Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jó lesz szerintetek...

Így jó lesz szerintetek (hozzátáplálás)? Főleg azokat kérdezném, akik korán elkezdték.

Figyelt kérdés

Pici fiam 4 hónapos,elkezdtem neki adni barackot, ma kapott bele pici banánt is.

Reggel fél7-7kor kel,akkor szopizik.Eddig 11kor evett utána,aztán 3kor,6kor majd negyed9-fél9fele.

És gyakorlatilag ennyit eszik egész nap,mert végig alussza az éjszakát...

Ezért a gyümitvel egyenlőre nem kezdtem el érkezést kiváltani,tehát nem közvetlen szoptatás előtt adom, hanem reggel 9-fél10 között,mielőtt lemegyünk sétálni.Így utána még alszik egyet lent, és mikor feljövünk fél12kor szopizik.

Jó ez így?Nem baj, hogy két étkezés között adom a gyümölcsöt?


2013. márc. 29. 14:09
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
51%

A banán nagyon korai egy ilyen pici babának.

De úgy maga a hozzátáplálás is nagyon korai, pláne ha anyatejes, és pláne ha ilyen kevésszer eszik.

Igen, tudjuk, a másik gyerekednek sem lett semmi baja - az élelmiszer allergiák, amik jellemzően a túl korai hozzátáplálás miatt alakulnak ki, sokszor csak felnőtt korban jelentkeznek.

Nem értem, miért nem akarsz akkor már bébiételt adni, ha ennyire ragaszkodsz a korai hozzátápláláshoz. Sokkal biztonságosabb, mint ha otthon kutyulsz mindenféle nem neki való hozzávalókból, amit kitudja milyen szerekkel permeteztek.

Most majd biztos kapok a fejemre, de a kérdésed az volt, hogy jó-e ez így - hát nem, nagyon nem jó.

2013. márc. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
köszi a választ,de én nem vagyok ennyire elfogult a babakajákkal kapcsolatban...Nem azt mondom, hogy rosszak,de nem hinném,hogy sokkal jobb az amit ipari méretekben csinálnak frusztrált,alulfizetett munkások,akiket tökre nem érdekel,hogy mi kerül az üvegekbe, mint amit én "kotyvasztok" itthon...
2013. ápr. 3. 22:26
 23/41 anonim ***** válasza:
Hát ezzel vitatkoznék, ugyanis elég szigorú előírások vonatkoznak az alapanyag termesztésre, mivel a jobb babakaják ugye bio alapanyagból készülnek, amit ellenőriznek (dolgoztam külföldön bio kertészetben, úgyhogy tudom) ha veszed lövésed sincs, mivel és mikor permetezték, pláne a banánt, hogy ne rohadjon el mire ide ér, max ha saját termesztésű zöldséget és gyümölcsöt és husit adsz. A piaci árusok nagy része pedig a nagybanin vásárol, hacsak nincs egy-egy nénike, aki megbízható. Azt adsz, amit akarsz, de nem jó, mint ahogy már sokan írták. Mint írtam a fiam 7 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el, utána kezdtünk kóstolni és köszöni, jól van. És igen, lehetséges hogy felnőtt korában jönnek elő az allergiák a korai hozzátáplálás miatt.
2013. ápr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitatkozni...te arról vagy meggyőződve,én másról.

Az amerikai orvostudomány kicsit előttünk jár, és ott már azt mondják az anyukáknak, hogy minél korábban kezdjék el megismertetni a babákat az ételekkel,mert a kori hozzátáplálással megelőzhető az allergia....de mindegy....

Van egy 2,5 éves fiam, aki kimondottan rajong azokért a dolgokért, amit a kortársai még abszolút nem esznek,viszont egészségesek.Pl mogyoró,mandula,aszalt gyümölcsök,bármilyen nyers zöldség.Ezt én annak tudom be, hogy nem óvtam annyira...nem lett semmi baja,sőt!

De nem is ez volt a kérdésem...

2013. ápr. 4. 14:32
 25/41 anonim ***** válasza:

Már sokszor leírtuk, hogy az, hogy a másik gyerekednek egyelőre semmi baja, nem jelenti azt, hogy nem is lesz, sokszor az ilyesmi csak felnőtt korban jön elő.

Én is csak 20 évesen lettem laktózérzékeny (kaptam tehéntejet bőven 1 éves korom előtt - ez lett az eredménye).

