Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kizárólag anyatejes...

5 hónapos kizárólag anyatejes babámat titokban megetette anyukám ezzel-azzal, mikor fél órára rábíztam. Mindent elrontott?

Figyelt kérdés
Tudta,h még semmit sem akarok neki adni tejen kívül egy pár hétig,de szerinte 3 hósan lehet kezdeni a hozzátáplálást,ezen sokat vitatkoztunk.Most mérges vagyok nagyon,lehet már máskor is megtette,csak most derült ez ki véletlenül!Ti mit tennétek?
2012. okt. 5. 09:09
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%

Ezek után ne haragudj, de én tuti nem bíznám rá egy jó ideig.

S azt se tudod, hogy hányszor csinálta, mióta és mivel etette? Basszus. Ha eddig nem lett baj (kiütés, hasfájás), akkor nem hiszem, hogy lenne később.

A te gyereked és ezt tiszteletbe kell tartania, elvégre nem arról volt szó, hogy nem eteted, vagy veszélyezteted a kicsit. Azt hiszik, hogy felneveltek 1-2 gyereket 20-30 éve, s akkor ők csak jobbak lehetnek, mint te vagy én. S csak az a jó amit ők tudnak (tisztelet a kivételnek).

Vagy egy nagynénink, aki egyszer csak úgy nekünk esett, hogy azt hisszük, hogy ő nem tudna ellátni egy babát, pedig nem is ez volt a téma. Biztos rosszul esik nekik, hogy de rég volt, mikor ők babáztak és ez elmúlt, meg stb. De akkor se ez a módja.

5 hónapos és azt se tudod, hogy mit evett eddig életében?

Mikor elkezdtem a babám hozzátáplálását, akkor együtt éltük át, láttam az első fintorát, az arcát, hogy meglepődik.

Én komolyan elbeszélgetnék vele, hogy ilyet nem lehet csinálni.

Bocsi, ha túl heves voltam.

2012. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 kíváncsicska ***** válasza:
86%
Én nem hagynám vele kettesben addig amig meg nem értett, hogy az én gyerekem és úgy nevelem ahogy jónak látom, és akkor kezdem hozzátáplálni amikor én akarom és jónak látom.Ezeket igenis tartsa tiszteletben.Akkor más volt és most is más az irányelv.Baja nem lesz mert azért gondolom nem csülökpörköltet adott neki, de igen ha tehéntejet az ne a legjobb.Kiütései ha nincsenek akkor nincs gond.És igenis állj elé és mondd el neki, hogy emiatt amíg folyik a hozzátáplálás nem hagyod vele kettesben, mert elvesztetted a bizalmat.Nekem is sok időbe telt míg megértettem anyósommal, hogy a gyerek semmit nem eszik csak anyatejet.Tarts ki az álláspontod mellett.
2012. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
26%
Ok, én nem akarok vitázni, mert mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. A kérdező véleményt kért, én elmondtam az enyémet, ráadásul nem is azt mondtam, hogy az anyukája jól csinálta, mégis jól le lettem pontozva. Akkor vessz össze kérdező az anyukáddal, az biztos jó lesz.
2012. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
63%

11-es vagyok

Lehet nem mérget etetett vele, de basszus ilyet akkor se lehet csinálni. Ez felér egy hátbaszúrással, mivel a szülei nem azt az utat válsztották, amit a kedves mama. S a tudtuk nélkül, sutyomba és meg se mondta.

Mondd el mennyire csalódott vagy, mennyire megbántott.

Meg ha annyira okos hozzátáplálásban, akkor k&rv&ra nem így csinálta volna. Szóval ez merő beleokoskodás.


Kedves kérdező próbáld magad túltenni rajta, majd te fini gyümölcsöt adsz neki, új lesz majd neki, az első kistányérjából, egy első kiskanalával :-)

Férjednek meg azért mond el.


