Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek el bulizni a...

Mikor mentetek el bulizni a baba mellett először pl a barátnőkkel?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam.Elítélendő hogy elmegyek egyet szórakozni a barátnőimmel?Már nagyon rám férne,nem mintha valaha is buli mániás lettem volna,de úgy érzem hogy már nagyon rám férne...
2013. márc. 29. 20:32
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a külsőre irányuló dolgot meg főleg nem értem. Elvégre minden, a külsőnkkel kapcsolatos dolgot azért teszünk, hogy a külvilágnak jobb képet mutassunk magunkról. Persze magunk felé is fontos a jó külső, de azért ált. mindenki szereti, ha jó véleménnyel vannak mások is a külsejéről.

Ennyi erővel minden olyan dolog, amitől jobban nézünk ki, feleségként és anyaként már tiltott lehetne, nem? Tehát ne fesd be és csinálj frizurát a hajadból, ne sminkelj még minimálisan sem, ne hordj magassarkút és szoknyát stb. Hiszen a férjed úgyis úgy szeret, ahogy vagy, neki már nem kell "kínálgatnod" magad, hogy a te szavaiddal éljek.

Igazad van, valóban ősanyához illő ez a gondolkodás és isten ments attól, hogy ilyen legyek! Megyek is hajat mosni, utána be is szárítom, majd kisminkelem magam, felveszem valamelyik szűk nacimat és felsőmet és elmegyünk a gyerekekkel valahová, közben pedig bezsebelek pár bókot és elismerő pillantást. Remélem a férjedé nem lesz köztük :)

2013. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
Szerintem a 19-es válasz a 11-es bejegyzésre érkezett, amit én is erősnek tartok. Azért gyermekágyas időszakban, párnapos baba mellett bulizni menni túlzás...
2013. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

En nagyon jokat nevettem egyes kedves edesanyakon! Hogy nemely szulok igy gobdolkoznak szamomra vicces es mar mar szanalmas is sajnos.. En ugy gondolom, hog egy igazi NO, anya feleseg es no is tud maradni egyszerre. Amirol itt az "osanyak" irnak az csak anyai szerep.. Szerintetek a ferjeteknek nem hianyzik a "no" ? Akik azelott voltatok h "anyak" lettetek??

Mi rossz van abban ha elmegy bulizni az anya? Rossz anya lesz ettol? Mert ha veletlenul ebred csak az apa van ott?? Es akkor mivan? Nem idegenre van hagyva, az esetek nagy reszeben az edesapja v nagyszulokre!!! Absz normalis ha a nok vagynak kikapcsolodasra gyerekek nelkul is. Ket gyerekem van, imadom oket. A nagyobbik ovodas. A kisebbik 7hetes. 6hete dolgozom jo velem amunkahelyemre. Oke sajat vallalkozas es van sajat szobaja itt is es nem sokat erez belole. Es ami a legjobb ma este lesz egy ceges rendezvenyunk amin ott leszek hiszen en vagyok az egyik tulajdonos. Na most akkor nagyon "rossz" vagyok? Szuletese ota atalussza az ejszakat, 22tol alszik reggel 8ig. Teljesen kiszamithato. Es a nagyobbik is. O mar 21tol alszik.. Es en fogom elaltatni is oket majd lelepek. Mire fent lesznek itthon leszek. Nem erzem magam szarnak emiatt:) persze masreszrol a munkam miatt muszaj is mennem, de ha nem lenne az is mennek. A ferjemmel imadjuk egymast, o nagyon buszke ram, h foglalkozok azzal h ne csak anya legyek hanem sajat magam szemebe no is mardjak. Magamnak akarok elso korben megfelelni. Es jo erzes h tetszem is neki. A nagKbbik lanyomnal is eljartunk rendszeresen. O semmit se vett soha eszre ebbol. Alvas ido utan ebredes elott. Mi tarsasagi eletet elunk. Munkankbol kifolyolag ha nem ezt tennenk nem tudnank fentrartani a vallalkozasunk. (Filmes cegunk van) az elet nem valtozik akkorat ha gyerekei lesznek az embernek. Jol kell kezelni. En azt mondom ha valakinek van kedve menjen. Utana jobban fogja magat erezni. Es teljesen lenyegtelen errol kimt gondol. Amikor a lanyaimra nezek es boldogak kiegyensulyozottak az mindennel fontosabb.

