

Névválasztás? A játszótéren, a babatornán de csak az utcán is minden második kisfiú: Levente, Bence, esetleg Dávid . A kislányok: Anna és Jázmin esetleg Eszter .

Figyelt kérdés

Az anyukák ennyire fantáziátlanok ? Mire jó tucatnevet adni,pláne tucat vezetéknévhez ?

Semmi identitásuk így a neveknek ,mert a gyerekeket megemlítem hogy Levi .. és körül kell írni másik 5 mondattal hogy melyikre gondolunk.



2012. aug. 27. 13:37
 61/115 anonim ***** válasza:
33%

"Nem vagyok ideges ,miért is kéne annak lennem ? :) Nevetséges amit csináltok többen, nem bosszantó.Jók az idegeim, az ovisaim szokták ezt csinálni ,normális ember ezt iskolás korra kinövi...."


Helyesen:


Nem vagyok ideges, miért is kellene annak lennem? :) Nevetséges, amit csináltok többen, nem bosszantó. Jók az idegeim, az ovisaim szokták ezt csinálni, normális ember ezt iskolás korra kinövi...


Javítottam pirossal, az alsó a helyes! :)


Egy szintén pedagógus anyuka :)

2012. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen divatnevek mindig is voltak és lesznek.Mint ahogy az Anna is az volt régen és most visszajött.Attól még szép név én úgy gondolom,úgy ahogy a többi is amit leírtál.Én azt hiszem a szülők nem fantáziátlanságból vagy divatból adnak nevet a gyereknek,hanem mert tetszik.Igazából sokan választanak olyan nevet amit hallanak az ismerősi körben,gondolom így lesz egy név felkapott.Nekünk is nagyon tetszett a Levente név,és úgy gondoltuk ha kisfiunk lesz ez lesz a neve.Mire valóban név választásra került volna a sor már találtunk egy jobban tetsző nevet,közben eltelt pár év.Az én apámat Nagy Józsefnek hívták.A falunkban akkor 9-en éltek ezzel a névvel.Mindenkinek volt egy külön megkülönböztető neve,és mindenki tudta kiről van szó,Ahol most élünk is van ilyen,őket például számokkal különböztetik meg.Ketten vannak egy nevűek és az egyik vezeték neve után ott van hogy 2 és úgy jön a keresztnév.De a szám helyett lehet a családra vonatkozó jellemző,vagy foglalkozás.Régen ezt így oldották meg,nem tudom hogy egy oviban ez hogy működik.Ha egy adott név tetszik a szülőknek úgyis azt adják,és ez így van jól,a pedagógus meg legyen leleményes hogy megkülönböztesse őket(akár vezeték névvel).Halkan jegyzem meg hogy nekem az fura ha egy gyereknek híres ember neve van,nem nagyon zavar de én nem adnék az egyébként híres vezeték névhez olyan keresztnevet is.
2012. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
40%

Sok pedagógushoz volt már szerencsém, és egyiknek sem okozott gondot megkülönböztetni az azonos keresztnevű gyermekeket. Volt olyan tanárunk például, aki a két Kriszta közül az egyik úgy hívta, hogy "Szépszemű".:)) A kislány egyáltalán nem sértődött meg!:) A lányom Viktória, őt Vicának szólította az oszifő, míg a másik Viktóriát Vikinek. Mindketten elégedettek voltak ezzel.

Nem érdemes ezen agyalni szerintem, mert az csak egy szempont, amit te leírtál: ne legyen tucatnév. Mégpedig egy olyan szempont, olyan esetleges probléma, amit szeretettel és némi humorral könnyedén meg lehet oldani. :)

2012. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
79%
Az én fiam is Bence:)Amikor a nevét választottuk eszünkbe se jutott,hogy ez most trendi vagy ilyesmi,egyszerűen tetszett ez a név és KÉSZ!!!!Mellesleg egy majd 2000fős faluban lakom ahol rajta kívül még egy Bence van..Annak idején amikor minden fiú a János,József,István,László illetve a lányok az Erzsébet,Katalin,Mária, stb nevet kapták nem problémáztak ilyesmin,pedig az utónévkönyv már akkor is nagyon sok nevet tartalmazott...
2012. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam Flórián,5 évvel ezelőtt mikor született végig úgy volt ,hogy Levente lesz de valamiért a Flóriánt kapta:) Én se néztem hogy mennyire gyakoriak ez volt az ami megfogott. Kislányom Eszter lett ő most 13 hónapos nála se érdekelt milyen gyakori felénk mondjunk nem sok van belőle...Én olyan neveket választottam amik felnőtt ként is szépek lesznek. "Belőlem" volt illetve van is jó pár.Állt iskolában 2 en futottunk ezen a néven de megoldották a tanárok:)én voltam a Kistóth.... a másik volt a Nagytóth..pedig csak az évveszteség miatt járt felettem 1 évvel:P
2012. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánat, a helyesírás javító hsz-hez szólnék hozzá, egy darab kéne szót javítottál át kellene szóra?? Tudtommal mindkettő helyes!
2012. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is Levente. Mi úgy választottunk neki nevet, hogy se a családunkban, sem az ismerőseink között ne legyen ilyen nevű.
2012. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is Levente, és miután a férjemmel átnéztük az összes adható nevet, ezt választottuk, mert magyar & szép:)