(S kedves mamapártiak, nyugodtan lepontozhattok :-P)

2012. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
37%
ja, 6. voltam
2012. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
31%
túlreagálod! régen amikor pl én voltam baba-35 éve- az volt a szokás,h tápszerese babáknak 2,anyatejeseknek 3 hós kórtól elkezdték a gyümileveket adni. ez csak egy mai baromság h sokat várj.miért? az meg h nem te adtad először.. na bumm.. én inkább az anyukám tanácsát fogadnám meg nem a könyvekét. semmi baja nem lesz a gyereknek,sőt,minél előbb kóstolgat,annál jobb lesz az étvágya,és ráadásul nem kell szenvedni h 2 évesen még a cicin akar lógin. 1 éves korára elválasztódik,ami az ideális!
2012. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

A Te döntésed, hogy meddig akarod kizárólagosan anyatejjel táplálni a babádat, ezt az anyukádnak/anyósodnak/vigyázónak tiszteletben KELL tartania.


Én nemsokára szülök, de az én anyósom már terhességem elején kijelentette, hogy jelenlétemben úgy csinál majd, ahogy én kérem, de ha kettesben marad a babával, úgyis azt csinál, ahogy ő gondolja.

Na akkor kellett volna a sarkamra állnom, de jól elpoénkodtuk a dolgot, sajnos.

Na de egyszer vegyek észre egy ilyet, az biztos, hogy nem fogom őket kettesben hagyni!!!!!


Én megértem az aggodalmad!

Ezt meg kell vele beszélni!! Tisztázni a dolgokat, már Te is ANYA vagy és ne ő döntsön a babád felett, szerinte mit kellene máshogy csinálni!


Engem is le lehet pontozni, de akkor is ez a véleményem :)

2012. okt. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

17es vagyok


Illetve azt gondolom, hogy lehet neki valamiről más véleménye és el is mondhatja, meg lehet beszélni, hogy Te és Ő mit gondol bizonyos dolgokról, mint jelen esetben a hozzátáplálás.


Engem az zavar a legjobban, hogy titokban, a hátad mögött tette!!

Ez bosszant!!

2012. okt. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a legnagyobb baj, hogy megetette, valószínűleg semmi baja nem lesz tőle, hanem az, hogy titokban tette! És ezek szerint el sem akarta mondani, csak hát kénytelen volt. Én is nagyot csalódtam volna benne, és megmondanám neki, hogy ha ezentúl nem tartja be azokat a szabályokat, amiket én mondok, többet nem maradhat egyedül a babával.
2012. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálja túl!! Először is azért,mert ez az 5 hónapos baba az Ő gyermeke,nem az anyukájáé!

Lehet nem lesz neki baja,de egy 5 hónaposnak töltött káposzta levet-kenyeret nem szabad adni!!

Én azt tanultam a szüleimtől,hogy ha van bennem tisztelet- már pedig legyen!!- akkor kérdezek mielőtt cselekszem!

Ergó,ha egyszer majd lesz unokám és észre veszem,hogy éhes ,akkor max felhívom a lányomat és megkérdezem,hogy reszelhetnék e neki egy kis almát?

Ha valamiért nem tudom elérni,akkor megnézem mi van otthon- mondjuk Anyuék,ha mentünk mindig bekészítettek bébikaját és gyümölcsöt! (ritkán jutunk el Hozzájuk,messze laknak!)

Ez a helyes magatartás a nagyszülő részéről!!


Én is kaptam sok olyat anno,amit ma nem javasolnak,a Páromat is híg-grízzel is etették amikor egész pici volt! De nem a szülők engedélye nélkül!

Ha a babának valami baja lesz,akkor a szülő nem tudja miért is,és akkor az anyukát nézik le,nem a nagyszülőket! Azért ez sem elhanyagolható!


Én sem vinném jó ideig a gyereket,de elmagyaráznám miért-ha már így is úgy is megsértődik! Ilyenek a nagyszülők- legalább is azok akik "jót" akarnak,csak valahogy mégsem az jön le.


Üdv: 3 lányos,22hkm

2012. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!