Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jó lesz szerintetek...

Így jó lesz szerintetek (hozzátáplálás)? Főleg azokat kérdezném, akik korán elkezdték.

Figyelt kérdés

Pici fiam 4 hónapos,elkezdtem neki adni barackot, ma kapott bele pici banánt is.

Reggel fél7-7kor kel,akkor szopizik.Eddig 11kor evett utána,aztán 3kor,6kor majd negyed9-fél9fele.

És gyakorlatilag ennyit eszik egész nap,mert végig alussza az éjszakát...

Ezért a gyümitvel egyenlőre nem kezdtem el érkezést kiváltani,tehát nem közvetlen szoptatás előtt adom, hanem reggel 9-fél10 között,mielőtt lemegyünk sétálni.Így utána még alszik egyet lent, és mikor feljövünk fél12kor szopizik.

Jó ez így?Nem baj, hogy két étkezés között adom a gyümölcsöt?


2013. márc. 29. 14:09
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Nem baj, sőt így is kell. Nekem mindig azt mondta a védőnőm, hogy gyümölccsel nem váltunk ki étkezést, csak sajnos az én babámat ez nem érdekelte, Ő 20-30 gr gyümölcs miat kihagyott egy teljes tápszeres étkezést.
2013. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korai. Főleg a banán, azt csak 7 hónaposan ajánlják. Szopis babáknál, ha van tej, ráérnél 6 hónaposan hozzátáplálni, kóstoltatni.
2013. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Igen,én is úgy vagyok vele, hogy azért 20-30,esetleg 50g gyümi még nem annyira sok, hogy egy egész étkezést kiváltsuk vele,viszont arra jó, hogy a 11-es szopit,eltoljam fél12ig.Így többet tudunk lent lenni 2,5 évesemmel,nem kell olyan gyorsan feljönni a következő szoptatás miatt!
2013. márc. 29. 14:28
 4/41 A kérdező kommentje:

Köszi 2.de nem ez volt a kérdés....

Első fiamat is ilyenkor kezdtem,semmi baja nem lett...csak nála máshogy csináltam,akkor közvetlen szoptatás előtt adtam gyümit.

2013. márc. 29. 14:29
 5/41 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Egyébként a banánt én is korainak tartom, bár bébiételben 4 hónapos kortól adható. Én csak 7 hónaposan adtam.

Én azért kezdtem el 4 hónaposan, mert tápszeres és nagyon szorulásos volt. 1-2 hétig csak nagyon kevés almát adtam, majd répát, sütőtököt, barackot. Étkezést csak 6 hónapos kor körül váltottunk ki. Addig nem bírt olyan mennyiséget enni, amivel ki lehetett volna váltani a tápszert.

2013. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tápláld hozzá én is mind a két gyerekemet elkezdtem hozzátáplálni 4 hósan. Köszönik, teljesen egészségesek!

Viszont a banánt még én se adnám 4 hónaposan. Szerintem maradj az alma, baracknál egyelőre.

2013. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

oké,köszönöm!

De csak simán az alma-barack is van annyira laktató neki, hogy ha kap egy keveset,akkor azzal elvan picit tovább?

2013. márc. 29. 14:38
 8/41 anonim ***** válasza:

Szerintem tuti:) Próbáld ki:)

De vannak olyan gabonás bébiételek, amik 4 hós kortól adhatók, mivel a gabona elég tápláló, tuti jól lakik vele.

Pl. : kecskeméti Alma-őszibarack teljes kiőrlésű rizzsel

Vagy a Hippnek Alma-szőlő rizzsel. Mindegyik 4 hónapos kortól adható.

2013. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

köszi!Igazából annyira nem akarok bébiételt venni,első fiammal sem vettem...csak ugye a barackot muszáj.

De akkor már főzhetek neki rizst is??Azt is be lehetne vezetni??

Ja és még eszembe jutott egy kérdés...

Ha az esti kajálását is meg akarom egy kicsit tuningolni,azt mivel tegyem??Néha úgy érzem nem olyan sok a tejem...mondjuk ő nem panaszkodik,meg alszik éjjel...

Tudom hogy vannak tejpépek,de ezek helyett mit olyan van,amit itthon tudnék neki készíteni,laktató?

2013. márc. 29. 14:53
 10/41 A kérdező kommentje:
Csak a félreértések elkerülése miatt,ezeket nem már most vagy a jövő héten fogom neki adni egyszerre,hanem fokozatosan...csak érdeklődöm:)
2013. márc. 29. 14:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!