Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkényeztetés, de mikortól?

Elkényeztetés, de mikortól?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 hónapos és a kezdetektől úgy gondolom, hogy a tudatos nevelés fontos, persze egy ekkora babát még nem lehet nevelni, de abból, mire hogy reagálok, észreveszi majd, mivel mit érhet el. Most az az új dolog, hogy be szoktunk ülni egy játszótérre anyummal délután és Ő ott imád kézben lenni, hiszen jó nézelődni, DE elég nehéz a feneke és egyébként se abból álljon szűk két óra, hogy kézben van.

Ti hogyan reagáltok ilyen esetben? Ha hisztérikusan sír, főleg nem veszem fel, a babakocsiban igyekszem megnyugtatni és csak aztán veszem ki, hogy ne vegye azt észtre, hogy hopp, ha üvöltök, kivesznek? Ez menni fog.. Vélemény? :)

Itthon egyébként eljátszik, bár itt is egyre gyakrabban nyőgdécsel, stb, de elvan.



2012. szept. 25. 18:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de olyan kedves, ahogyan egy szem 4 hónaposod mellől elméleteket gyártasz nagyobb gyerekek neveléséről. :) Én is ilyen voltam, és most, egy 2,5 éves és egy 5 hónapos mellől már nagyokat mosolygok a korábbi elveimen.

Egyrészt minden gyerekmás. Kisfiamat próbáltuk sírni hagyni, nem jött be, lilára ordította a fejét, és a mai napig nem alszik el egyedül. Nem jött be. Így jött az új elv: gyereket sírni nem hagyunk, még nyöszörögni sem. Erre itt a kislányom, akinél ez is dőlt, mert ő meg olyan, hogy egy perc sírás/nyöszörgés után már alszik. Akkor most melyik elv a jó?

Hidd el, kérlek, hogy szoktathatod 4 hónaposan valamire, de ez nem jelenti azt, hogy örökre úgy is fog maradni. Most még jól elvan egyedül, aztán átlagosan 8 hónaposan elkezdenek félni, ha nem látják az anyjukat, és sírnak, ha kimegy a szobából. Ez nem nevelés kérdése, hanem egy fejlődési szakasz. Ahogyan az is, hogy a másfél évesek jelentős része minden korábbi szoktatás ellenére üvöltve követi az anyját a vécére, és ha véletlenül Anya nem vele foglalkozik, lerángatja róla a nadrágot.. Akkor is, ha két hónappal korábban egy tündér volt.

Én is sok dologra csodálkozva néztem korábban: mi az, hogy egy 2,5 éves nem fogad szót? Hogy nem szobatiszta? Hogy nem alussza át az éjszakát? Aztán íme, az enyém. Hónapok óta nem adok rá pelust itthonra, de bepisil, az éjjellel meg nem tudok mit csinálni, nem alussza át. Van ilyen.

Azt javaslom, ne tudományos elméleteket gyárts, mert az elég nagy kudarc, amikor megdőlnek, hanem érzéssel, a gyerekre hangolódva próbáld meg nevelni őt. És légy rugalmas, mert ha esetleg lesz kistesó, hozzá tuti más módszerek kellenek majd. Sok sikert!

2012. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
30%
Véleményem szerint, ha a baba képes arra, hogy a napi rutint (pl: fürdés után kaja jön, aztán alvás)megszokja, akkor bizony arra is képes, hogy berögzüljön neki, hogy sírás= anya felkap, cicire rak, hordozgat stb. Ne becsüljük alá a piciket, attól, hogy babák, még nem buták. Ezzel nem azt mondom, hogy hagyjuk ordítani naphosszat a babánkat, soha ne vegyük fel (sajnos sokan csak a két végletet tudják elképzelni), de azért ésszel neveljünk és neveljünk már kicsi korban. Én így gondolom és így csinálom, aztán majd kiderül mire megyek vele.
2012. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Az utolsó valaszoloval teljesen egyetértek, de kedves 19 és, itt az egy dolog, h néha kiveszem a babamat, hagy nezelodjon a jatszon a kezembol, mutatók Neki ezt azt, de ez nem azt jelenti, h amíg ott vagyunk kézben szeretném tartani... Szép is lenne. :-D:-D. Egy idő után mondom Neki, h most kicsit visszateszlek és ezzel 70 %ban nincs is gondja, akkor onnan nezelodik tovább, DE ha mégis sírni kezd, nem veszem vissza azonnal, mert sokszor fel percig sem sír és máris rájön nincs akkora baj... Olyan rossz, bárhogy magyarázom, néhányan így is felreertitek... NEM hagyom Öt sírni és válaszolok a kereseire, de nem pánikszerűen kapom ki, ha nyekken. Ezek szerint ahol többén vannak tesok, és sokszor fel óráig sem. Tudják felvenni a babát, az mind zárkózott lesz, mert nem reagáltak egyből?? Vicc... Abban is igazatok van, h minden baba más és mindhez más nevelés, és reakciók kellenek, de vannak alapok, amik sztem mindenhol érvényesíthetők. :-)
2012. szept. 26. 09:22
 24/27 anonim ***** válasza:
31%
Ez a lepontozgatás miért jó? Komolyan kérdezem,ez valakiknek örömet okoz? Gratulálok. 22-es vagyok.
2012. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le, pedig nehannyal egyáltalán nem érték egyet... :-)
2012. szept. 26. 10:10
 26/27 anonim ***** válasza:
10-es akkor olvass vissza, leírta, hogy ő látja, hogy mikor hisztizik. Azért kérdeztem amit, de még mindig kíváncsi vagyok mi a jele a hisztijének.
2012. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
13%
Na, látom, lassan 0-ás lesz a válaszom. Pedig nem hiszem, hogy megbántottam volna valakit, csak leírtam a véleményemet. De úgy tűnik egyeseknek agyára ment a nagy anyaság :-) Kedves Kérdező, most már Te is tudod legalább, hogy csak az a jó nevelés, ha egész nap rajtad csüng a gyerek, sírás kizárva, 2 -3 évesen is Veled alszik stb.22-es voltam.
2012. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!