Az meg hogy az amerikai orvostudomány előbbre jár... hát... ezzel lehet vitatkozni. Sok mindenben tart előrébb Amerika, de az orvostudomány pont nem tartozik ezek közé.

De ettől függetlenül tényleg azt adsz a gyerekednek, amit akarsz, mi csak ismertettük a tényeket, de a döntés a tied.

2013. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Hát, meg lehet nézni az amerikai elhízott társadalmat és a táplálkozási szokásaikat, saját tapasztalat. Tényleg jó példa :)
2013. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

"ismertettünk a tényekkel" bocsi,de szerintem ezek nem tények, csak a mai kor aktuális megállapításai,simán lehet hogy pár év múlva már nem ez lesz a trend.

Az amerikaiak nem a korai hozzátáplálás miatt híznak el...hanem a sok gyors kajától,amit már gyakorlatilag a kis iskola menzáján is kapnak.

Amúgy meg mi 5en vagyunk tesók, abból 4ünket anya korán hozzátáplált,semmi bajunk.Legkisebb öcsénknél már a mai trend volt,így 6 hónapig csak szoptatta,na neki van a legtöbb baja az étkezéssel...

De tudom,most azt írjátok, hogy ez csak 1 példa,de akkor saját magatokkal se példálózzatok,mert az sem mérvadó!

De mindegy is,nem értem miért veszekszem veletek....nem is a kérdésemmel foglalkoztok, hanem hogy kioktassatok...

2013. ápr. 6. 14:13
 28/41 anonim ***** válasza:

"bocsi,de szerintem ezek nem tények, csak a mai kor aktuális megállapításai,simán lehet hogy pár év múlva már nem ez lesz a trend. "

Hát igen, az egészségünkkel kapcsolatos dolgokat általában a mai kor aktális megállapításai alapján csináljuk...

Pl ha vakbélgyulladást kapunk, akkor kés alá fekszünk, mert a mai kor megállapítása ez :) Azért gondolom te sem tagadnád meg a műtétet ilyen esetben, csak mert lehet, hogy pár év múlva már nem ez lesz a trend :)

Tudom, sarkított példa volt, a te példád is elég nagy hülyeség volt, mert szerintem tök normális, hogy ha az ember jót akar a gyerekének, akkor mindenben igyekszik a legmodernebb ajánlásokat követni, amik a legfrissebb kutatásokon alapulnak.

2013. ápr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

A Kérdező 4 hónaposan kezdte el a gyereke hozzátáplálását, nem tudom ebben mi olyan hű, de nagy probléma. Úgy csináltok, mintha 2-3 hónaposan kezdte volna a hozzátáplálást. Egyébként tényleg igaz, hogy a legújabb kutatások szerint, hogy hamarabb, 4 hós korban kezdjük a hozzátáplálást, mert így meg lehet sok allergia kialakulását előzni.

"A legújabb tudományos vizsgálatok szerint nem igazolható sem a késleltetve, jóval 6 hónapos kor után kezdett hozzátáplálás, sem bizonyos konkrét élelmiszerek (pl. tej, tojás) kerülésének allergiát megelőző hatása. A vizsgálatok eredménye pont ellenkezőleg, arra utal, hogy a hozzátáplálás túl késői elkezdése éppúgy fokozza a táplálékallergia esélyét, mint a túl korai."


Ez az Európai Gyermek Táplálkozástudományi Társaság egy legújabb elmélete, tehát nem amerikai!

2013. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Huh te jó ég...sarkított példát írtál???Nem sarkítottat, hanem olyat,ami egyáltalán nem illik ide!!Vakbélgyulladással persze hogy egyből kés alá fekszik az ember...

De ha mondjuk megfázik a gyerek lehet egyből dokihoz rohanni,meg otthoni praktikákkal kikezelni és ha nem megy akkor elvinni...ez jobb példa...hiszen egyik esetben sem ártunk a gyereknek!Így van ez a hozzátáplálással is!Ahogy utolsó is írt(amiért nagyon hálás vagyok,köszi hogy kiálltál mellettem:))nem 2-3 hónaposan adok neki kaját,sőt most is csak gyümölcsöket kóstolgatunk,ezzel egy picit sem ártok!Csak máshogy csinálom mint Te!

És köszi utolsó az idézetet, ez így is van!

Amúgy kedves utolsó előtti nem értem mit nyomod ennyire ezt az egészet, mintha te is jutalékot kapnál(mint sok orvos) a nagy tápszergyártó meg babakaja gyártó cégektől...

2013. ápr. 7. 14:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!