Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek el bulizni a...

Mikor mentetek el bulizni a baba mellett először pl a barátnőkkel?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam.Elítélendő hogy elmegyek egyet szórakozni a barátnőimmel?Már nagyon rám férne,nem mintha valaha is buli mániás lettem volna,de úgy érzem hogy már nagyon rám férne...
2013. márc. 29. 20:32
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
59%
Ez hülyeség... Az én gyerekem apai nagynénje 50 éves, a gyerekei 18, 16 - és rengeteget bulizik. A gyerekei imádják, amiért nem egy begyepesedett gyerekeit mindentől óvó, féltő otthonülő strázsa, hanem egy igazi nő, aki anyaként is nő, és mindig is az volt. Amikor bébik voltak a gyerekei akkor is. Amikor én tettem fel neki ezt a kérdést, hogy hány hónaposak voltak a gyerekek, amikor először elmentek otthonról szórakozni, rám nézett, és nevetett, hogy mi az, hogy hónaposak??!! Naposak! :) Engem most cipel mindenhova, intézi a gyerekfelügyeletet, nekem meg nincs kibúvó, az biztos. Azt mondja, nem lehetek állandóan a gyerekkel. És igaza van. Én is imádom a kis nevetős kicsifiamat, ő pedig egy igazi társasági kis figura lett, hiszen mindig parti van körülötte, ő meg élvezi és mindig vidám. Még álmában is nevetgél a kis aranyos :). Simán elvan nélkülem... Néha meg is szeppenek ettől...
2013. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom nemsokára 8 hónapos lesz, de még nem voltam szórakozni, amióta megszületett, pedig én az a bulizós típus vagyok, vagy inkább voltam. Maximum vásárolni megyek el, de azt is a legtöbbször a babámmal, valahogy nem vágyom szórakozásra, nem is tudnék bulizni, nem hallanám a kicsi lányom szuszogását, ahogy csicsikázik :)! 2-3 óránál többet még nem töltöttem el nélküle, nem is bírnék ki többet! A másik meg az, hogy estére hulla fáradt vagyok, kinek van olyankor kedve bulizni? Aztán hazajönnék kómásan, és nem tudnék aludni, mert a babámat ugyanúgy el kéne látni! Semmilyen téren nem látom értelmét az éjszakai kimaradásnak!
2013. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
még nem volt 6 hónapos mikro először elmentem buliba, de csak rövid ideig maradhattam sajna, mert még szopott, így nem is ihattam. Egész napos programokra szoktam elmenni rendszeresen, buliba sajnos már régen jutottam, mivel nem vagyok egy fiatal anyuka így a barátaim már nem nagyon járank, de végre pénteken mehetek bulizni és igen inni is fogok, nem is keveset.
2013. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

Ma. Vagyis tegnap este :) 8 hónapos a lányom, 3,5 éves a fiam. Most, hogy már nem szopik a lánykám végre összehoztuk másik anyuka barátnőmmel és egy nem anyuka bulizós barátnőmmel. A párom a két gyerkőccel elment a mamiékhoz, majd én is megyek utánuk vonattal.

Nagyon kellett már, rég voltam már szórakozóhelyen. Megittunk vagy 4 koktélt, szétnéztünk a tánctéren, mosolyogtam sokszor, hogy a "mai fiatalság" is úgy bulizik, mint mi 10 éve, és néha elborzadtam, hogy a lányom is ezt fogja csinálni pár év múlva? Kibeszéltünk mindent, már itthon vagyok, de még nem is vagyok álmos... reggel addig alhatok, ameddig akarok :) Már utolsó ideje volt. Most feltöltődtem, nem érzem magam ezért rosszabb anyának.

A párom nem járogat el sűrűn, de mégis megy ide oda, ha összeadjuk, akkor már sok alkalom az enyémhez képest, ami eddig 0 volt. Nekünk is kijár egy kis kikapcs....

Bár amikor integettem nekik, fél órát bőgtem, nem tudtam az üres lakásba mit kezdeni, de jobb így, hogy nincsenek most itthon, mert reggel nem kell kelnem 6-kor... Nem csinálok belőle rendszert, de azért 1-2 hónapban 1-szer már muszáj. Aztán később meg a párommal együtt mennénk.


Menj nyugodtan te is! Jó szórakozást!

2013. márc. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha most itt mindenki egyöntetűen azt állítaná, hogy igen elítélendő és egy utolsó ribi vagy, amiért a babád mellől kikapcsolódni is elvágysz, akkor nem fogsz elmenni? :)

Vannak nők, akiknek a gyereknevelés és a háztartás vezetése tökéletesen elég és nem vágynak többre, nekik már egy magányos bevásárlás is ereszdelahajam buli és tökéletes kikapcsolódás :)

És vannak nők, akik attól, hogy anyák lettek, még nem felejtették el teljesen az "előző életüket" és néha szeretik felidézni, hogy milyen is volt a baba előtti élet.

