Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 4 hetes. Ennyire erős...

A babám 4 hetes. Ennyire erős vagy ez így kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
Mikor hasra fektetem és a feje alá rakom a kezeit akkor szó szerint meglöki magát a kezeivel és hanyatt fekszik..Ennyire erős baba vagy ezt minden baba csinálja?Meg amikor büfiztetem akkor rendesen tartja a fejét 10-15 másodpercig,néha még tovább is...
2012. okt. 5. 16:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
0%
Honnan a búsból veszed, hogy nincs tapasztalata a válaszolóknak. Ha olvastad volna láttad volna, hogy itt még gyógytornász is válaszolt a kérdése (pontosabban most már inkább dicsekvésre). Próbálj már normálisan gondolkodni és felejtsd már el végre ezt az irigység-dolgot, mert ez már lerágott csont. Tudod mit, akikről te itt azt feltételezed, hogy irigyek, azoknak van annyi eszük, hogy lássanak is ne csak nézzenek. Egyébként ilyen szűk látókörű megnyilvánulások után levontam a következtetést és részemről jegelem a témát.
2012. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
"tele van életkedvvel" :-D De jót röhögtem. és akkor azok a babák akiknek lassabb a mozgásfejlődésük azok 4 hetesen életuntak vagy mi? ezt se orvos mondta arra mérget mernék venni. :-D Egyébként azt sem értem hogy ugyebár nem gyerekorvos látta a gyereket hanem szakorvos,de ha egészséges akkor mégis minek vitte a kérdező szakorvoshoz.
2012. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hónapra született korababa volt és alig 1 kilósan az inkubátorban hason fekve jobbra-balra fordította a fejét. Hozzáteszem rengeteg vizsgálaton esett át és bizonyítottan nem volt feszes,tornára sem kellett járnunk. Na Ő erős volt!
2012. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
70%
öööö...bocsánat de én senkire sem vagyok irigy,2 gyereket neveltem fel akikre nagyon büszke vagyok.segíteni akartam a válasszal mert rengeteg ilyen baba van. Egyébként nem hiszem hogy meg kellene kérdőjelezned a diplomám hitelességét,rengeteget tanultam érte,és azóta is rendszeresen járok Dévény Annához továbbképzésekre.Mondjátok meg de tényleg,hogy egy 4 hetes babának hogyan is lehetne az izomzata annyira kifejlődve hogy megforduljon?a 4.-5.hónapban lenne ez elfogadott.
2012. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
65%
4.5. hónapban??? Az én babám 8 hetes és rendszeresen megfordul már a hasáról a hátára. ÉS SEMMI BAJA!!!!!!!!!!!!!!!!! IGEN ORVOS IS LÁTTA!!!!!
2012. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
42%
És milyen szakorvishoz vitted a babád kedves kérdező?Gyógytornászhoz?Vagy?milyen szakorvos,aki ültetgeti,stb. és megállapítja,hogy ügyes életvidám?Mert mi hordtuk gyógytornászhoz,mivel korababa,de az nem ültetgette!És mégegy!Miért vitted szakorvoshoz?Csak ügy hasra ütésre?De ha ezt akarod hallani,akkor NAGYON ÜGYES,ERŐS babád van!Gratulálok!!!18-asnak pedig csak annyi:igen,megesz a sárga irigység,amiért a kérdező babája 4hetesen átfordult,az enyém meg csak rendes időben!Azt sem tudom,hogy irigykedjem rá,főleg úgy,hogy az én gyerekem már 2évses,beszél,szobatiszta,makk egészséges!Biztos,versenyezni akarok vele 18-as,nem???
2012. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
49%

55-ös, 8 hetesen az én gyerekem is átfordult a hasáról a hátára. A gyerekek ugyebár ilyenkor "fejnehezek" és tetszik nekik, hogy a fejük súlya átbillenti őket hasról hátra. Ez viszont még közel sem tudatos átfordulás, az valóban csak a 4., 5. hónapban történik meg. Ha tőlem megkérdezik, hogy mikor fordult át először hasról hátra nem mondom, hogy 8 hetesen mert ez orvosilag nem igaz. Persze te nyugodtam mondhatok, a te dolgod.

Viszont a kérdezőt nem értem, hogy minek vitte az időre született gyerekét fejlődésneurológushoz (gondolom erre a szakemberre gondolt) ha időre született, ERŐS a babája. Nálunk egyébként a gyerekorvos is meg szokta vizsgálni a babákat úgy ahogy ő leírta (ülésbe húzás, lebegő ültetés, járatást stb.). Úgyhogy ez a szakorvos-duma szerintem kamu. :-) Meg azt sem értem miért akadt ki ennyire azon a lehetőségen, hogy ez a túlzott "erősség" lehet feszesség jele is. Talán az szégyellni való? Mert teljesen úgy adta elő a megnyilvánulásaiban. Ezek után tényleg csak arra tudok gondolni, hogy csak dicsekedni akart. Ja és NEM VAGYOK IRIGY!!!

