Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 4 hetes. Ennyire erős...

A babám 4 hetes. Ennyire erős vagy ez így kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
Mikor hasra fektetem és a feje alá rakom a kezeit akkor szó szerint meglöki magát a kezeivel és hanyatt fekszik..Ennyire erős baba vagy ezt minden baba csinálja?Meg amikor büfiztetem akkor rendesen tartja a fejét 10-15 másodpercig,néha még tovább is...
2012. okt. 5. 16:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
67%

Na feldobtad a labdát! :)

Előszöris! Igen,vannak gyorsabban fejlődő gyerekek,de ez nagyon ritka,és van akinél ez nem jó jel!

Olvass utána!

A gyerekorvosok nem mindig veszik észre vagy nem is ez a területük,így nem is ismerik fel az izomfeszességet.

Nekem korababám van,most 17 hetes.Mivel koraszülött,így folyton vissza kell hordani gondozásra,ahoz a dokihoz,aki születésétől kezeli.Plusz járunk a háziorvoshoz is.DE EGYIK SEM VETTE ÉSZRE,HOGY IZOMFESZESSÉGE ÉS FERDE NYAK BETEGSÉGE VAN A BABÁMNAK!

Úgy derült ki,hogy kértem a háziorvoshoz egy beutalót a gyerek rehab-ra,mert a nagyfiam is korababa lett és mozgásproblémái voltak piciként,amitől később tanulási gondok!

A rehabos doki pedig megállapította az izomfeszességet,és betett bennünket gyógytornára.

Nagyon fájdalmas a babának,de a gyógytornász azt mondta,hogy csak az elején fog fájni neki,és ha ezt most nem csinálnánk neki,nem tudna időben,rendesen mászni,aztán járni,stb.

Tehát akit érdekel,hogy hol van ingyenes torna ilyesmire,az kérjen beutalót a gyerek rehabra.

2012. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok! Gyógypedagógus vagyok, ez valóban lehet az izomfeszesség jele, amitől még fejlődhet a gyermek normálisan, de minden kisebb eltérést érdemes a legkisebb korban korrigálni, mert akkor a leghatékonyabb a fejlesztés. A gyermekorvosok ezt általában nem tudják megállapítani, Dévény terapeuta a megfelelő személy. Megnézetni érdemes, attól biztosan nem lesz baja. Az én fiam is járt.
2012. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
0%
18-as: Fejlődhet a gyerek gyorsabban, de azért ennyire nem. Tudod, kedves mindent tudó anyuka, mindennek van határa! :-)
2012. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
18%
18-as! Te aztán megmutattad a kinyilvánulásodban, mennyire egy csoda anyuka vagy! Nem hiszem, hogy mindent tudó okos anyukák lennénk, csak nekünk is van gyerekünk, és tudjuk, hogy mikor miket csinál! És igen, vannak ügyes gyerekek, vannak erős gyerekek, akik előbb csinálnak dolgokat, de nem ennyire! Én soha egy gyerekre sem irigykedtem! Úgyhogy a saját magam nevében kikérem magamnak! De gondolom, a többi anyuka is! De viszont a kérdést többször is elolvastam, hogy jól olvasom-e, hogy az a 4 hét, az tényleg 4 hét-e, amit írt a kérdező! Mert tudod, senki nem irigységből ír, hanem jó indulatból! Az én gyerekem mindent időben csinált, nem kirivalkodóan előbb, és nem kirivalkodóan később! Mert ha 4 hetesen átfordult volna, akkor akármit mond a gyerekorvos, akkor is vittem volna gyógytornászhoz! Sajnos a gyerekorvosok olyanok (tisztelet a kivételnek, biztos van sok kivétel), akik az ilyen dolgokat nem veszik észre!
2012. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
2012. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
2012. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ezt a kettőt azért olvasd el, amit bemásoltam! Itt is azt írja, hogy ha jelentősen eltér a normális mozgásfejlődés, érdemes SZAKORVOSSAL, (nem gyerekorvos, hanem szakorvos) megnézetni! Inkább nyugtasson meg, hogy nincs semmi baj, mint hogy későn vegyenek valamit észre!
2012. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
34%
ma voltunk a kisfiammal dévény tornán utoljára izomfeszesség miatt.onnan vettem észre hogy vmi nem stimmel,hogy 2 hónapos megfordult,ferdén tartotta a kisfejét.6.alkalom volt,és az utolsó,teljesen helyre jött.direkt megkérdeztem tőle,normális-e az ha egy baba 4 hetesen átfordul.Azt mondta idézem:"Nem egyáltalán nem normális,nem véletlenül megvannak mindennek az ideje.Tudod hány anyuka van aki azt hiszi milyen ügyi gyereke van,dicsekednek hogy ezt meg azt csinálja,későb meg csodálkoznak ha valami nem stimmel.Azt a babát feltétlen meg kell nézetni szakemberrel,mert lehet hogy 1-2 éven belül nem látszik meg rajta,de később nem tudja majd elkapni a labdát,ferde lesz a lába,gerincferdülése lesz."Na ezt mondta szinte szó szerint.Kérdező ha Te megnyugszol úgy hogy a háziorvos(aki megsúgom nem ért hozzá)azt mondja jajj de fasza kis gyerek,akkor aludj tovább nyugodtan.Én biztos nem lennék nyugodt,addig mennék míg ki nem derül van-e nála vmi.vidd el szakorvoshoz,később meghálálja hogy odafigyeltél rá ilyen idősen mert Te vagy az anyja.Mondom az én kisfiamat 6 alkalom alatt helyrehozták!30 ezer ft volt,de megérte.
2012. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!Nem egy egyszerű gyerekorvos vizsgálta meg hanem szakorvos!Ültetgette ott,meg forgatta ide oda,tornáztatta a lábait,a kezeit.Értitek már?

Nem írtam egy szóval sem hogy folyton átfordul,eddig csak 2-3 alkalom volt amikor ezt csinálta!NEM FOLYTON!

És köszönöm szépen azoknak akik lecsesztek!


18-as neked pedig köszönöm hogy kiálltál mellettem!

2012. okt. 11. 09:57
 30/68 anonim ***** válasza:
68%

23-as válaszoló ha hiszed ha nem, igen is van olyan baba aki ilyen gyorsan fejlődik. Az én kislányom pl.. Nem az unokaöcsém szomszédjának a sógorának a fia hanem az én lányom szóval nap, mint nap látom és tudom, hogy egészséges.Csípővizsgálaton is megjegyezte a doktornő, hogy milyen vastag erős csontjai vannak és, hogy formás izmos baba. Nálunk ezt örökölte az apukájától. A párom is sokkal hamarabb csinált mindent pici korában.Igen ritka ez, de nem kizárt és lehetetlen, mint ahogy ezt állítjátok. Rögtön baja van a babájának.Hát persze!

24-estől idézek " nekünk is van gyerekünk, és tudjuk, hogy mikor miket csinál! " Hát basszus nekem is van és én is tudom mikor mit csinált. Azért írtam le a kérdezőnek, mert már a frászt hozza rá itt egy pár anyuka.

Kedves kérdező! Tanuld meg, hogy ezen az oldalon olyasmit ne kérdezz, ami eltér egy picit is az átlagtól, mert akkor te hazudsz meg te vagy a sz@r anya...Minden jót kívánok Neked vagyis Nektek :))

2012. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!