2013. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
Azért vannak igen csak begubózott emberek itt, akik azt gondoljűk azért mert anyák lettek, többet nők már nem lehetnek, majd egyszer rájönnek milyen butaság ez. Én nem akarok ilyen lenni. pedig imádom a fiam, de attól még én maradtam, van neki apja aki vigyázzon rá, ha én szórakozom. És bizon yén alapból is erősen dekoltát ruhákba járok és 10cm-es magassarkúben kisminkelve stb, nem hinném, hogy ettől ne lennék jó annya a fiamnak.
2013. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
61%

Soha nem gondoltam azt, hogy egy nő megszűnne nőnek lenni, miután gyereket szült. Sőt, akkor lesz igazán nő, a szó teljességében és mélységében, a nőiséghez ugyanis az anyaság szerintem hozzátartozik.

Sminkelem magam, mindenki ki van akadva, hogy 3 gyereket szültem, de olyan az alakom, mintha sosem szültem volna -genetika is, meg természetesen sportolok és odafigyelek arra is, mit eszem. Soha nem vagyok itthon sem kitérdesedett melegítőben vagy lebüfizett pólóban (jelen pillanatban épp egy Adidas aerobicnaci meg egy rózsaszín-fehér felső van rajtam és épp két napja voltam fodrásznál, bár oda ritkán megyek, mert hosszú a hajam, nem igényel csak olykor egy kis vágást.

DE: soha, egy pillanatra sem gondoltam azt, hogy bármi a gyerekeim előtt való lenne, a bulizás pláne nem. És nem, nem érzem lemondásnak, hiszen ezeket a gyerekeket én akartam, és pontosan tisztában voltam vele, mit is vállalok.

Igen, napközben kimegyek lovagolni, amíg a gyerekekre vigyáz az anyukám, mert ilyen szerencsés vagyok, hogy mire a harmadik manóm megszületett, anyukám sem dolgozik már, van kire bízni őket. Igen, ilyenkor 1-2 órát vele vannak, én pedig mehetek edzeni a lovaimmal.

Igen, járunk úszni - a férjemmel és a gyerekekkel együtt. Igen, szoktam a barátnőimmel kávézni, vásárolgatni, sétálgatni, de mivel a barátnőim is afféle anyukák, mint jómagam is, senkinek nem gond, hogy ezeket a dolgokat gyerekkel együtt tesszük. És igen, vannak kávézók játszósarokkal, meg olyan is van, hogy a játszótérre viszünk ki sütit, innivalót, s amíg a nagyobbjaink körülöttünk játszanak, a picik meg babakocsiban vagy nyáron a leterített takarón hemperegnek, mi jókat eszünk-iszunk és beszélgetünk.

Igen, előfordul, hogy táncolni mennék, vagy vacsorázni, olyankor megoldjuk, hogy anyukám ott aludjon nálunk. Általában ilyenkor leteszem a gyerekeket aludni, a legkisebbet megszopiztatom, elaltatom, és otthon vagyok, mire ébredni szokott. Egyébként nem gondolom, hogy a férjem nagyon örülne, ha én barátnőkkel járnék táncolni, mint ahogy én se lennék boldog, ha ő menne diszkóba a haverokkal. Szerintem ez közös program. Ha elmegy meginni egy sört a haverjaival, az teljesen rendben van, mint ahogy én is leülök egy kávéra a csajokkal. De szerintem egy férjes asszonynak, egy anyának nagyon fura, hogy másoknak rázza a hátsóját egy diszkóban, ahová általában pasizni/csajozni mennek akik mennek. Ez nekem nem fér bele és igényem sincs rá. Nem érzem ettől magam őskövületnek, sem begyöpösödöttnek - fiatal, diplomás nő vagyok, csinos és igényes. Igényesebb annál, mintsem diszkócica színvonalra süllyedjek, miközben a gyerekemre az otthon hagyott férjem vigyáz.

Rengeteg a válás manapság és szerintem közrejátszik, hogy az emberpárok nem együtt, hanem egymás nélkül keresnek szórakozást. Van, hogy jó egy kicsit egyedül, leülni otthon egy jó könyvvel, vagy elmenni futni egyet, de szórakozóhelyre én nem vágyom a férjem nélkül és vele is csak akkor, ha ezzel a gyerekeimet semmivel nem rövidítem meg.

Nos, ezt is lehet lepontozni. :-)

2013. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Kettes válaszoló vagyok, tökéletesen egyetértek a 25-ös válaszolóval. Ugyanezeket a nézeteket vallom, csak nem fejtettem ki ennyire részletesen.
2013. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt a bulizás, ezért van félreértés.

