Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar kétségbe vagyok esve!...

Mar kétségbe vagyok esve! Nagyon duci a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kislányom december 19-én született 3100 grammal, 50 cm-vel. Így volt a hizas:

1. hónap: 4300 gramm, 53 cm

2. hónap: 5900 gramm, 60 cm

3. Honap: 7200 gramm, 62-63 cm

Tegnap megmerte a doki, 7600 gramm, szóval kb olyan 400 gramm körül hízott a 2 hét alatt. Csak anyatejes, magától állt at a 4 óránkénti evésre. Eszik hajnalban olyan 4 körül, utána reggel 8kor, délben, du. 4kor es este 8kor. Egy evésre kb 200 körül eszik. Mar az orvos is beszologat, hogy mar inkább meg sem nézem mennyit hízott..stb. Én így imádom a kisbabamat, ahogy van! De ez nem baj, hogy ilyen duci? Mikor fog végre megállni a hizas? Amúgy jo kedvű baba, sok pisis-kakis pelus van, szépen fejlődik! Volt valaki, akinek így hízott a babája?



2013. ápr. 5. 12:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem szerettem volna ilyen nagy vitat nyitni a kerdesemmel.

Dius: tényleg dundi a babad, de nagyon edes! :))) es persze ügyes is!


Akik megptobaltak segíteni, azoknak köszönöm!

Van két nővérem, az egyiknek most 7 honapos a kisfia, szinten ugyanilyen paraméterekkel rendelkezett 3-4 honaposan, es azota megállt a hizasa. 8 kg most, ezt elérte 4 honaposan, es azota stagnál a súlya. Ebben reménykedem! :) van a másik nővérem, akinek a kisfia szinten így hízott, most egy nagyon kis vékonyka 7 éves kisfiú, majd atszakad, es a kislánya pedig alig-alig hízott, nagyon sovány baba volt, 4 honaposan 5 kg körül volt, es most is egy nagyon kis vékony 5 éves kislány. Szóval ugyanaz a tej, ket gyerek, de megis...az egyik duci volt tőle, a másik soványka.

Remelem, hogy leáll nála is a hizas üteme mar. Ő most lesz 4 honapos 10 nap múlva, es 7600-7700 körül mozog a súlya. Duci kisbaba, de nem olyan vészesen. Inkább azt mondanám, hogy nagyobbnak néz ki a koránal.

A dokink azt mondta, hogy 1 év alatti anyatejes baba mindegy, hogy hány kiló. Általában aki ilyen duci, leáll a súlygyarapodas es kb 1 éves korára ugyanakkora lesz, mint az átlag. Mert mar 5 honapos kora utam nem nagyon hizik, vagy semmit sem hizik.

Azért nem gondolom, hogy nem tápláló a tejem, vagy nem lakik jol tőle, mert éjjel 9-10 órákat kibír. Tegnap este fel8kor evett es legközelebb reggel 6kor kelt csak. Es ha megnézzük, 7-8 kg, testsúly-kilogrammonként 150 gramm a napi adag ugye...az 7-8 x 150. 1-1,5 liter a napi adagja. Es igen, kb 1 litert iszik meg egy nap.

Es ez jo ötlet, ez a tapszer, de meg nem szeretnek ilyet kipróbálni, a doki is mondta, hogy ha 1 év felett is ilyen duci, akkor kell vmit csinálni, addig nem.

2013. ápr. 7. 05:51
 62/67 anonim ***** válasza:

57 es vagyok nagyon köszönöm a 60 asnak a konstruktív értelmes választ!!! Ma is érdemes volt idejönnöm, mert tanultam valami újat, amit nem szégyen bevallani. Ezt minden irónia nélkül, teljesen őszintén írom.

Szép napot!

2013. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

60as vagyok!

Kedves kérdező igazából én is azt vallom, mint amit az orvos mondott.Szerintem is inkább szoptass, mert még nagyon pici a babád és még rengeteg ideje van arra, hogy megálljon a hízásban, idővel kinőheti az esetleges túlsúlyt. Ezt a tápszert csak azért linkeltem, mert hallottam már ilyenről, hogy sokat evett és kortársaihoz képest rengeteget hízott a baba.Ezt a tápszert ajánlotta az anyukának az orvos.Bár ez a baba tápszeres volt már ekkor.Nekik részben segített, de lehet, hogy nélküle is megállt volna a pici mértéktelen hízása.Viszont az esetedben a szopit én sem adnám fel a helyedben.:)

Kedves 57-es.Örülök, ha hasznosnak találtad a válaszomat.:)

Szép napot Nektek!

2013. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
58%

Hát én el vagyok képedve teljesen...

Az én lányom nov 18-én született 3540 grammal, most 20 hetesen 9010 gramm. Dagadt?! Kövér?! Ilyet nem mondok a gyerekemre se más gyerekére, de igen, dagi kis husos, de egészséges! Én is megijedtem, az védőnő azt mondta rendben van, tovább mentem, az háziorvos azt mondta rendben van, tovább mentem a gyermekkórházban azt mondták rendben van(Igazából kiakadtak, hogy minek viszem be ilyen miatt..) Komolyan a szemem bekönnyesedett ahogy olvastam néhány hozzászólást. Nem értem ez miért jó egyesnek, vagy mit gondoltok ilyen modorú vélemény megírása után? Arc nélkül, névtelenül szó szerint fikázni a másik gyermekét... Büszkék lehettek magatokra. És köszönöm nem kérek tanácsokat, véleményeket a lányom "túlsúlyáról. Üdv, B.

2013. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
27%
Akkor minek böfögted ide a véleményedet? :D
2013. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
27%
Már bocsánat, lehet, hogy te nem kérted a véleményed a lányod túlsúlyáról, így nem is kaptál. A kérdező viszont véleményeket várt és kapott, még ha néhány válasz egyeseknek nem is tetszik. A másik válaszoló pedig be akarta bizonyítani, hogy a babája nem túlsúlyos a képekkel és videóval. Többek szerint ezt nem sikerült bizonyítania, mert igenis az. Nem értem a megrökönyödésed.
2013. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor minek böfögted ide a véleményedet? :D "


Nagyon ertelmes anyukak irkalnak manapsag ide...

2013. ápr. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!