Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkényeztetés, de mikortól?

Elkényeztetés, de mikortól?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 hónapos és a kezdetektől úgy gondolom, hogy a tudatos nevelés fontos, persze egy ekkora babát még nem lehet nevelni, de abból, mire hogy reagálok, észreveszi majd, mivel mit érhet el. Most az az új dolog, hogy be szoktunk ülni egy játszótérre anyummal délután és Ő ott imád kézben lenni, hiszen jó nézelődni, DE elég nehéz a feneke és egyébként se abból álljon szűk két óra, hogy kézben van.

Ti hogyan reagáltok ilyen esetben? Ha hisztérikusan sír, főleg nem veszem fel, a babakocsiban igyekszem megnyugtatni és csak aztán veszem ki, hogy ne vegye azt észtre, hogy hopp, ha üvöltök, kivesznek? Ez menni fog.. Vélemény? :)

Itthon egyébként eljátszik, bár itt is egyre gyakrabban nyőgdécsel, stb, de elvan.



2012. szept. 25. 18:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Hűű, nem hittem, hogy ezzel ekkora vitát gerjesztek.. :(

Kedves 6-os, teljesen egyetértek Veled, pontosan így értettem, hogy ha egy kicsi baba észreveszi, hogy ha nyőg, vagy sírva nyúl egy játékért egyből odaadják, ha nyöszörögni kezd, felkapják, ha leteszik és sírni kezd (!!!) EGYBŐL visszaveszik kézbe, ezekkel egyértelműen azt tudatjuk Vele, hogy Ő irányít, hiszen ha pl leteszem és sírni kezd, majd egyből visszaveszem, azt közlöm: "Ok, ok igazad van, nem teszlek le, csak ne sírj" Ebből nagyon nagyon hamar tanul a baba... Akárcsak abból, ha egész nap valaki fölötte ül és játszik bohóckodik Vele, így előbb utóbb egy percet sem lesz el egyedül és ezek az anyukák mondják majd, hogy jajj, a két évesem mellett egy tányért nem tudok elmosogatni... DE miért??? Mert kicsinek elkényeztette, egész nap játszott Vele és felkapkodta, ahogy nyekkent.

Félreértés ne essék, imádom a lányomat, nem hagyom sírni, ha valamiért elkeseredett, sokat beszélek Hozzá, játszunk, nevetgélünk, mondókázunk, énekelek Neki, és sétálunk, na meg persze kézben is van ám, csak épp szeretném megtalálni azt a határt ami még nem kevés, de nem is túl sok... :)

2012. szept. 25. 19:56
 12/27 anonim ***** válasza:
62%
6-os vagyok. Igen így gondoltam én is, Én értettem mit akarsz kérdezni. Néhány emberrel ellentétben! :D Nyugodtan folytasd az elvet amit el kezdtél! Jó úton jársz!
2012. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszi, 6-os. :) Egyébkén a Te babáddal azóta hogy haladtok? Sikerült következetességgel és határozottsággal lenevelni a hisztiről, vagy legalábbis kordában tartható pl boltban, amit írtál, milyen nehéz volt? :)
2012. szept. 25. 20:42
 14/27 anonim ***** válasza:
2012. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen könnyebb. Muszáj következetesnek lenni. Vannak még kirohanások, de közel sem annyi. Azért hisztisnek hisztis, mert én is azt hittem az akarat később alakul ki. Tévedtem! :)

6os

2012. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%
14es. te egy agytröszt vagy! Ki mondta, hogy hagyjuk sírni a gyereket, még ki ordítja a tüdejét? Erről szó nem volt. Arról volt szó, hogy ne kapkodd fel, hanem nyugtasd meg a kocsiban, ágyban, stb. és utána vedd fel! Van egy kis értelmezési problémád úgy vélem! Persze, kreatív lesz a hisztis gyerek, nagyon leleményesen tudják zsarolni a szülőt! Én ezt nem szeretném. Nem vasorrú bábának kell lenni, hanem következetesnek! A 2 nem össze keverendő!!!
2012. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%
en is igy probaltam nevelni a lanyom, megis jon utanam minden hova, mintha hozzam lenne kotve. Beteszem a szobajaba, de amint latja, hogy kimegyek, jon utanam. Olyan hisztit kepes levagni. Volt, hogy betettem a szobajaba, hogy nyugodjon le. Utana bementem es megolelgettem. Ugyhogy nem biztos, hogy nem lesz akaratos, hisztis kesobb.
2012. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, persze nevelni kell, lehetőleg következetesen, akár a kezdetektől, de a babának/gyereknek korszakai vannak, minden baba sír, minden kisgyerek sír és 1-másfél-2 éves kortól van hiszti. Ha esetleg kevésbé hisztis a gyerek, akkor lehet hogy lesz alvás/altatás probléma, vagy utazni utál, tegyük fel, vagy a többi gyerekkel nem akar barátkozni, lényeg: mindig van valami...
2012. szept. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

én következetesen neveltem a fiamat és elég szigorú is vagyok azt hiszem :)

most 3 éves és igen, ennyi év "gyakorlattal" picit vicces a megfogalmazásod, vagyishogy az, hogy én is mennyi mindent hittem a kisbabámról, aztán persze hónapokkal később rájön az ember :)


én mindig felvettem mikor sírt, soha nem hagytam se alvás előtt sem séta közben sem semmikor sírni.

tehát a te elved szerint egy elkényeztetett gyerekem van. és pedig nem :) pont, hogy azért mert totál megbízik bennem, szuper gyerek, nem mondom, hogy a hisztit nem ismerjük, de baromi ritka. érvekkel meggyőzhető, hiszti elkerülhető, még a dackorszakra is azt mondom, hogy nem volt vészes, persze még bőven benne vagyunk :)

tudja mit lehet és mit nem. nincs nálam olyan, hogy tegnap nem lehett valamit ma lehet... ha egyszer valami nem az az is marad, de soha nem hagytam és most se tudnám sírni hagyni ha olyan miatt van ami alapvető igénye.

de a te példád pl. szerintem egyáltalán nem következetes nevelés mert először még kivetted, majd rájöttél, hogy neked ez nem kényelmes ezért a babakocsiban sírhat, megvigasztaod ha tudod, de nem teljesíted a kérését, pedig pont te mutattad neki, hogy mennyire jó a játszin ölben nézelődni.

2012. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó válaszolóval.

Én nem hagytam sírni a babámat, mert ha nincs is konkrét fizikai problémája, de a sírással mindig jelez valamit, adott esetben azt, hogy egyedül érzi magát, és az anyukájával akar lenni. És ezt én nem akartam megtagadni tőle. Ezzel azt értem el, hogy mára egy kiegyensúlyozott, nyugodt kisfiú, órákig eljátszik egyedül, rá lehet szólni, ha valami rosszat csinál és szót fogad, a hisztit nem igazán ismerjük.

Kérdező, azzal amit csinálsz, pont azt éred el, hogy a babádból egy szorongó, önállótlan kisgyerek lesz (a te szavaiddal élve hisztis), mert nem alakul ki benne az ősbizalom. Felnőttként ez még komolyabb problémákat okozhat. Valaki belinkelt egy videót Dr. Ranschburg Jenőtől. Érdemes megnézni, nagyon igaz amiket mond.

2012. szept. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!