Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás? A játszótéren,...

Névválasztás? A játszótéren, a babatornán de csak az utcán is minden második kisfiú: Levente, Bence, esetleg Dávid . A kislányok: Anna és Jázmin esetleg Eszter .

Figyelt kérdés

Az anyukák ennyire fantáziátlanok ? Mire jó tucatnevet adni,pláne tucat vezetéknévhez ?

Semmi identitásuk így a neveknek ,mert a gyerekeket megemlítem hogy Levi .. és körül kell írni másik 5 mondattal hogy melyikre gondolunk.



2012. aug. 27. 13:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 A kérdező kommentje:

Azért ez érdekes párhuzam,nem hiszem hogy vagy különleges vagy csak a neve az ,ez így erős :))) de vicces .

Szép mindkét név és nem gyakori felénk,Pest megye.

2012. aug. 27. 14:24
 32/115 anonim ***** válasza:
77%

Igen én hetente 2x itt váltom meg a világot :)

Egyébként szerintem a legtöbb embernek az volt a baja, hogy te rögtön lefantáziátlanoztad azt aki a topp 100 névből választ.

nem tudom mennyit beszélsz olyanokkal akik nem a szűk baráti köröd, de felénk azt aki ismeretlenül úgy nyit meg egy beszélgetést, hogy azzal esetleg sok jelenlévőt becsmérel annyira nem szokták szeretni. Ha kötetlen csevegésre vágysz olyanokkal akiket kicsit jobban ismersz és egyezik a véleményetek akkor inkább az internetes fórumokat ajánlom (nlc vagy babaszoba stb)

Ezzel nem azt mondom, hogy ne tegyél fel itt kérdéseket, mert nyugodtan :) Megfér a sok mekkora a hasam és pozitív-e a tesztem kérdés között csak éppen el kell fogadnod, hogy itt sok olyan ember van aki nem osztja a nézeteidet és nem csak olyanok akik hasonló beállítottságú, mint te.

Ilyen kérdéseket, hogy miért kell Magornak nevezni egy gyereket vagy jesszus de csúnya a szomszéd kislány én a barátnőimmel vagy a párommal szoktam megbeszélni, mert nem akarok ismeretlenül megbántani senkit aki így hívja a gyerekét és nem akarok olyan se olvasni, hogy más dolgom nincs, mint ezen rágódni vagy csúnyábbakat.

2012. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/115 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is gyakorik ezek a nevek. Az én osztályomban 10 kisfiúból 3-at Bencének hívtak. Az évfolyamon (3 osztály) 5 Lili volt és 4 Hanna.

Bence, Bálint, Levente, Anna, Hanna, Lili felénk is nagyon gyakoriak.

2012. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 anonim ***** válasza:
82%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ha különleges az a baj, ha gyakori akkor meg az. Olyan nevet úgy sem lehet találni mai mindenkinek megfelel, és nem is kell. Én pl. örültem, mikor általánosban minden osztályban az évfolyamunkon volt 1-1 Adrienn, hogy nem csak engem hívnak így, szóval azért mert más is azt a nevet viseli, még nem hiszem, hogy egy gyerek is lelki sérült lett...

2012. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 anonim ***** válasza:
86%

A munkahelyemen egyszer csörgött a telefon. Felvettem, és egy nő mutatkozott be. Visszakérdeztem, hogy mi a neve, mert teljesen meglepődtem. Ugyanaz volt a neve, mint az enyém. A vezeték és a keresztneve is. Pedig nem gyakori sem a kereszt-, sem a vezetéknevem. Elég vicces volt.


A kisfiamat Bencének hívják. Én nem gondolom, hogy bármiben problémája lesz a neve miatt. Lehet, hogy az elmúlt években tucatnévvé vált -megjegyzem, nem ezért választottam ezt a nevet-, de 10-12 év múlva már biztosan ritka név lesz.

Nem hinném, hogy fantáziátlan vagyok. Nekem ez a név tetszett a terhesség elejétől kezdve. Nem bújtam a könyvet, nem kerestem a fiúneveket, nem válogattam, hanem ez az egy név volt, ami tetszett. Ebből következik, hogy nem is tudtam, hogy ez tucatnév, egyetlen Bence ismerősöm volt addig, amíg a fiam nem született meg. Ugyanígy voltam a kislányom névválasztásánál is. Ő Viktória lett, nála sem bújtam a könyvet, nem tudom, hogy mennyire gyakori-e, ez tetszett és pont.


Egyébként kedves kérdező. Azért néha a helyesírási szabályzatot is olvasgathatnád!

2012. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 A kérdező kommentje:
Nem zavar ha nem értenek egyet és nem szoktam becsmérelni másokat, igen fantáziátlannak tartom ez tény, ennyi.Engem az zavar hogy fröcsögnek ,indok meg nulla.
2012. aug. 27. 14:43
 37/115 anonim ***** válasza:
46%

Mert ugye csak a te indokod az elfogadható. Vagyis, hogy fantáziátlan az aki ezt a nevet adta a mások indoka, hogy pl, neki ez a név tetszett gyakoriságtól függetlenül vagy mert szerinte ne a neve miatt legyen különleges stb az fröcsögés? Mert jajj lehet, hogy nem esett neki olyan jól, hogy fantáziátlannak tekinted :)

De te tudod.

2012. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 A kérdező kommentje:

35 ösnek köszönöm ,ment a zöld kéz bár én nem személyeskedtem

kicsit nehéz gépelnem mert felkelt a lányom és nyűgös ringatom.

nem hiszem hogy pedagógusként gondom lenne ezzel , ez csak egy fórum ,ugye nem javítgatod otthon pirossal?

2012. aug. 27. 14:47
 39/115 anonim ***** válasza:
70%

22-es vagyok.

Nem szoktam világot váltani, de nem értem, hogy akik a neveken akadnak fenn, miért nem hoztok létre egy fórumot. Még mindig kiváncsi vagyok, milyen fantáziadús neve lesz a gyerekednek. És te meg én tuti különbőzünk. Nem attól fogok szeretni/kevésbé szeretni valakit, mert Eszternek hívják, hanem mert olyan, amilyen. A munkahelyemen kb. 6 Judit és Zsuzsanna van és képzeld, egyiknek sem okoz gondot, nem depressziós a neve és meg tudjuk különböztetni őket.

2012. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 A kérdező kommentje:

A 34estől kérdezem a közép utat nem is ismeritek?

Senki nem mondta hogy Armándónak kell hívni a gyereket..

Vannak hagyományos szép és ritka nevek ,Én sem hiszem hogy valakinek csak és kizárólag a Hanna tetszik... ennyi

2012. aug. 27. 14:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!