Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jó lesz szerintetek...

Így jó lesz szerintetek (hozzátáplálás)? Főleg azokat kérdezném, akik korán elkezdték.

Figyelt kérdés

Pici fiam 4 hónapos,elkezdtem neki adni barackot, ma kapott bele pici banánt is.

Reggel fél7-7kor kel,akkor szopizik.Eddig 11kor evett utána,aztán 3kor,6kor majd negyed9-fél9fele.

És gyakorlatilag ennyit eszik egész nap,mert végig alussza az éjszakát...

Ezért a gyümitvel egyenlőre nem kezdtem el érkezést kiváltani,tehát nem közvetlen szoptatás előtt adom, hanem reggel 9-fél10 között,mielőtt lemegyünk sétálni.Így utána még alszik egyet lent, és mikor feljövünk fél12kor szopizik.

Jó ez így?Nem baj, hogy két étkezés között adom a gyümölcsöt?


2013. márc. 29. 14:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ja jutalékot kapok.

Erre én is mondhatnám, hogy te meg jutalékot kapsz a zöldségestől, vagy a piacos nénitől, vagy a Tescotól, ahol a banánt veszed :)

A te dolgod, hogy mit adsz enni a gyerekednek, még egyszer mondom, hogy én csak leírtam az aktuális ajánlásokat ezzel kapcsolatban, többek között azt, hogy a banán nagyon nem egy 4 hónapos babának való.

De én ezzel befejeztem, azt hiszem felesleges volt minden szó, amit leírtam, mert úgysem akarod érteni, hogy miről beszélek, csak mész a saját fejed után.

2013. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

:)

Hát vicces vagy:)Ezt én is írhattam volna, hogy felesleges volt minden szó,mert mész a saját fejed után...nem??

Amúgy ha annyira korai a banán,akkor a baba ételek között miért van 4 hónapos kortól??azt csak nem árulnák már,nem?vagy az más banán??

De tök mindegy,én eleve nem is akartam erről vitázni,és már a kérdésben is kiírtam,hogy azokat kérdezem,akik korán hozzátápláltak...De úgy látszik neked ez valami "küldetés",hogy meggyőzd a másikat...Mielőtt még mással is összevesznél,megsúgom, hogy NEM KELL...nem kell azokat győzködni akik máshogy csinálják mint Te,mert mindenki a saját belátása szerint cselekszik és igyekszik megadni a gyerekének a legjobbat.Szerinted az a legjobb ahogy Te csinálod, és nektek lehet hogy tényleg az is,de másoknak közel sem biztos!!!

2013. ápr. 7. 22:31
 33/41 anonim ***** válasza:

Dehogy akarlak én győzködni, már rég eltértünk a tárgytól. Hidd el, hogy engem hidegen hagy a dolog, azt adsz enni a gyerekednek, amit akarsz. Csak el akartam oszlatni egy tévedést, miszerint helyes dolog 4 hónapos babának banánt adni. Nem, nem helyes, a legújabb kutatások alapján nem ajánlott déligyümölcsöt adni 1 éves, de minimum 8-9 hónapos kor alatt. És ez nem gyerek függő, legalábbis nem ilyen nagy mértékben, hogy van olyan gyerek, aki már újszülött korától ehet mindent, a másik meg csak 1 évesen... (mielőtt belekötnél, tudom, hogy a 4 hónapos nem újszülött)

Az, hogy mit írnak a bébiételekre, az egy teljesen más kérdés. Ha megnézed, sok bébiételben van pl. eper, vagy áfonya, és ezek már néhány hónapos kortól adhatóak, miközben minden ajánlás szerint az ilyesmit TILOS 1 éves kor alatt adni, mert erősen allergén. A bébiételben más formában találhatók meg az ilyen összetevők, pl az eper esetében nincs benne a magja, ami allergizál.

De mégegyszer mondom nem lebeszélni akarlak arról, hogy déligyümölcsökkel tömj egy 4 hónapost, mert a te gyereked, azzal eteted, amivel akarod, csak kijavítottam egy tévedést.

2013. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy 4 hónaposan ne adjunk a gyereknek banánt. Én 5 hónaposan adtam a gyerekeimnek banánt, előtte alma, őszibarack.

Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de a gyerekeim tápszeresek voltak. De van ismerősöm, aki az anyatejes babáját is elkezdte hozzátáplálni 4 hónaposan, sőt van olyan ismerősöm is, aki tavaly májusban szült és augusztusban már adta a gyerekének a friss őszibarack levét.

A Kérdező semmit nem csinál rosszul. Én pl. 7 hónaposan már frissen facsart narancslét is adtam a gyerekeimnek és mit mondjak, a székletüknek nagyon jót tett.

Sőt, a fiam 2010-ben született és nekem a védőnőm mondta, hogy ha 4 hónaposan elkezdem a hozzátáplálást, már heti egyszer 5 hónaposan csirkemájat is ehet. Bizony a fiam, 5 hónaposan már húslevesbe főzőtt sárgarépát evett krumplival és csirkemájjal. Ő minden ízt elfogadott szinte elsőre, azt hogy elsőre csak pár kanállal adjak neki alig tudtam tartani, mert ha nem adtam, akkor sírt a rendes kajáért. Persze mellette tápszert evett még.

Ja és 5 hónaposan már kapott olyan bébiételt, amiben hús is volt. Majd én is adtam neki csirkemellet.

Az aprómagvasok valóban csak 1 éves kor után, de a banán és narancs nem tartozik ide. Tehéntej szintén csak 1 éves kor után, de 7 hónaposan a gyerekeim már ettek joghurtot, sajtot. 1 éves koruk után éttértek a tehéntejre.

Abban tényleg van valami, hogy az orvosok jutalékot kapnak. Azt mondom, ha valaki 2 éves koráig tejitalt a gyerekének, legyen, na de hogy már 3 éves korukig adjuk, hát az mér tényleg csak a tápszergyártók biznisze miatt van. Mikor a lányommal kostóltattam a tehéntejet, utána már nem fogadta el a tápszert, pedig sima tejet kapott, nem ízesítettem. Vajon miért nem kellett neki a tápszer? Jó, sok gyerek meg pont fordítva van.

De gondoljunk bele, egy 3 éves gyerek bekerül az óvodába és csak néz, hogy nahát, ilyen ízű is lehet a kakaó. Mert ugye ott tejjel kapja. Na, mindegy, véleményem, hogy mindenki úgy eteti a gyerekét, ahogy akarja, a saját gyereke, senkinek sincs beleszólása abba, hogy ki mit ad a saját gyerekének.

Van, főleg a kezdő anyukák első gyerekkel, akik megveszik az ilyen-olyan, könyveket, abban sok okosságot írnak, mert most az a trend, vagyis a trend szerint etetik a gyereküket, úgy ahogy a trend szerint öltöztetik is, mert az is divat manapság, hogy a játszótérre is új, márkás ruhában viszem a gyereket. Most az a trend, hogy csak 7 hónaposan kezdik a hozzátáplálást. Szerintem nem telik el 10-20 év és az lesz a trend, hogy 1 éves korban kezdjük a hozzátáplálást, a legeslegújabb kutatások szerint.

Mint írtam, 3 éve már 5 hónaposan lehetett csirkemájat adni a gyereknek és ezt orvos, védődő, ajánlások is írták, ma már csak 7-8 hónaposan adjuk az ajánlások szerint. Minden kitolódik, míg egyszer elérjük az 1 éves kort és szegény gyerek csak akkor fog pl. almalét kapni, mert 20 év múlva az okosok azt mondják, hogy csak akkor szabad.

Akkor majd te is mondod, hogy te már 6 hónaposan adtad a gyerekednek az alma levét és majd téged is lehurrognak az akkori anyukák, hogy akkor azt nem szabad, mert a mai ajánlás.... stb, stb.

