Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek el bulizni a...

Mikor mentetek el bulizni a baba mellett először pl a barátnőkkel?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam.Elítélendő hogy elmegyek egyet szórakozni a barátnőimmel?Már nagyon rám férne,nem mintha valaha is buli mániás lettem volna,de úgy érzem hogy már nagyon rám férne...
2013. márc. 29. 20:32
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

Ez olyan butaság, hogy aki bulizni akar, az nem bulizta ki magát!

Kb. annyi értelme van, mintha azt mondanátok, hogy pl. aki szeret olvasni és életében már egy könyvtárnyi könyvet kiolvasott a gyerek előtt, az kiélte ezt a vágyát és többé nem hódolhat neki.

Ha valakinek ez egy kikapcsolódási forma, akkor miért kellene lemondani róla örökre?

Nyilván egy értelmes felnőtt szülő háttérbe helyezi a saját vágyait a gyerek igényei előtt, na de nem szükséges örökre, mint ahogy egyesek gondolják!


A külső megjelenés is ugyanez a példa, szerintem. Sok egykor csinos, igényes nőt látok, akik a gyerekre hivatkozva eligénytelenedtek, elanyukásodtak, a szó negatív értelmében, mindezt a babára hivatkozva.

Persze, kevesebb idő és energia jut mindenre és nincs azzal gond, ha néha csak úszik az árral, de azért amikor valaki minden nap igénytelen, nőietlen és szedetvedett, arra nem mentség a baba, a gyerek, annak emberi hanyagság az oka.


Kérdező: jól tetted, hogy elmentél :)

2013. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Ezzel az "igénytelen" kifejezéssel megint csak annyi a baj, hogy ez kinek mit takar. Szerintem nem az a jellemző az anyukákra, hogy több hétig nem mosnak hajat, vagy nem tiszta ruhában járnak. Az meg, hogy valaki nem jár rendszeresen kozmetikushoz, vagy fodrászhoz, esetleg ritkán vagy nem is sminkeli magát attól még teljesen átlagos nő. Öltözködésről meg annyit, hogy otthon a lakásban én is melegítőben meg pólóban vagyok, persze tisztában. Ha tudom, hogy vendég jön vagy én megyek valahova, akkor más ruhát veszek. De öltözködésről sem mondanám, hogy annyi anyukát látok koszos, szakadt ruhában az utcán. Az meg, hogy otthon ki mit visel szerintem nem tartozik senkire. Akik az mondják, hogy az ismerőseik közül valaki "igénytelen" vagy "elanyásodott" (ez a kifejezés mondjuk szerintem nagyon nem szép) pontosan mire gondolnak? Mert, például én egyik ismerősömről sem mondanám ezt.
2013. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

Szerintem a tiszta is lehet igénytelen, bár lehet, hogy tényleg nem ez volt a legmegfelelőbb szó.

Pl. ha csak megmosom a hajam, de nem szárítom meg normálisan, akkor tiszta ugyan, de hogy igényes lenne, azt nem mondhatnám :)

Ugyanez a példa az öltözködésnél is igaz: attól még, hogy tiszta az a bő melegítőalsó és a férfipóló, rohadtul nem lehet csinosnak és igényesnek nevezni, nem?

A sógornőm pl. rendszeresen a sógorom melegítőnadrágjait és pólóit hordja UTCÁRA, amik tiszták persze és a haja sem zsíros, csak lóg vagy össze van fogva, de azért még nem nevezném egy igényes nőnek.

Nem csak a smink, az ékszerek és fodrászhoz-kozmetikushoz-körmöshöz-szoliba járás tesz igényessé egy nőt, sőt! Rengeteg nőt látok méteres műkörömmel, műszempillával, közben meg rohadnak a fogai...

És még csak nem is arról van szó, hogy otthon valaki kényelmes melegítőben van, hanem arról, amikor képes tükörbe sem nézni és úgy elindulni otthonról, mondván hogy nincs rá ideje.

De most tényleg minden részletet el kell magyaráznom az utolsó betűig? :)

Az a baj, hogy mindenki magára vesz valamit a válaszokból és azon lovagol. Gondolom én is :)

2013. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Kedves utolso. En absz ertem amit irsz, es oszton a velemenyed. Nos nalam azt jelenti az elanyasodas a szo negativ ertelmeben, h hiaba tiszta attol meg az nem tul noies. Lehet otthon is kenyelmes melegitobe lenni. Es itt most nem a markara gondolok h felveszek egy noies adidas melegitot itthonra. Bar ennek biztos mas lesz a hatasa mint apuci nacijanak, vgy a ferfi polonak (vagy nevezzuk nagy meretu polonak)

Lehet az markatlan is.:) de a lenyeg h ha hazajon a ferjem ne erezzem mar lepukkantnak magam. Pl, siman felveszek egy kenyelmes harem nacit, atletaval , ami maris kenyelmes csinos itthon. Ha a hajamat nem szaritom be, akkor szepen osszefogom copfba h ne csak ugy logjon tisztan ugyan de kicsit csapzottan.. Van nem egy olyan ismerosom aki szamomra kicsit "igenytelen" miota van gyereke. Attol meg tiszta! De nem ad ugy magara.

2013. ápr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim válasza:
Én nem értek akkor se egyet mért nem örül inkább neki hogy van gyereke mért megy bulizni a buli sokszor bajba sodorja az embert és megcsalások is vanak sokat halottam már.
2013. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
Attól, hogy elmegyek bulizni, még örülök és nagyon boldog vagyok, hogy van gyerekem.
2013. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Joci 300!

Tudod mindenki magából indul ki!Megcsalás!Ugyan ne nevetess már!MAximálisan hű vagyok a férjemhez,azért mert elmegyek táncolni a barátnőimmel,nehogy már egyből bemeséld nekem hogy megcsalom!:-D

Ez soha fel sem merül egyikőnkben sem,megbízunk a másikban!

Bárhol meglehet csalni valakit,nem kell ahhoz discoba menni.

Ez annyira maradi gondolkodás!

ÉS nem örülnék neki hogy van gyerekem mert néha napján szórakozok?

Annyira buta vagy hogy az már fáj!Téged valaki nagyon átcseszett a magánéletedben,mert nekem ilyenek eszembe se jutnak.

Ennyi erővel ne menjünk el nyaralni se soha,ne szeretkezzünk soha,mert a gyerek elég örömet okoz?Hagyjuk már!

vicc.

2013. ápr. 3. 21:54
 48/57 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, azért mert valaki nem ért egyet veled, nem kellene feltétlenül olyanokat írni, hogy "annyira buta, hogy az már fáj". Te feltettél egy kérdést, és ő válaszolt, elmondta a véleményét.
2013. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Csak meg kell nézni a helyesírását!Telis-tele szarvashibákkal...
2013. ápr. 4. 11:26
 50/57 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül megilleti az alapvető tisztelet, mint mindenkit. Ha felteszel egy kérdést, és valaki megtisztel azzal, hogy válaszol neked, szerintem ő is megérdemel annyit, hogy emberszámba vedd, még ha nem is értesz vele egyet. Az a legfőbb problémám ezzel az oldallal, hogy az emberek nem tudnak úgy vitatkozni, hogy csak érvekkel próbálják meggyőzni a másikat. Rövid időn belül előkerül a személyeskedés, és a sértegetés. Pedig érdemes lenne azért átgondolni az ellentétes véleményeket is. Én például pont ennél a kérdésnél elhangzott néhány válasz kapcsán próbáltam meg kicsit változtatni magamon.
2013. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!