2012. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
44%

Reagálnék egy mondatodra amivel nagyon nem értek egyet.

" A gyerekek ugyebár ilyenkor "fejnehezek" és tetszik nekik, hogy a fejük súlya átbillenti őket hasról hátra. Ez viszont még közel sem tudatos átfordulás, az valóban csak a 4., 5. hónapban történik meg."

Ez roppant érdekes, mert a lányom 4 hónaposan már közel sem az átfordulással volt elfoglalva.Sokkal inkább a négykézláb állással és az üléssel. Akkor biztos ezeket sem tudatosan csinálta, mert ekkor még nem ezt kéne.Ha nem tudatosan akkor hogyan szerinted mégis??Nem tudom, hogy a te gyereked, hogyan fordult meg 8 hetesen, de jó nagy feje lehetett ha az átbillentette a hasáról egészen a hátára.Az én lányom a fenekét emelte meg a forduláshoz.Semmi köze nem volt a fejének az egész művelethez. Szóval nálunk nem jött be ez a "fejnehéz " balgaság sem... :P

2012. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

21-es vagyok.

Mint már írtam,szakorvoshoz csak úgy jutsz be,hogy a házi gyerekorvos ad beutalót!

Korababáknál nem kérdőjelezik meg,ha szeretnéd,hogy lássa szakorvos,de egy időben,egészségesen született gyereket szerintem nem küldözget a házidoki szakorvoshoz.

Tehát ha fejlődésneurológusnál járt a kérdező,akkor a beutalót adó gyerekorvos valami okot látott arra,hogy odaküldje!

A másik:nekünk a védőnő is és a gyerekorvosunk is,minden hónapban csinál egy fejlődés felmérő tesztet,hogy abban az életkorban,mit tud és mit nem tud a baba.

Ekkor mondta doki a 3 hónapos babámnál,hogy az oldaláról fordulást nem nézik,mert azt minden baba automatikusan megtudja csinálni.

Amikor szültem,az egyik szobatársam a gyerekét otthagyta az ágyon amíg kidobta a pelenkát(kb 2 méterre volt a kuka),és mire visszalépett a babához,az már nem háton,hanem hason feküdt. Jelzem:aznap született!

Mindenki maga dönti el,hogy milyen fejlesztést biztosít a gyerekének.Ha a kérdező biztos abban,hogy semmi baja a gyerekének,az ő szive-joga.

Én megtanultam,hogy ha valami nem stimmel a gyerekemmel(akár pozitív,akár negatív)mindenképp lássa hozzáértő szakorvos.

2012. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 sumergo ***** válasza:

Hú, végigolvastam minden hozzászólást. Nem szeretnék vitázni, vagy állást foglalni, mert nem értek hozzá. Csak annyit tennék hozzá, hogy azért attól, mert nem egyformán fejlődik egy baba az átlaggal, még koránt sem "beteg". Mi a másik véglet vagyunk. Értem a mi alatt a lányomat, az apját, és magamat. 6 hónaposan fordult át hátról hasra, hasról hátra 4,5 hónaposan. Mindig utált hason lenni, ezért ezt hamarabb csinálta. Nagyon nagyon ritkán végez kúszó, vagy mászó mozdulatokat. Amint van rá lehetősége felkapaszkodik, és feláll, kapaszkodva lépeget is. Szóval ő elvileg nagyon le van maradva. De mi is ugyanilyenek voltunk. Jelentem nem volt soha tanulási nehézségünk, van jogsink, bár én nem szeretek vezetni, inkább bringázok.

Na szóval, csak példaként írtam. A lányomat a gyerekorvosokon kívül már sokan küldenék gyógytornászhoz, (az itt kommentelők közül is gondolom jó páran). Pedig semmi baja, ő ilyen, mint mi a szülei. Azonban ha elvinném ilyen "szakemberhez, tuti kellene járni tornára, mert olyat még nem hallottam, h valaki elvitte a gyerekét, és azt mondták neki, teljesen egészséges, nincs szükség tornára. Vajon miért?

Kérdező! A te gyereked nagyon ügyes, az enyém meg nagyon lusta,( pontosabban ez így nem igaz, mert sok dolgot csinál, tornázik naphosszatt, de épp kúszni meg mászni nem szeret). Ez van, ettől még nem biztos, h baja van. Valamint a több 10 ezrekért tornáztatott gyerekekről sem tudhatjuk, mi lett volna, ha nem járnak gyógytornára. Ez egy divat inkább. Persze itt nem az extrém problémás gyerekekre gondolok, hanem az ilyen eltérően fejlődőkre. Remélem érthetően fogalmaztam, mert nem volt célom, h bárki torkának essek, vagy az enyémnek essen bárki a leírtak miatt.

2012. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!