2013. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Jókat mulattam a válaszokon, így a reggeli kávézás mellett felüdülés volt :)

Azért válaszuk szét a tápszeres és anyatejes babák hozzátáplálást, mert az anyatej természetes és a lehető legjobb táplálékforrás, azért gondolom ebben egyetértünk. Én 6 hónaposan akartam elkezdeni a hozzátáplálást, de a fiam nem. 7 hónaposan kezdtük, így nem a havi ajánlásokat nézzük, mi ugye toljuk min. 1 hónapot. Semmi baja az ég világon. Azt meg végképp nem hinném, hogy az anyatejes táplálásból neki valaha kára származna, mert akkor senki nem szoptatna, holott azért azt kellene, mert olyan tápszer sohasem lesz, ami kiváltja az anyatejet. A sok allergia inkább az egyre nagyobb környezetei terhelésből adódik, mint a hozzátáplálásból, de józan paraszti ésszel, azért itt is a kevesebb valószínűleg több.

2013. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem írta, hogy az anyatejes táplálásból bármelyik babának is baja lehetne. Tápszer sose fogja kiváltani az anyatejet ez is tény, bár vannak anyatej-helyettesítő tápszerek, sokan rá vannak szorulva egyéb okok miatt, bár tény, hogy nem egyenértékű az anyatejjel.

Itt csupán arról van szó, hogy egy anya elkezdte a 4 hónapos anyatejes babáját kóstoltatni, ami szerintem nem olyan hű, de nagy bűn szerintem. A szentszöveget azoknak kellene tartogatni, akik 2-3 hónaposan banánnal tömik a gyereket.

2013. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tömöm a gyerekem banánnal,csak kóstoltatom...:)

Köszi a többi választ is.Tényleg lehet eljön az az idő,mikor azt mondják majd, hogy 1 éves korig kell szoptatni...hát nem tudom,mindenki döntse el mi a jó nekik...

De amúgy vicces,hogy pl itthon a körtét sem lehet adni egy jó ideig tudtommal, Ausztráliában meg azzal kezdik a hozzátáplálást...Én többek között azért is kezdtem el barackot adni fiamnak,mert nem kakilt.De a baracktól sem lett eredmény...megbeszéltem a védőnővel,azt mondta próbálhatom a körtét,kipróbáltuk és láss csodát,a gyereknek semmi baja nem lett, csak éppen tud kakilni...

2013. ápr. 8. 14:21
 38/41 anonim ***** válasza:

Most is ajánlott szoptatni 1 éves korig (vagy tovább), szóval nem kell éveket várni az ilyen ajánlásra.

Aki egy kalap alá veszi a hozzátáplálási tanácsokat a ruházkodási trenddel, nos, hát erre már nem tudok mit mondani :)


Amúgy sosem értem, amikor valaki azzal büszkélkedik, hogy mennyire korán kezdett el enni a babája bizonyos ételeket. Pl. ma is láttam a facebookon egy videót, ahol a büszke anyuka megmutatja, hogy eszi az almát a 2 hónapos babája. Hallottam már büszkélkedni anyukát azzal, hogy a 3 hónapos hogy tömi a pörköltszaftos kenyeret, vagy hogy a 6 hónapos mennyire szereti a csokit. Persze hogy megeszi, ha megkínálják vele.

2013. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Hol hallottad, hogy a körtével várni kell? Én úgy tudom, hogy az elsők között lehet bevezetni a körtét, úgy mint az almát, vagy az őszibarackot.
2013. ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Annak az anyának, aki 1 éves korig kizárólag anyatejet ad a babájának, annak csak gratulálni tudok!!

Amúgy igen, ha jobban megfigyeled, az, hogy mit eszik a gyerek, szinte már divat, mindenki a másikat nézi, ki mit ad a gyerekének, ő adja, akkor én is adom, ha nem adja, akkor én se adom. Ha nem így lenne, akkor nem kérdezgetnék itt se, hogy most mit adjak a gyereknek, ezt, meg ezt evett, most akkor mit adjak?

Ha nem lenne internet, akkor nem enne a gyereke? Vagy nem tudná mit adjon neki?

Mondjuk aki egy éves koráig kizárólag anyatejet ad a gyerekének, annak a gyereke mikor fog önállóan enni, 1 évesen kezd el küszködni azzal, hogy a gyerek elfogadja a kanalat?

Vagy mindent nagy lyukú cumin keresztül ad neki üvegben? Mert már ilyet is hallottam itt, hogy mindent pépesít és cumisüvegen keresztül adja a gyereknek. Szánalmas!

2013. ápr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!