Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás? A játszótéren,...

Névválasztás? A játszótéren, a babatornán de csak az utcán is minden második kisfiú: Levente, Bence, esetleg Dávid . A kislányok: Anna és Jázmin esetleg Eszter .

Figyelt kérdés

Az anyukák ennyire fantáziátlanok ? Mire jó tucatnevet adni,pláne tucat vezetéknévhez ?

Semmi identitásuk így a neveknek ,mert a gyerekeket megemlítem hogy Levi .. és körül kell írni másik 5 mondattal hogy melyikre gondolunk.



2012. aug. 27. 13:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/115 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam a hozzászólásokat és nem mindenkivel értek egyet. Szerintem sokan azon akadtak el hogy leírta hogy melyikek a leggyakoribb nevek és most azt hiszitek hogy ezek ronda nevek, de nem erről van szó, csak 1000 név közül 5-10 név van amit sokan választanak. Szerintem is zavaró az ha egy pl 30 főd csoportban van 3-4 ember ugyan azzal a névvel, pl én nem azért adom a Levente nevet a gyerekemnek hogy mindenféle becenevet ráaggassanak vagy beszámozzák. Azzal sem értek egyet hogy a válaszadók rögtön rávágják hogy "nem a nevétől lesz különleges" ki mondja ezt?? Azért kellene minél többféle nevű ember hogy megkülönböztessük egymást.

A kérdező kérdésével sem értek egyet, a fantáziátlan anyukákról, nem írom le még egyszer, az előttem szólók már szépen megfogalmazták.

Tényleg vannak hullámok hogy éppen melyikek a legnépszerűbb nevek, 2000évvel ezelőtt is, most is és 2000 év múltán is így lesz, ezen változtatni nem tudunk.

Szerintem is az lenne a jó ha nem lennének tucat nevek, az én időmben is volt hogy 100 Anna járt a suliba és soha nemtudtuk h kiről van szó..és akkor jöttek a becenevek, ragadvány nevek, amik lehet h nem annyira jók mint az Anna. Az én hugom is Anna, sztem is szép név, de mikor oda szólok neki, még 5-en rámnéznek mert azt hiszik hozzájuk szólok., ez elég zavaró. De a bátyám pl Joakim, na mikor hozzá szólok akkor tuti hogy csak ő figyel rám:)

Nem kell nyakatekert neveket választani, nagyon sok név van, szépek mint az Anna, Dávid, Levente...

Nekem is ritka nevem van és a gyerekeimnek is ritka nevet fogok adni, nekem tetszett hogy csak én vagyok ezzel a névvel. A faluban is mindenkit ugyan úgy hívnak, ezt sem értem, mert akkor már tényleg számozhatnánk nevek helyett.

Én igazából azt a kérdést vetném fel hogy miért kell leszólni a mások által választott neveket?

Mitől különb az Anna, Levente...nevek mint pl az Álmos /ha fiam lesz ezt a nevet szeretném neki/ és hasonló nevek, Álmos vezér idejében pl ez a név tök gyakori volt, most el lett felejtve. Az a baj hogy gyakori lesz x összegű név, és a többi el van felejtve és a szülők már nem merik azokat adni, mert valaki kitalálta hogy az milyen kacifántos név, ez csak egy példa, biztos számos oka van még...

Már nem tudom hol tartok, befejezem, esetleg ha eszembe jut még valami írok:)

Amit felhoztam példáknak nevet, nem azért van mert ócsárolni akarom, függetlenül attól hogy nekem tetszik e vagy sem írtam őket, senkit nem akarok megbántani!

2012. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/115 anonim ***** válasza:
65%

Én azért azt igazságtalannak tartom, hogy nekem van egy név, ami már évek óta tetszik, aztán mire megszületik a gyerekem, akkora tucatnév lesz és azért ne adjam azt a saját gyerekemnek, mert másnak hamarabb született babája ezzel a névvel. Szóval ha én megtaláltam a tökéletes nevet, amihez szerintem egyik név sem ér fel, akkor nem azért nem fogom neki adni, mert "rosszkor" született.