Örülök, hogy így hívják, és Ő is örül, tetszik neki:)

2012. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
100%

Én azon gondolkodtam pár napja, hogy hogy lesz egy név tucatnév. Arra jutottam, hogy szerintem azért, mert egy adott nevet sokan találják annyira szépnek, hogy a gyereküknek adja. Tehát azért adnak szerintem sokan "tucatnevet" a gyereküknek, mert pont az tetszik a legtöbb embernek.:)


Én Brigitta vagyok és fogalmam sincs hogy ez mennyire gyakori név. Gimiig egy Brigi nevű embert sem ismertem, de gimiben négyen voltunk.:) Nagyon furcsa volt először, de örültem, hogy nem vagyok egyedül ezzel a névvel.:) Érdekes volt nézni, hogy bár a nevünk ugyanaz, de 4 mennyire különböző ember vagyunk. Kialakultak a barátságok az osztályban és úgy adódott, hogy az egyik Brigi lett az egyik legjobb barátnőm. Mivel mindketten felkaptuk a fejünket erre a névre, kitaláltunk neki egy becenevet (Kiskovács lett, mivel Kovács volt a vezetékneve és nem volt túl magas és nagydarab lány.:). Ez olyan sikeres lett, hogy mire leérettségiztünk már a tanárok is így szólították.:) Tehát én nem értek egyet azzal a kijelentéseddel, hogy a szülő fantáziátlan, mert olyan nevet ad a gyerekének, amit sokan viselnek, hanem az a fantáziátlan, aki ezt nem tudja kiküszöbölni. Még a gyerekek fantáziáját/kreativitását is megmozgathatja.:)


Másrészt sokat számítanak szerintem a környezetben lévő nevek is. Bár nekem még nincs gyerekem, de már tudom a nevüket.:) Ha fiú lesz, akkor Péter, ha lány akkor Anna. A 24 évem alatt egyetlen ilyen nevű embert sem ismertem, még közvetve sem. Amíg ide nem találtam a gyakorikérdésekre, addig fogalmam sem volt, hogy ezek gyakori névnek számítanak. Viszont ez csöppet sem számít, nekem továbbra is ezek a legszebb nevek a világon, pedig már átböngésztem az összes nevet. Én azon sem aggódom, hogy mi lesz a gyerekkel, ha az oviban vagy iskolában rajta kívül még lesz egy tucat Anna vagy Péter, mivel engem is hidegen hagyott, szóval remélem, hogy neki sem ez lesz a legnagyobb problémája az életben.:) Nem is értettem soha, hogy hogy okozhatna ez megrázkódtatást/törést egy gyerek életében. Ha más nem, akkor majd hozzáteszik a vezetéknevüket, amit - ahogy a páromat ismerem - nagyon nagyra fognak tartani és büszkék lesznek rá, úgyhogy szintén nem fog gondot okozni. Tehát összefoglalva én semmi kivetnivalót nem látok a "tucatnevekben".:)


Remélem megválaszoltam a kérdésedet! Viszont engem tényleg nagyon érdekelne a gyerekeid neve és az is, hogy milyen nevekre gondoltál középútként a "tucatnevek" és a nagyon kacifántos és szokatlan nevek között.:)

2012. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 A kérdező kommentje:

69es.Köszönöm,hogy megtiszteltél a részletes válaszoddal .És teljesen igazad van.Az Anna nekem is nagyon kedves , de engem befolyásolt hogy ne legyen sok ilyen nevű kislány.

Hát toplistát azt nem néztem, de a lányom Imola.Biztos ez is megosztja az embereket.

Én olyan nevekre gondoltam mint Emília vagy fiú névből Lóránd ... se nem mindennapos sem nem cifra.

2012. aug. 27. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!