Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jó lesz szerintetek...

Így jó lesz szerintetek (hozzátáplálás)? Főleg azokat kérdezném, akik korán elkezdték.

Figyelt kérdés

Pici fiam 4 hónapos,elkezdtem neki adni barackot, ma kapott bele pici banánt is.

Reggel fél7-7kor kel,akkor szopizik.Eddig 11kor evett utána,aztán 3kor,6kor majd negyed9-fél9fele.

És gyakorlatilag ennyit eszik egész nap,mert végig alussza az éjszakát...

Ezért a gyümitvel egyenlőre nem kezdtem el érkezést kiváltani,tehát nem közvetlen szoptatás előtt adom, hanem reggel 9-fél10 között,mielőtt lemegyünk sétálni.Így utána még alszik egyet lent, és mikor feljövünk fél12kor szopizik.

Jó ez így?Nem baj, hogy két étkezés között adom a gyümölcsöt?


2013. márc. 29. 14:09
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Igen, azt hiszem pont azzal van itt a legnagyobb baj, hogy egyféle trendként tartjátok számon a hozzátáplálást. Olvassátok itt, hogy "az én gyerekem kétpofára tömi a pörköltet 6 hónaposan", ezen felbuzdúltok, és követitek a példát.

Látod te is arról írsz, hogy mi lenne ha nem lenne internet, fel sem merül benned, hogy esetleg nem a gyakorikérdések önjelölt szakértői véleménye alapján kellene táplálnod a gyereket.

Védőnőről, gyerekorvosról már hallottál? Én például rájuk hallgatok, nem névtelen laikus fórumozókra. Ők azt mondták, hogy 6 hónaposan ajánlott megkezdeni a hozzátáplálást, és hogy déligyümölcsöt nem ajánlott adni 8 hónapos kor előtt. Én pedig hallgatok rájuk, mert talán egy picit jobban értenek a témához, mint én, vagy ti.

Ki írt kizárólagos szoptatásról 1 éves korig? Hol olvastál ilyet? Sehol, csak próbálsz a számba adni olyat, amit nem mondtam, csak hogy neked legyen igazad :)

De akkor megpróbálok egyértelműen fogalmazni. 1 éves korig ajánlott a szoptatás (anyatej hiányában a tápszer), mellette pedig 6 hónapos kor körül ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, fokozatosan és lassan.

2013. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!