Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar kétségbe vagyok esve!...

Mar kétségbe vagyok esve! Nagyon duci a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kislányom december 19-én született 3100 grammal, 50 cm-vel. Így volt a hizas:

1. hónap: 4300 gramm, 53 cm

2. hónap: 5900 gramm, 60 cm

3. Honap: 7200 gramm, 62-63 cm

Tegnap megmerte a doki, 7600 gramm, szóval kb olyan 400 gramm körül hízott a 2 hét alatt. Csak anyatejes, magától állt at a 4 óránkénti evésre. Eszik hajnalban olyan 4 körül, utána reggel 8kor, délben, du. 4kor es este 8kor. Egy evésre kb 200 körül eszik. Mar az orvos is beszologat, hogy mar inkább meg sem nézem mennyit hízott..stb. Én így imádom a kisbabamat, ahogy van! De ez nem baj, hogy ilyen duci? Mikor fog végre megállni a hizas? Amúgy jo kedvű baba, sok pisis-kakis pelus van, szépen fejlődik! Volt valaki, akinek így hízott a babája?



2013. ápr. 5. 12:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
69%

Nem nem erről van szó de értésétek már meg hogy 4 óránként szopó anyatejes babát mégis HOGYAN etesse kevesebbszer? Ha 2-3 éves gyerek lenne egész nap a nasi, a csipsz a csoki meg egyebek mennének akkor jogos hogy nem ezen az úton kéne haladni mert elhízott gyerek majd felnőtt lesz a kicsiből stb.

De egy pár hónapost nem tudod beszabályozni hogy ne szopjon, 4 óránál többet hagyjon ki az anyuka etetés nélkül? Vagy mi a megoldás akkor szerintetek?

2013. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

Látni kéne a babákat ránézésre, a kérdezőét és a 4hós 10kg-os babát is. De egyébként olyan tág határok között mozog a babák súlya ennyi idősen, sokminden belefér a normálisba.

Nekem is soknak tűnik a 10kg- de még a 3,5hós babánál a 7,6kg is, de csak azért mert pl az én 3,8kg-mal született fiam 7,3kg volt fél évesen, egy évesen pedig 9,2kg és ő is végig hosszú volt. Nekem nyilván ez az alap, mert nekem ilyen alkatú babám volt.

Most az ismerősöméknél van két kisfiu, mind a kettő 8hónapos és 9kg-osak, elég kis tömzsi mind a kettő, de nem dagik.

Szerintem nem kell egyből rosszra gondolni, még normális ez a súly, később lemozogja, de később lehet jobban kell figyelni majd az étkezésükre, hogy ne hízzanak el nagyon.

2013. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
76%

Szia.

Szerintem ne ess ketsegbe majd ha el kezd kuszni-maszni nem fog ennyit hizni.

A fiam 3200grammal szuletett,csak anyatejes volt 700-800grammokat hizott 2het alatt elofordult hogy egy teljes kilot . Megse mondta a kutya sem hogy kover lenne.

Majd olyan 5honapos koratol mar csak 400-500grammokat 4het alatt. Most 8honapos 10kilo 78centi.

A lanyom is ugyanigy volt o most 3eves 16kilo es nem kover.

Eheztetni csak nem fogod azert...:)

Ne aggodj majd lelassul a gyarapodasa.

2013. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ne aggodj foleg ha anyatejes :)


Nekem a masodik fiam most 6 honapos. 4057 grammal es 58 centivel szuletett. 2 honaposan 6500 gramm es 65 centi volt, 4 honaposan 8250 gramm es 70 cm,. O is anyatejes. Orvosunk szerint nincs okom aggodni. Amugy nem kover csak jo husban van a fiam es eros csontu, nagydarab.

Jovo heten megyunk 6 hos statuszra,kivancsi vagyok.


Ismerosek kisfia 3800 grammal szuletett es 4 honaposan 8600 gramm. Mondjuk nagyon duci de O orokolte mert az apja nagyon nagy darab raadasul O is csak anyatejes.

2013. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
52%
Marmint a baba anyatejes ,nem az apuka :D
2013. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudok neki kevesebbet adni, mégiscsak egy kisbaba, aki a cicin nyugszik meg es így is 7-8 perc alatt kiszopizik 130-140 grammokat egy cicibol. Akkor vegyem el 3 perc utan? Nagyon sir, mar próbáltam. A doki azt mondta, hogy 1 év alatt nem számít ilyen esetben, hogy hány kiló, főleg, hogy anyatejes. De azért néha tesz ilyen megjegyzéseket...

Én is duci kisbaba voltam, de nem ennyire. Most meg 50 kg es 160 cm vagyok. De kicsit megnyugodtam, hogy van egy par anyuka meg, akinek ilyen volt a babája :) remelem megáll mostmár a hizas:(

2013. ápr. 5. 16:24
 27/67 anonim ***** válasza:
26%
Most megyunk a mamahoz de ha hazaertunk esti furcsi elott merlegre teszem es akkor lathatjatok a gyonyoru NemTulsolyos 4 hos babamat :)
2013. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 A kérdező kommentje:

Dius: Jajj nagyon kiváncsi vagyok rá! :))))

Várom, hogy jelentkezz majd este:)

2013. ápr. 5. 17:28
 29/67 anonim ***** válasza:
Belinkeled a képét Dius?
2013. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok a képre, biztos nagyon édes!!! :)
2013. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!