Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar kétségbe vagyok esve!...

Mar kétségbe vagyok esve! Nagyon duci a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kislányom december 19-én született 3100 grammal, 50 cm-vel. Így volt a hizas:

1. hónap: 4300 gramm, 53 cm

2. hónap: 5900 gramm, 60 cm

3. Honap: 7200 gramm, 62-63 cm

Tegnap megmerte a doki, 7600 gramm, szóval kb olyan 400 gramm körül hízott a 2 hét alatt. Csak anyatejes, magától állt at a 4 óránkénti evésre. Eszik hajnalban olyan 4 körül, utána reggel 8kor, délben, du. 4kor es este 8kor. Egy evésre kb 200 körül eszik. Mar az orvos is beszologat, hogy mar inkább meg sem nézem mennyit hízott..stb. Én így imádom a kisbabamat, ahogy van! De ez nem baj, hogy ilyen duci? Mikor fog végre megállni a hizas? Amúgy jo kedvű baba, sok pisis-kakis pelus van, szépen fejlődik! Volt valaki, akinek így hízott a babája?



2013. ápr. 5. 12:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
0%

Na hat latom kezfunk igen csak atvaltani a bunko stilusra....epp tegnap jart nalunk a vedono...es amult bamult h milyen nagy h olyan a babam mint egy 6 honapos..a kepet amit feltoltottem en is megneztem most jobban is valoban nagyon nagy combija van a kepen de nagyon nagyon kozelrol keszult h a sulya is latszodjon...es azert tettem fel a kepet h lassatok milyen testalkatu...de egy szoval sem irtam h nem duci csak azt h nem tulsulyos...Hihetetlen modon a fiam mar ket hetesen tartotta a fejet hason...egyre tobb ideig es most marciusban mar siman oldalra fordult es masfel hete hasra is sikerult neki...jah es azota is folyamatosan ezt csinalja leteszem hatra es mar pikk pakk lelep... :) szoval kedves "bunko" valaszolo aki szerint veletlen az atfordulas uzenem hogy a nagyobbik fiam aki masfel honap mulva lesz 8 eves 3750 g 55 cm szuletett ennyi idosen tehat harom honaposan 8 kg volt ennek ellenere o is szinten 3 honaposan fordult hatrol hasra 3 het utan pedig vissza 6 honaposan mar ult 9 honaposan felalt es 11 honapos koraban el is indult egyedul.tehat semmi rendellenessege nem volt pedig zsufi volt jah es most egyebkent 129 cm es 25 kg magas vekony rengeteget eszik :) a szopirol annyit h rengeteg zoldseget eszem foleg paprika hagyma uborka retek, csokit semennyit sem mert terhesseg alatt vegig csokit ettem azt kivantam ennek ellenere 10 kghiztam terhesseg alatt...miota megszultem ra sem birok nezni a csokira...sok gyumolcsot is eszem foleg mandarint 5-6 dbot egyszerre napi 2 alkalommal minimum mert imadom...emelett imadom a kenyeret annyit eszem belole amennyi jol esik...voltunk csiposzuresen minden tokeletes volt semmi problema a babaval..es voltunk szivultrahangon is mert az egyik kamra nem zarodott rendesen be amikor megszuletett mara mar az is tokeletes makk egeszseges a hasfajosagot leszamitva :) van ket foga ami mar a nagyfiamnak is volt ennyi idosen es nagyon ugy tunik h hamarosan kint lesznek a felsok is :)

Meg csak annyit h linkelek meg kepet amin teljes hosszaban van a babam amin jol latszik majd h milyen mert a merlegen szegenyem ossze volt gombolyodve :) jah es a "bunko" valaszolonak megy a video is h lassa nem csupan a nagy segget billenti at a babam...