Úgy érzem, hogy semmi hátránya nem származott még a gyerekeimnek abból, hogy évente 3-4x elmegyek szórakozni, akár barátnőkkel, akár az apjukkal. Pedig iszogatni is szoktam olyankor és hajnalban érek haza. Ettől még nem vagyok alkoholista és nem pasizni megyek.

Pusztán nem temettem el végleg azt a nőt, aki a gyerekek előtt voltam, a nagyszülők pedig imádják az unokákat, akkor hát miért kéne elzárkóznom a bulizástól?

Az más, hogy én is rosszabbul bírom már az éjszakázást és egy buli után napokig kóválygok csak, de évente pár alkalommal ezt is ki lehet bírni :)


Az, amit te írsz, mármint hogy táncpedagógus vagy és salsa clubba mennétek, nekem abszolút nem tűnik túlzásnak, hiszen neked a hivatásod a tánc.

Szóval szerintem nyugi, ne foglalkozz senki véleményével, csak érezd jól magad! :)

2013. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a második válaszolóval. 3 gyerekem van. Barátnőkkel olykor belefér egy kávézás vagy hasonló, bár igaz, hogy gyerekbarát helyeket keresünk és inkább visszük magunkkal őket is.

Diszkóba nem mennék, semmiféle kikapcsolódást nem jelentene számomra és azzal is egyetértek, hogy aki gyerek mellett erre vágyik, az még nem nőtt föl teljesen.

Táncolni én is szeretek, volt, hogy elmentünk a férjem céges rendezvényére, vagy egy bálba, amíg anyukám volt a gyerekekkel, én meg hazaugrottam szoptatni, amikor a pici ébredni szokott. Ez így rendben van. De egy anyának barátnőkkel diszkóba menni szerintem is kicsit necces.

2013. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
Párom volt nemrég, 5és fél hós volt a lányunk akkor.Ismerősöknek született a babájuk és a fiúk ünnepeltek.Én nem voltam,nem is leszek.Ezekhez az ismerősökhöz jártunk alapból is és majd ezután is,ha nekik is nagyobb a pici már.
2013. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

5 hónapos volt a lányom, amikor osztálytalalkozóra mentem. Semmi gond nem volt, elvolt apával. Reggel meg keltem hozzá én is.

2 éves már, talán 5 alkalom volt, hogy elmentem éjszakai szórakozásra. De utána a másnap az mindig rémes, és nem az ivás miatt. A fáradságtól nem látok olyankor. Amúgy sem voltam soha nagy bulizó. Inkább elmegyek moziba, vagy plázázni kicsit barátnőmmel.

2013. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
19%

Szomorú, hogy attól nő a nő egyeseknek, mert elmegy éjszakára otthonról mulatni.

Az én gyerekeim attól büszkék rám, mert mindig ott vagyok nekik, éjjel is (volt már láz, hányás, rossz álom) és nem valami isten tudja milyen helyen rázom a fenekem, mert a vállalt gyerek miatt besokalltam.

Az a nő, aki pedig pár napos gyerek mellett már nem bírt magával, az nem jó anya és a gyerekei is ilyenekké válhattak, hogy maguk miatt ott hagyják azt, akinek viszont szükségük lehet rá, akár majd a babájukat is.

Ősanyának gúnyolják azokat, akiknek a gyerek az első, pedig ők simán anyák. Akik viszont éjjelre képesek ott hagyni a gyereket, azok közelében sincsenek ennek a névnek.

Mert nem az az anya, aki még gyerek és férj mellett is kirakja a melleit és mer feszes nadrágot hordani, hogy mindenki őt bámulja. Az ilyen kínálgatja magát.

Hanem az az anya, akire lehet számítani minden percben, márpedig egy diszkóból ezt nem lehet összehozni.

2013. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%

19-nek: te aztán nagyon frusztrált lehetsz :)


Továbbra is fenntartom azt a véleményemet, miszerint, ha a gyerekek előtt eljártam olykor bulizni, akkor ezt a gyerekek után is megteszem.

Természetesen ritkán és semmiképpen sem a gyerekeim rovására. Vagyis ha betegek és/vagy nincs kedvük a nagyszülőknél aludni (ami szinte kizárt, mert imádják egymást), akkor persze nem passzolom le őket. De ha minden oké, akkor miért kéne lemondanom a szórakozásról azért, mert már anya vagyok?

Miért gondolod, hogy ha egy anya évente pár alkalommal elmegy bulizni, az azért van, mert besokallt a gyerekneveléstől? Vagy ha szűk nadrágot és felsőt vesz fel, akkor kínálgatja magát?


Azzal egyetértek, hogy egy anyának a gyerekei legyenek az elsők, de ehhez nem szükséges teljesen feladnia önmagát. Szomorú, hogy a 21. században még vannak emberek, ráadásul nők, akik így gondolkodnak! A gyereknek van apja és nagyszülei, nagybátyja-nagynénje stb, akik mind tudnak róla gondoskodni alkalomadtán.

Azt az anyát, aki 0-24-ben a gyerekein lóg, majomszeretettel nevelőnek tartom, ami nyilvánvalóan ugyanannyira nem jó.

2013. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!