Számomra egy buli a szórakozásról, kikapcsolódásról és a táncolásról szól. Ehhez nem kell riszálnom magam senkinek, csupán táncolok. Voltam már olyan helyen, ahol az átlag életkor 40 körül volt, csak párok voltak és mindenki tök jól érezte magát. Mondjuk a 10. R-go szám után már kicsit kivoltunk, de azért jó volt :)

Vannak olyan szórakozóhelyek, ahol kifejezetten a 30 felettieket várják, ott azért kicsit már más a színvonal, mint egy tinibuliban :)


Amúgy én nem érzem magam rosszabb anyának attól, hogy tavaly elmentem pl. a hajógyári szigetre bulizni, 1x a barátnőimmel voltam, 1x pedig a párommal és a barátainkkal. Jót mosolyogtunk a mai tiniken és egyben el is szomorodtunk, hogy hová tart így a világ és mi vár a gyerekeinkre.

Mivel nagyjából tudom, hogy mi zajlik a pesti éjszakában, így talán jobban tudom majd kezelni a helyzetet, ha oda kerül a sor.


És még mindig fenntartom azt a véleményemet, hogy ha valaki szeret bulizni (akármit is jelent neki a bulizás), nem kell lemondania róla, csak mert szülő lett és a társadalmi nyomás ezt diktálja. Ha nincs igénye rá, akkor persze ne menjen, de akinek van, azt meg ne ítélje már el senki emiatt!


15, 20, 21. voltam

2013. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

23as vagyok.


Igen valoban nem mindenkinek jelenti ugyanazt a bulizas. En/Mi a ferjemmel nem jarunk diszkokba.. Nem is tudom h mik vannak. Ha osszejovunk valahol a baratainkkal az afele hely ahova be lehet ulni beszelgetni meginni ezt azt... Nem riszalni vagyom masnak. De nagyob lesarkitjak itt egyesek ezt a dolgot. Lehet normalis helyen is tancolni... :) atyaeggg. Ha tul szuk a gatya meg a felso mar az is gaz egyesek szerint?:) eleg sokat teszek azert h jo alakom legyen ket gyerek utan is. Szinten nem jarok itthon olyan ruhaban amibennem mernek utcara menni. A ferjem se a lehanyt szakadt ruhaban szeretne nezni a feleseget gondolom en.. Es en is roppant rosszul ereznem magam benne. Jarok fodraszhoz, szolariumba ha ugy erzem sapadt vagyok.. Nem szuntem meg no lenni. Meddo vita megy itt... Mindenkinek mast jelent a bulizas. Nekem az is buli ha beulok a baratnommel este valahova meginni egy akarmit.. De az is ha elmegyunk moziba. Az is ha tancos helyre.. Es sztem normalis az is ha a ferj es a feleseg kulon is kimozdul baratokkal. Nekunk ugyanaz a barati korunk ergo mi alt egyutt szoktunk.. Vannak kotelezo helyek ahol meg kell jelennunk. Glamour gala, nemsokara lesz a comet dijatado. Ezek nem "diszkok" de reszben munka megis "bulinak" fogom fel.. Es majd biztosan anyukam vigyaz a lanyokra..

2013. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

Nem, a férjem biztos nincs azok között, akik megbámulnak egy olyan nőt, aki bár gyerekekkel van, mégis szüksége van az idegenek csodálatára. Számára az ilyen riherongy. És sokkal többre becsüli az otthon melegét, mint azt, hogy nőket bámuljon, akik bár férjnél vannak, mégis a férfi csak úgy tud férfi lenni, hogy a seggriszálós, mellkidobós feleségével feszít.


Nekem bőven elég a férjem csodálata. A 30 év házasságnak ez a titka, nem a magamutogatás. Pont az ilyenek válnak hamar, mert nem bírnak magukkal, számukra csak testiség létezik és önmaguk.

Az persze meg sem fordult senki fejében, hogy ráér a buli akkor, ha a gyerek nagyobb lesz?

2013. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

Aztan kitudja kit csinal a ferjed amikor nem latod.. Persze ez a ti dolgotok.:)

Igaz mi csak 11eve vagyunk egyutt, de a kapcsolatunk tokeletes. Es szokott kint lenni a mellem is... Azert mert nekem ugy tetszik. Es eleg sok nos ferfit latni aki sunyiba nezi a felesege mellol a noket.. Ezeken a ferjemmel egyutt jokat mosolygunk... Nekunk tenyleg nincs szuksegunk masra.

Valoszinu amire a gyerekek felnonek se fogtok kimozdulni mert megszokjatok h amugyse. Ez nekem nem elet .. Ha valaki igy el. Megkeseredettek lesztek idos korba. Ez biztos..

2013. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!