Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar kétségbe vagyok esve!...

Mar kétségbe vagyok esve! Nagyon duci a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kislányom december 19-én született 3100 grammal, 50 cm-vel. Így volt a hizas:

1. hónap: 4300 gramm, 53 cm

2. hónap: 5900 gramm, 60 cm

3. Honap: 7200 gramm, 62-63 cm

Tegnap megmerte a doki, 7600 gramm, szóval kb olyan 400 gramm körül hízott a 2 hét alatt. Csak anyatejes, magától állt at a 4 óránkénti evésre. Eszik hajnalban olyan 4 körül, utána reggel 8kor, délben, du. 4kor es este 8kor. Egy evésre kb 200 körül eszik. Mar az orvos is beszologat, hogy mar inkább meg sem nézem mennyit hízott..stb. Én így imádom a kisbabamat, ahogy van! De ez nem baj, hogy ilyen duci? Mikor fog végre megállni a hizas? Amúgy jo kedvű baba, sok pisis-kakis pelus van, szépen fejlődik! Volt valaki, akinek így hízott a babája?



2013. ápr. 5. 12:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
Lefenykepeztem hamarosan jonnek a kepek csak meg egy gyors szopi :) es pontosan 9680 g :)
2013. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Parancsoljatok, az elson ott a sulya a maodik a kis pihenoszekben keszult.

2013. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:

Kedves Dius, szerintem állati kövér a babád. Atya Isten mekkora combok :O

Szerintem ez egészségtelen.

Reméljük lemozogja majd gyorsan :)

2013. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
Aranyos nagyon, de duci...
2013. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
Édes a baba, viszont szerintem sem túl jó a kis szervezetére nézve ez a hatalmas súly.Írtad, hogy nem túlsúlyos, hát szerintem meg igen. Ekkora súllyal gondolom még nem forog.Nos nem is hiszem, hogy meg fog bírni egyhamar mozdulni.Egyébként én már hallottam olyanról hogy diétára veszik a túlsúlyos babákat az egészségük érdekében.Valószínűleg túl zsíros a tejetek csajok.:/
2013. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:

Hu- nemsemmi ez a súly Dius, nekem 14hós a kicsim, megmértem ma és 9530gramm. :)))

Ha elkezdesz hozzátáplálni és nem a valószínűleg nagyon tápláló tej lesz csak az étke a picinek, talán nem fog ennyire hízni.

EGyébként gratulálok a babához, nagyon szép kis-nagylegény!

2013. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
Gyerekdoki es a vedono is azt mondta h egyatalan nem tulsulyos a pici. A varos legjobb gyerekorvosahoz jarunk. 4380al szuletett Balintka es mar 3 honaposan atfordult hatrol hasra mindket iranyba. Mostmar az elso ket kis fogacskank is kibujt :) Majd toltok fel youtubera videot es linkelem azt is.
2013. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
67%

Pedig elég durva túlsúlya van a kisbabádnak Dius. Nagyon nem egészséges! Lehet, hogy mozog, fordul, de azt nem tudhatod, hogy a csípője, gerince izületei milyen megterhelésnek vannak ilyen korán kitéve, milyen mozgásszervi gondokat okozhat az, hogy az első lépéseinél majd tizen x kilókat kell magán cipelnie. Komoly gerincproblémákat okozhat! jobban oda kell erre most már figyelni, bocsánat, de ez tényleg durva. Egy barátunknak most 6 hónapos babája 9 kiló, és már neki is többször szólt az orvos, védőnő, hogy ez nem lesz így jó, a baba szenved a mozgásokkal. Nehezen hiszem, hogy a ti orvosotok ezt helyesli.


Én is orvos vagyok amúgy... és 3 hónapos kisfiú anyukája.

Kérdező, szinte egyszerre szültünk, azonos paraméterekkel :). Én december 16-án 3000g, 52 cm-es kisfiút szültem. Ő most 6300 gramm, és az a durva, hogy engem emiatt is szekál az orvosunk. Ő is csak anyatejes.


Amúgy több kérdésre válaszolva. Igen, most az a tévhit járja, hogy anyatejjel nem lehet túletetni egy babát. Ez így nem teljesen igaz. Természetesen a mennyiséget nehezebb koordinálni, nem is arról van szó, hogy éhezni kell hagyni a babát. Hanem arról, hogy sok kismama nem figyel oda arra, hogy mit eszik. Pl. a cukor (csokik, sütemény, tea-kávé cukorral, sok gyümölcs is!!!) egy az egyben átmegy az anyatejbe és csak hizlalja a babát, nem az egészséges növekedéséhez járul hozzá. Ugyanez a helyzet a túl zsíros ételek nagy mennyiségű fogyasztásával. Ezekre fokozottan oda kell figyelni, ha a baba ilyen mértékű abnormális növekedést mutat (ez elsősorban Diusnak szól, de a kérdezőnél is lehet ez a gond).

2013. ápr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy azért tud átfordulni, mert olyan kövér, hogy átgurul saját magán, és nem az izomzatát használja, szóval nem hiszem, hogy tudatos, ne áltasd magad! :O
2013. ápr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
29%

Utolso: Jo nagy baromsagot irtal mar ne is haragudj. Ahoz,hogy hatrol hasra megforduljon eleg nagy munka szukseges. Baratnom kisfia is forgott mar 3 honaposan ,enyem is megfordult hasrol hatra 3,5 honaposan es tudatos volt.

Tenyleg duci a baba de azert nem kell egybol ilyen hulyesegeket irni raadasul ilyen stilusban.

2013. ápr. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!