Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jó lesz szerintetek...

Így jó lesz szerintetek (hozzátáplálás)? Főleg azokat kérdezném, akik korán elkezdték.

Figyelt kérdés

Pici fiam 4 hónapos,elkezdtem neki adni barackot, ma kapott bele pici banánt is.

Reggel fél7-7kor kel,akkor szopizik.Eddig 11kor evett utána,aztán 3kor,6kor majd negyed9-fél9fele.

És gyakorlatilag ennyit eszik egész nap,mert végig alussza az éjszakát...

Ezért a gyümitvel egyenlőre nem kezdtem el érkezést kiváltani,tehát nem közvetlen szoptatás előtt adom, hanem reggel 9-fél10 között,mielőtt lemegyünk sétálni.Így utána még alszik egyet lent, és mikor feljövünk fél12kor szopizik.

Jó ez így?Nem baj, hogy két étkezés között adom a gyümölcsöt?


2013. márc. 29. 14:09
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Igen, a rizst 4 hónapos kortól be lehet vezetni, Angliában előszeretettel adják is a babánk. Lehet venni kifejezetten babarizst is (Heinz, Tescoban), amit te főzöl meg a babának. Ez 4 hónapos kortól adható.

Hát, az esti étkezés nehéz kérdés, egyből a tejpép jutott eszembe:)

Én azt mondom, ha elkezded neki bevezetni a zöldségpüréket ( sütőtök, répa) talán ezekből adhatsz neki, bár nem biztos, hogy jó lenne, mert ugye ezeket a déli étkezéskor szokja meg. Gondolom tápszert se szeretnél neki adni, ha nem elég a tejed. Én uzsonnára mindig tejpépet adtam, olyan 4-5 óra körül. Hétkor fürdettem, utána még evett tápszert és aludt reggelig. Mi tápszeresek voltunk sajna:(

2013. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

köszi a választ!Hála Istennek azért van tejem még,csak előre gondolkodok már,hogy délutánra mit lehetne még adni...

De lehet marad a tejpép, egy kis gyümölccsel...

2013. márc. 29. 15:09
 13/41 anonim ***** válasza:
Off: nem semmi hogy ilyen kevesszer eszik a babad. Enyem meg mindig vagy 10-12x szopizik egy nap. Irigyellek :).
2013. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

hát ja....és tök jól elvan...az zavar egyedül, hogy nem hízott 500g-ot,hanem csak 360-at ebben a hónapban,a doki azt mondta ez kevés, etessem többször...de nem tudom többször etetni,mert időben nem fér bele,és nem is igényli!Amúgy előtte meg 660-at hízott,ami viszont elég sok...na mind1,gondoltam elkezdek neki adni mást is.

Ja de azt hozzá kell tennem, hogy reggelente általában 200-250ml-t bevág egy étkezésre!


Amúgy a babrizs és a sima rizs között mi a különbség?

2013. márc. 29. 15:22
 15/41 A kérdező kommentje:

ja és azt is hozzá kell tenne, hogy már bőven megduplázta a születési súlyát,mert 2600g-al született és már 5,5 kg!

És 13 cm-t nőtt...szóval elég jól fejlődik:)

2013. márc. 29. 15:23
 16/41 anonim ***** válasza:
Hogy ez mekkora hülyeség, hogy keveset hízott. Miután megduplázták a súlyukat, akkor utána kevesebbet híznak általában a babák.
2013. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Babarizs:)

Erre gondoltam: [link]


[link]


A babarizs sima rizsből készül. Megfőzik a rizst, kiszárítják és porrá darálják. Ezt kell összekeverni tápszerrel vagy anyatejjel. Sűríteni is nagyon jó. De sima rizst is nyugodtan adhatsz neki.

2013. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

ja hát én sem gondoltam, hogy éjjel felkelem enni, hogy jobban hízzon...főleg hogy tök jól elvan...


köszi,majd megnézem!!:)

2013. márc. 29. 19:01
 19/41 anonim ***** válasza:
Hát én is 4hósan kezdtem,de én nem mertem neki nagyon adni még csak mikor 5,5hós lett.Addig a gyümiket kapta 2-3napra egy üveggel csak.A zöldséget nem ette.Most már úgy kap,hogy reggel ébred olyan 6körül,eszik kis tejet (60-160mili között,mert változó).Utána mikor megy aludni 8-9körül,eszik fél-1üveg gyümit.Ha felet,akkor viszont eszik még 100-160mili tejet.Utána ha ébred,11-13között eszik 100-200gramm főzeléket sózva,mert máshogy nem eszi.Utána ha megy aludni 13-14körül,eszik tejcsit megint 100-160között.Aztán 18-19között vacsizik 270mili tápszert és alszik reggelig általában.Nekem védőnő és anyám is mondta,hogy délelőtt gyümit egyen,délbe főzeléket.Szóval ha ébred akkor tejcsi,majd gyümi,főzelék,tejcsi...
2013. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. márc. 30. 18:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!