Brigi

2012. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/115 anonim válasza:

Szia.

Nem olvastam még végig a válaszokat,de a kérdésedről egy másik jutott az eszembe

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/115 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig minden választ, de leírom a véleményem.

Nekem sem tetszik ha valakinek tucat neve van. Nekem kislánykorom óta a Levente a kedvenc fiú nevem, a saját korosztályomban összesen 3 ismerek. Erre mire nekem is gyermekem születhetne tucat név lett. Így nagy valószínűséggel nem fogom adni.

Mindig is voltak, vannak, olyan nevek amelyek épp felkapottak, és sok van belőlük. A mi korosztályunkban Zsuzsanna, Katalin, Mária.. van sok, nem is beszélve arról, hogy családokban generációkon keresztül mindenki ugyan azt a nevet viselte.

Én is azt gondolom, hogy a névnek a lényege, hogy megkülönböztesse az embereket egymástól, de mivel ma már sokan vagyunk, és megadott nevekből válogatunk, elkerülhetetlen az azonosság.

2012. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/115 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám hogy fantáziátlanok, csak szimplán ez a név tetszik nekik. Az én lányomat is Jázminnak hívják, most 5 éves, de nem úgy kerestük a nevet, hogy melyikből van a legtöbb. Nekem elég régóta a Jázmin a kedvencem, és ezért kapta, nem pedig azért mert sok másik lánynak ez a neve. És én úgy gondolom, hogy nehogy már amiatt ne kapja meg azt a nevet a gyerekem amelyiket én szeretném ,mert egy másik anyuka vagy 1000 másik anyuka is ezt adta az övének, nem fogok idegenek miatt másikat választani. A szüleimnek is tucat nevük volt, mégsem haltak bele, nekem ritka nevem van, mégsem jobb tőle az életem:))
2012. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/115 A kérdező kommentje:
egy kis humoron keresztül a dolog: [link]
2013. ápr. 13. 11:28
 97/115 anonim ***** válasza:
33%
Ha te nem szeretnéd ezeket a neveket adni a kisgyerekednek,akkor nem adod.Ennyi.Mindenkinek szíve joga olyan nevet adni csemetéjének,amilyet szeretne.Ha valakinek a tegyük fel Hanna név tetszik,akkor az egy fantáziátlan anyuka?Szonja a kislányom neve,2 és fél éves,amikor ő született ez elég ritka volt,most egyre többen adják.Nem értem a kérdés lényegét.Ez egy olyan egyéni dolog,amihez a szülőkön kívül senkinek nincsen köze.Én Eszter vagyok,mondjuk már felnőtt,de sokkal jobban örülök,hogy ez a nevem,mintha valami leírhatatlan,kiejthetetlen képzeletszülemény nevem lenne.Mindenki a saját maga háza táján sepregessen.
2013. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/115 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is az érdekesebb, ritkább nevek tetszettek, én sem szeretném, ha rengeteg lenne még belőlem, vagyis a nevemből vagy a kislányomból. Ezért is örülök, hogy a szüleim a Marietta nevet adták nekem, a kislányomat pedig Mirjam-nak neveztük el.
2013. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/115 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de megkérdezhetem, hogy Téged hogy hívnak kedves kérdező?
2013. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/115 anonim ***** válasza:
Az én fiam Donát,ami szerintem elég ritka név,de én nem ezért választottam :-) Még szinte gyerek voltam,amikor meghallottam ezt a nevet,és akkor elhatároztam,hogy ha fiam lesz,Donátnak fogják hívni.Imádom ezt a nevet,komoly,mégis becézhető.A lányom Kinga,ami elég gyakori név,de amikor terhes voltam,megálmodtam,hogy ott fekszik mellettem,karján a rózsaszín szalag,hogy Kinga :-)most várom a harmadik gyerekemet,még válogatunk a nevek közt :-)
2013. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!