Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeditek gyerekeiteket...

Engeditek gyerekeiteket értelmi vagy más fogyatékos, autista, ADHD-s, vagy valamiért "más" gyerekekkel játszani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 09:55
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én arra reagáltam amit a kolléganőd írt, az őt fojtogató, meg örömében örjöngő (külső szemlélő által annak látható) gyerekről. És előtte írtam, hogy amíg nem veszélyezteti az én gyerekemet addig szívesen engedném, sőt bíztatnám. De te is beláthatod, hogy nem minden fogyatékos gyerek egyforma. Vannak agresszívebbek, és kedvesek. Természetesen nem kell fogyatékosnak lenni ahhoz hogy egy gyerek agresszív legyen, de teljesen másképp lehet reagálni egy egészséges gyerek agresszivitására, mert ő tudja mit csinál, és hogy az helytelen, míg egy fogyatékos gyerek esetleg tudtán kívül, akaratlanul viselkedik agresszíven. Ezt pedig nehéz megértetni a többi gyerekkel. De azért köszi hogy már leírtál. Tudod én elfogadom a másságot, és a gyerekeimet is elfogadásra nevelem, de csak addig határig, amíg nem válik kárukra.
2013. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Ok.:)
2013. júl. 18. 14:24
 33/46 anonim ***** válasza:
Én a válaszomban meg nem jó szót használtam, bocsi.Lenéző helyett ellenséges. Mindegy a lényegen nem változtat. Biztosra veszem, hogy azért voltak ellenségesek, mert tartottak az esetleges szitutól. Aki nem él köztük nem tudja milyenek.Mert azt valljuk be hogy mások, mint egészséges társaik. Másképp kell velük bánni, hozzájuk viszonyulni.Nem igaz?
2013. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Sok mindenben nem mások, pont az ilyen helyzetekben lehetne "integrálni" Őket, nem az iskolapadban. De való igaz, ahogy írtam is, elképzelik őket valamilyennek, és tényleg félnek.

De ahogy szerintem te érted, úgy valóban mások, máshogy reagálhatnak, furcsa lehet annak, aki nem ismeri a helyzetet.

2013. júl. 18. 14:34
 35/46 anonim ***** válasza:
0%

Hát kedves kérdező nekem a gyerekem hiperaktív és figyelemzavaros is. Pont az ilyen emberkék miatt mint te is vagy rúgták ki a középsuliból. A szülők összefogtak és addig beszéltek tanárral, igazgatóval amíg ki nem csapták az én drága, szeretetteljes, kedves fiamat! Már a kérdés is sértő és gusztustalan. Sajnálom hogy valakinek ilyen sötét a lelke hogy ilyen kérdéseket is feltesz.


Üdv: J. T.

2013. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a stílusod elnézem, lehet hogy volt ott más gond is.
2013. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
35. te tudsz olvasni? Olvasd el a kommentjeimet, aztán okoskodj! Eszetlen.
2013. aug. 9. 15:53
 38/46 anonim ***** válasza:
35-ös! Te amúgy elolvastad a válaszokat? Ha igen akkor gond lehet a szövegértéseddel ugyanis a kérdező éppen, hogy tolerálja ezeken a gyerekek viselkedését és pont azért tette fel a kérdés, mert nem érti, hogy más miért nem. Én meg leírtam, hogy miért nem, mert félnek a szulők az esetleges helyzetektől.Ilyen a világ, ilyenek az emberek.
2013. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
*ezen
2013. aug. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Köszi 38-as! :)

Nyilván nem olvasta, csak látott valami félinformációt, amin túráztathatja magát, és ha már a gyerekét kirúgták, legyek én a hibás.:)

2013. aug. 9. 15:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!