2013. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon elhízott ez a baba, szerintem ez már nem egészséges. :(
2013. ápr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
46%
Most hiába írod le, hogy amúgy zseni, mindjárt ott tartunk, hogy már diplomája is van... Oké, elfogult vagy anyaként, ezt értem, de ha ennyien mondjuk, hogy ez már nem normális, legalább a gyereked érdekében elgondolkodhatnál kicsit.
2013. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon édes a babád Dius, de valóban nagyon duci. Szerintem sem egészséges ez már!!!!
2013. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
33%

Nem is hallottam még ilyesmit hogy anyuka étkezése az a gyereket hízlalja komolyan soha. Meg is kérdezem erről a gyerekorvost meg a védőnőt hétfőn. Egyébként fura mert nekem a középső gyerekem 1.2-1.3- 1 kilókat hízott az első 3 hónapban és pont akkor jött elő nagyon durván az epeproblémám (nem vagyok kövér hanem ez örökletes nálunk) és szinte alig ettem főleg nem zsíros hízlaló dolgokat.

Az első fiamnál ettem ami eszembe jutott meg amit jónak éreztem és ő csak 600-700 grammokat hízott max. első hónapokban.

De engem még mindig érdekelne ha vki tudja rá a választ azok közül akik leírták mennyire kövér meg duci ez a baba hogy mit lehet csinálni egy CSAK anyatejes 4 hónapossal? Hogyan lehet "diétáztatni" szerintetek? Vagy mi erre a megoldás mert mondjuk nekem lenne ilyen babám ettől a sok beszólástól nem érezném magam jobban és főleg nem tudnám mégis mi a megoldás?

2013. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
47%
Kedves utolso nagyon jol irtad..jol megfogalmaztad :) eloszor 3 orqnkent szoptattam aztan egy honapig igeny szerint 2-3 orankent most negy orankent....biztos ezeket a szuper velemenyt leiro anyukak azok akik sirni is hagynak a gyereket csupan az onallosaodas erdekeben pl elalvas....tenyleg akkor most ne etessem a gyereket?vagy en ne egyek ??? :D:D:D
2013. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
67%

Jó, hát akkor erősítsétek meg egymást, szerintem igazából nem érdekel senkit annyira a dolog, a te gyereked, azt csinálsz vele, amit akarsz.

Én biztosan el lennék keseredve, és nagyon meg lennék ijedve, ha ilyen duci babám lenne, de te tudod.

Ha meggyőzöd magad, hogy minden oké, akkor egészségedre.

2013. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
75%

Én is azt mondtam hogy duci a babád, de így van te tudod, hogy mi a jó neki.

Ja és nem vagyok én sem hiper-szuper anyuka, és sosem hagytam sírni a gyerekemet, akár étkezésről, akár elalvásról volt szó. Sőt már 1 éves, de van hogy még mindig a kezemben alszik el....

2013. ápr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
60%

A kérdező kérdezett, Dius válaszolt, mindannyian szétszeditek és még le is pontozzátok. Most mi van? Ezt a pontozás rendszert át kellene állítani, hogy csak a kérdést feltevő pontozhasson, mert szerintem akik lepontoznak direkt élvezik ezt.

Gondoljatok már bele, ha a Ti babátokról mondaná valaki, hogy kancsal, nagy az orra, nagy a tokája, stb. nektek jól esne???

Másrészt meg nem fogja kikapkodni valószínű a cicit a szájából és közben méricskélni, hogy vajon eleget evett-e már és ha csak 60 ml, akkor még visszaadja, ha meg 120, akkor elveszi.

Én bevallom szoptatás alatt csak süteményen és hízlaló kajákon éltem. Ettem persze gyümölcsöt is és zöldséget is mellette, de 3 szelet tortát vágtam be majdnem minden éjszaka. A fiam 9 hónapos és 7200 g, engem meg ezért szed szét a gyerekorvos.

De tudom, nekem meg pont ezért ilyen súlyú a gyerekem, mert így táplálkoztam. De ha most 15 kg lenne, akkor is ez lenne az oka.

2013. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
69%

Nem egészen, Dius azt állította, hogy nem kövér a babája, és hogy a kérdezőjével is biztos minden okés.

És fel is tette a képét Bálintkáról, hogy megnézzük a kisgyereket.

És utána mindenki megállapította, hogy csak az anyja, és a város legjobb orvosa szerint nem kövér.

Ennyi.

Hogy a véleményét lepontozták, az mindenkinek szíve joga.

Mért? szerinted nem kövér az a kisgyerek?

Tök mind1 mi miatt!

2013. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!