Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás? A játszótéren,...

Névválasztás? A játszótéren, a babatornán de csak az utcán is minden második kisfiú: Levente, Bence, esetleg Dávid . A kislányok: Anna és Jázmin esetleg Eszter .

Figyelt kérdés

Az anyukák ennyire fantáziátlanok ? Mire jó tucatnevet adni,pláne tucat vezetéknévhez ?

Semmi identitásuk így a neveknek ,mert a gyerekeket megemlítem hogy Levi .. és körül kell írni másik 5 mondattal hogy melyikre gondolunk.



2012. aug. 27. 13:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Balázs nevet választottuk már évekkel ezelőtt a kisfiamnak. De annyi Balázs született a baráti körünkben is, nem hogy a tágabb környezetben, hogy mivel nem akartam tucatnevet, másikat választottunk. Így lett a fiam Levente!! :))))) Na ebben az a vicc, hogy nekem a Levente és a Szabolcs tetszett, a férjem pedig a Levit szavazta meg. Fogalmunk sem volt arról, hogy "tucatnév", ugyanis a mi ismeretségi körünkben egy Levente sem volt, a statisztikákat meg éppen nem olvastuk... :)))) Így lett a kisfiam Levi baba, de egyfelől nagyon illik rá a név, másfelől meg szerencsére van vezetékneve is, (az nem annyira tucatnév), plusz egy második keresztneve, biztos ami biztos. A játszótéren pedig egyszerűen csak a becenevén szólítom, még pocaklakóként kapta, amikor a nemét sem tudtuk, nem hogy a nevét! :)) Pirinyó... :))) Erre is hallgat, és 16 hónaposan még nem ciki...:D
2012. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 A kérdező kommentje:

Felvetettem egy kérdést a legtöbben hisztériázva ítélkeznek felettem ... miért kéne ezt tűrnöm,pedagógus vagyok,nem hülye. Amúgy kulturáltan jeleztem a véleményem ,nem hiszem hogy vétettem volna.

Továbbra is azt mondom ezek nagyon szép nevek ,és remek gyerekek vannak köztük akiket ismerek ,de nem jó ez a tucatnevesdi és továbbra sem értem miért kell ezt a tendenciát követni,ennyi.

2012. aug. 27. 15:00
 53/115 A kérdező kommentje:
51: :))) ez aranyos
2012. aug. 27. 15:01
 54/115 A kérdező kommentje:

Én itt lezártnak tekintem a dolgot...

Az értelmes válaszokat pedig köszönöm.

2012. aug. 27. 15:05
 55/115 anonim ***** válasza:
46%
Kultúráltan jelezted? Az neked kultúrált jelzés, hogy közlöd, hogy milyen fantáziátlan anyukák vannak? Lenne még mit tanulni, függetlenül attól, hogy pedagógus vagy.
2012. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Te még mindig nem fogod fel azt, hogy azáltal, hogy Bence vagy Anna lesz a gyermekem, én nem a trendet követem, hanem egyszerűen PONT EZ a név tetszik???? A babavállalás tervezésekor már tudtuk mi lesz a gyermekünk neve. Egy, azaz egy darab név volt ami mindkettőnknek megfelelt. Baromira nem néztünk utána mennyire tucatnév-e vagy sem. Ezt a részét pont lesz@rtuk...

2012. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó ott a pont :) Nekem még az is tetszik, hogy szerinte ugyan olyan vagyok mint a lányom ovistársának az anyukája csak mert egyforma a lányaink neve :)

Mindegy én tudom, hogy nem vagyok fantáziátlan és örülök annak is, hogy ő biztosan nem fogja tanítani a lányomat :)

2012. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként kár a gőzér szerintem nem lehet meggyőzni arról, hogy elfogadja az indokainkat. Szerinte fantáziátlan vagyok, mert a gyerekem neve tucatnév akkor legyek az. Igazából egyáltalán nem zavar, ha a szemében annak tűnök :)
2012. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:
14%
Na, már szétdurrant! :)
2012. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyet is értek veled, meg nem is. Szerintem is sok az ugyanolyan nevű gyerek mostanában, vegyük csak példának a már felnőtt öcsémet: ált. iskolában 5 ugyanolyan nevű fiú járt az osztályába, őt is beleértve... Nem tudom, hogy rá lelkileg milyen hatással volt, hogy ennyien voltak, de azt biztosan állítom, hogy nekem nincsenek jó emlékeim arról, hogy általános iskolában, gimnáziumban és még az egyetemen is volt rokonnevű iskolatársam/szaktársam. Én ezért is fogom megnézni az utóbbi 1-2 év utónév-statisztikáit, hogy az én gyerkőcöm lehetőleg olyan nevet kapjon, ami nem annyira gyakori, de mégis szép név! Nem mondom egy szóval sem, hogy így biztosan ki fogom védeni a lehetőségét, hogy ugyanolyan utónevű társai legyenek, de legalább megadom neki az esélyt.

Másrészt második névként nem fogok azért lemondani a Hannáról/Annáról, mert pl. 10 Tóth Hannácska jár középsőbe. :P

2012. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!