Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar kétségbe vagyok esve!...

Mar kétségbe vagyok esve! Nagyon duci a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kislányom december 19-én született 3100 grammal, 50 cm-vel. Így volt a hizas:

1. hónap: 4300 gramm, 53 cm

2. hónap: 5900 gramm, 60 cm

3. Honap: 7200 gramm, 62-63 cm

Tegnap megmerte a doki, 7600 gramm, szóval kb olyan 400 gramm körül hízott a 2 hét alatt. Csak anyatejes, magától állt at a 4 óránkénti evésre. Eszik hajnalban olyan 4 körül, utána reggel 8kor, délben, du. 4kor es este 8kor. Egy evésre kb 200 körül eszik. Mar az orvos is beszologat, hogy mar inkább meg sem nézem mennyit hízott..stb. Én így imádom a kisbabamat, ahogy van! De ez nem baj, hogy ilyen duci? Mikor fog végre megállni a hizas? Amúgy jo kedvű baba, sok pisis-kakis pelus van, szépen fejlődik! Volt valaki, akinek így hízott a babája?



2013. ápr. 5. 12:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a kismamablogról másoltam:

Gyakori tévhit, hogy ha egy baba gyorsabban fejlődik, akkor az anyuka túleteti. Amennyiben a baba anyatejes, gyakori, hogy már 3 hónapos korra megduplázza születési súlyát, ezek a babák azonban a második félévben szinte semmit nem híznak. Alapszabláy, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. Ha igény szerint szoptatunk, pontosan annyit fog enni, amennyire szüksége van.


Nos ahogy elnézem a Dius babája mivel nagy súllyal született így csupán annyi történt, hogy megduplázta a születési súlyát.4 hónapos korára és nem 3 ahogy ezt írja Vida Ági.Pedig még az is gyakori és természetes.Azért ne hasonlítsunk össze egy 3 kilóval született babát egy 4 és fél kilós babával.Bár a kérdező babája már 3 hós korára jóval túllépte a duplát..

2013. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sincs igaza a sok támadó anyukának, akik lekövérezik a Dius babáját, vagy a kérdezőét, mivel még csak 4hós babáról van szó. Ebben a korban nem lehet még diétáztatni egy gyereket, az egyik nagyon hízik a másik kevésbé. Majd később természetesen oda kell figyelni, hogy egy gyerek kiegyensúlyozottan egyen és a mennyiségekre is, de mikor még csak szopik egy kisbaba, akkor miről beszélünk?

Lehet, hogy az ő babája sokat eszik, de más baba meg keveset. MInt pl annak idején az enyém. Én sem tudtam jobban megtömni a gyereket, mint ahogy a Dius sem tudja elvenni a picijétől a cicit.

Ezen nem kell itt veszekedni- és nem kell őket lehúzni.

2013. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
40%

Lehet mentegetőzni, vannak olyan emberek, akik kifogást mindig mindenre találni fognak. Én orvosként azt mondom, hogy ez sajnos nem egészséges, és legalább annyira nem, mint az alultápláltság. Természetesen anyuka azt csinál amit akar, de elég nagy elfogultság kell ahhoz, hogy ezt a kisbabát valaki ne lássa túlsúlyosnak. Az, hogy leírjuk a véleményünket... ő rakta ki közszemlére a babája fényképét. Én pl. ilyet nem is tennék! Ha megerősítést várt arról, hogy tényleg nem kövér a gyereke, akkor ez nem sikerült. Attól még az emberek reagálnak rá, ha ő kirakja.


A súly megduplázásáról: én is olvastam ezeket a cikkeket, mert az én babám is pont megduplázta a súlyát 3 hónapos korára. 3-ról 6 kiló lett. Azt írja, VANNAK OLYAN babák, akik megduplázzák, de azt is írja, hogy általában a kisebb súllyal született babákra igaz ez, sőt, a koraszülött babák még többet növekedhetnek 3 hónapos korukra, mert be kell hozni. A nagy súllyal született babák meg kevesebbet. Azonban ezesetben nagy súllyal született baba nemhogy megduplázta, hanem azt is jócskán túllépte! Anyuka meg csak azt hajtogatja, hogy zseni. Az enyém is 3,5 hónapos és forog, ez nem olyan kirívó. Én azt mondtam, hogy azt viszont nem lehet tudni, ez a túlsúly később milyen szervi problémákat fog okozni. Szívből remélem, hogy semmit!

2013. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
28%

Ugy erzem ez az utolso bejegyzesem ide....nem hittem volna h ekkora port kever egy valaszom...a kepet a kisfiamrol nem azert toltotem fel h megerositest nyerjek afelol h a babam nem duci...igen duci egeszseges eletvidam mozgasilag kortarsaihoz kepest eleg fejlett :)

es h tetezzem a velemenyozok felhaborodasat meg egy videot is linkelek a pottom kos vasgyuro fiacskamrol :) azok nezzek meg akiket erdekel..


[link]

2013. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
62%
Sejtettem, hogy nem igaz, Dius a gyereked valóban aranyos, de baromi kövér, nem hiszem el, hogy te ezt nem látod.
2013. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
42%
Szerencsétlen Bálintka csak szenved a videón :S Ne legyél már vak Diuska!
2013. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
56%

Oké kedves orvos anyuka, (én most nem a diuska ellen vagy mellett beszélek még mielőtt ezt is szénné pontozzátok) csak áruld már el TE ORVOSKÉNT mit javasolnál egy anyukának aki 3-4 óránként anyatejjel táplálja a babáját és mondjuk ennyi kiló mint a kérdezőé vagy diuskáé? Mit mondasz neki azonkívül hogy még leírod 5ször hogy milyen borzalmasan kövér mennyire szörnyű és mi minden baja lesz a túlsúlytól. A TANÁCS az mi lenne??? Tényleg érdekel...

és a többi válaszolótól is még mindig érdekel....mert értitek ez olyan mint földbe döngölsz vkit de SEGÍTSÉGET meg nem nyújtasz se egy tanácsot se egy ötletet semmit, csak vérré lealázod...

2013. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
48%
Komolyan mar lesz@rom a velemenyed kedves negativ anyuka :) de remelem h a gyermekeid nem a Te termeszetedet oroklik es nem lesznek...mindenkinek...kover babasoknak es sovanyaknak is boldog babazast sok egeszseget es oromet kivanok!!!
2013. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
34%
Miért kell Bálintkával telepakolni a fórumot? Főleg, ha igazából nem is a vélemény érdekel (hisz nem hallgatod meg, nem gondolkodsz el rajta, pedig a gyerek EGÉSZSÉGTELENÜL KÖVÉR!!!, csak hajtogatod, mekkora zseni...).
2013. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

A videón azt látom, hogy a kisfiad ügyesen rájött hogyan forduljon meg a hasára.Ügyes és roppant erős.

Nos a vitába nem keverednék bele csak segíteni szeretnék legfőképp a kérdezőnek, mert ő kért segítséget.

Létezik olyan hogy "feneketlen gyomrú" gyerek. Vagy ez vagy a tejcsi összetétele a probléma, mert ez ugyebár mindenkinél eltér. Van speciális tápszer erre a problémára. Ilyen :

[link]

Ettől nem lesz éhes olyan gyakran, ebből adódóan kevesebbet fog enni és többlet kalóriát sem halmoz fel a szervezetben. Szerintem a tejcsid nem laktatja és ezért ehet 200ml belőle. Érdemes kipróbálni a tápszer, fel lehet íratni 1éves korig, mert speciális azt hiszem, de kérd ki az orvos véleményét.

2013. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!